• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki jel se ko kuži u led rasvjetu? Montiral u radioni 6komada po 120cm led panela i sad problemi, znači kad svjetla nisu upaljena radio mi dela i sve stanice prima, al kad vužgem svjetla gotovo samo šššššš i nema radija? Kaj da delam? Očito neka frkvencija je na tome ledu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Napajanja u cijevima nemaju filtre za otklanjanje smetnji.
Na priključne kleme postavi blok kondenzator od 1nF i kabele provuci kroz feritne lončiće.
s-l300.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Izgleda da niš ne pomaže, jedino led lampe hitit dole i deti nove neonske armature.
Rješenje, koje ti predlažem, bi trebalo pomoći. Ima i gotovih EMC filtera za kupiti, pa možeš probati i s njima. Važno ih je ugraditi u lampe, na mjestu priključivanja kabela, jer kabel je zapravo antena koja generira smetnje.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Jesu one sa fejsa, 10 komada 300 kuna, super svjetle nemrem reci, ali eto problem samo takav kod radija.
Mislis da bi to pomoglo? Jer su mi bili električari i rekli su da je to tak kod tih kineskih lampi, ne delaju na 50herca nek vjerovarno na 1000 i više, zato nema pomovi, to je radiska frkvencija.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Feriti i kondenzator ne koštaju puno, pa probaj. slijedeći je korak filter (imaš ga u nekoj neispravnoj brusilici ili bušilici ili pak veći u veš mašini).
BTW, tast ti je obećal da buš poslal slike ;)
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
I ja ih kupio al za jeftinije nešto mislim malo me strah pa ih ne držim pod naponom inače za te novce dobre
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Spojio sam pa u utičnicu kabel uštekam strah me sve drveno da nebi samo temelj ostao 🤣🤣🤣🤣
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ja imam dvije u jednoj supi i ista je situacija, ne radi radio.
Isto mi to napravi sa obicnom LED zaruljom.
 
Na vrh