• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrana peradi od jastreba

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Postoji li neka smislena obrana od dotičnih napasti?

Tu malu rupu jos smanjiti, i da ju nemoze progristi, znaci metal i beton :icon_axe:
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
A nekakav mamac natopljen nečim ? Naime , pročitao sam da oni dođu i odu. Sam tak, jer imaju široki krug djelovanja, lasice, jer one piju krv.
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
da biserke tjeraju štetočine ali i susjede kada počnu vikati:icon_madu:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
I meni svaku noć jedna prepelica manje.Samo ih nađem odsječene glave a u metalnom kavezu su!!??Ko se može provući kroz cirka 1.5 cm razmaka žice?

ovo ti hoce i mačka napravit,ja sam na svoje oči vidio da kada prepelica gurne glavu kroz rupu,mačka ju dočeka i pojede glavu jer do ostaloga nemože.

Biserke tjeraju i štakore i jastrebove,pravi su obrambeni mehanizam,imao sam ih u volijeri sa trčkama i ništa nije ušlo k njima,nakon što sam se riješio biserki,nije par dana prošlo nešto je ušlo u volijeru i potamanilo sve trčke.

Sada sam opet nabavio jaja biserki+ imam hrvatskog ovčara oko volijere i sada stvarno nema problema.
Što se štakora tiče obvezno postavite one kolačiče crvene,to obožavaju a riješavate se problema.
 
L

Lili

Guest
Imamo i mi biserke, ali to ne smeta škanjcima apsolutno ništa.... istina je da se biserke ne drže djela gdje su kokoši već okolo dvorišta. U početku je možda djelovalo ali se frajer valjda naviko na njihovo glasanje.

Tu kod nas je dosta velik problem sa škanjcima. jedne godine nam je oko 30 komada ubio. Zanimljjivo je da ih ne odnese već ih na licu mjesta pojede. Drznici jedni. Ko vrapci su- ničeg se ne boje!

Navodno ih lovačko društvo hrani starim nesilicama pa su se navukli na kokoši, a i prirodnog plijena ima manje, pa se sve više okreću kokošama...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Mi imamo hrvatsku ovčarku al je se bojimo pustit s lanca jer nam napada na zečeve u kavezu, a i kokoši tjera u red, jučer nam nešto odnijelo mladu nesilicu iz kokošinjca koji je bio poluotvoren, a jednu smo našli na krovu.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Pošto vi svi imate problema sa jastrebom kod mene je slućaj da nemam šta mi je drago ali iskreno nije mi jasno zašto ne napada kokoši nalaze se uza samu šumu ima ih koliko hoćeš kokoši se šetkaju izvan ograđenog djela ali ih ne dira očito im nešta smeta a nemogu dokućiti šta samo nek tak bude i dalje
 
L

Lili

Guest
ili im nešto smeta ili imaju dovoljno prirodnog plijena pa se nisu navukli na "fast food". :icon_biggrin:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Da imaju prirodnog pljena u izobilju ali me ćudi po zimi nema toliko pa svejedno ne napadaju kokoši...
 

Najnoviji postovi

Na vrh