• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,496
Bilo bi dobro izbušiti rupu na dnu stupova, da može cirkulirati zrak (kroz njega), i na taj način ćeš smanjiti mogućnost ruzine.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Bilo bi dobro izbušiti rupu na dnu stupova, da može cirkulirati zrak (kroz njega), i na taj način ćeš smanjiti mogućnost ruzine.
Bilo bi dobro da ga odozgora ako može, napuni sa uljem rabljenim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Na moj stup je zavarena pločica odozgo i odozdo, pofarban izvana i drži krov več mnogo leta bez rupa.....
Ako ga več treba zaštititi onda je bolje natočiti ga betonom nego ga bušiti i dozvoliti kisiku da ulazi u njega.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Muha,
tvoji stupovi su odrađeni profesionalno. (y)
Ako se onemoguči dostupnost kisika, nema problema s korozijom.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki da pitam kaje bolje staklena, kamena vuna ili stiropor za izolaciju? Delam neku garažicu od pleha, pa me zanima kaj bi bilo dobro obložiti znutra?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Kamena najbolja, pa mineralna (staklena) pa onda stiropor-najgori jer se svašta u njega zavlači.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Onda ti ju je bolje delati od sendvič panela. Nebu niš skuplja, a puno je manje posla.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ako ces ih preklapati onda imam prijedlog da si napravis "jeftini" sendvic lim. Uzemes onaj purpen u "spreju", naprskas, preklopis i dobijes nesto slicno sendvic limu. To sam vidio kod jednog cicice na kleti u zagorju pa mi je objasnio sta je napravio. Cak solidno i izgleda kad se odstrani visak sa strane.

Samo treba ubaciti par klocnica/letvica iste velicine da svugdje bude jednako kad se preklopi jer on na prvih par limova nije pa se vidi da je jedna strana vise utonila u purpen od druge, ali ovo sto je kasnije radio sa letvicama cisto solidno izgleda.

Eto, savjet dobar, pomoć nikakva ili nekakva hahaha
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Bojim se da bi trebalo jako puno tuba pur pena i da bi to bilo skupo s zračnim čepovima unutra.
Još možda uzeti onog dvokomponentnog vraga kaj toče za izolaciju hladnjaka možda, ali i taj vrag je skup a u kvadrat ga ide dosta.

Taj lim iskoristi za neku drvarnicu, skladiste za strojeve ili neku nadstrešnicu... ili ga u krajnjoj liniji prodaj i kupi sendvič ako misliš po zimi nekaj nutra delati, a naročito po ljetu.
Ima da umreš u toj konzervi.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A znam, ali kaj da delam kad ga imam puno, sad sam zbetoniral deku 6x6 i okolo bum stim plehom zapral i krov pokril, e sad kaj napravit da bu kakvka takva izolacija.
Nekak mi se vuna čini dobra, nisam pametan.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
U malo objektu sa takvom izolacijom prirodna mikroklima će ti biti nepovoljna. Po ljeti će biti vruće čim otvoriš vrata na malo duže i onda nećeš moći toplinu istjerat, a po zimi ćeš samo uz grijanje imat višu temperaturu od one vani.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Radije onda položi stiropor, jer ak se vuna namoči em nebuš imal izolacije, em se nebu mogla osušiti, em bu lim trunul...
 

Najnoviji postovi

Na vrh