• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrana peradi od jastreba

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
to se i ja pitam inače mi ne nosi kokoši a blizu šume su ali nju za koju kažu da je dobra za obranu od jastreba samo je perje ostalo...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
da siguran kad sam došao na farmu vidim gada gdje stoji kraj šume nisam obračao pažnju na njega dok nisam vidio da nema biserke onda sam otišao do mjesta zloćina i imao sam šta da vidim perje i pokoja kost
 
H

Hrvach

Guest
Pusti jaja, budem ja nalego piliće u inkubatoru ako treba kad ću i za sebe pa lako damo par komada.
 
H

Hrvach

Guest
Podmaži ih s tovatnom masti da im lakše jaja ispadaju :D Ako im je prezima lako ih ja zagrijem u peči na 150-200 °C pa da prije pronesu :)
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Ja sam prije par godina vidio kod covijeka koji ima more peradi okomite mreze, odmaknute od poda da perad moze prolazit i postavljene svakih 10-ak metara... kaze da to pali protiv jastreba jer nema zalet.
Jastrebovi su stvarno ludi, vec se vise puta desilo da mladi ulete starom u golubnjak za golubovima...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Kako obraniti kokoši i ostalu perad od jastreba?
Jel ima ko kakvo iskustvo? Prijedlog?
Koke mi se slobodno kreću po livadi što privlači jastreba pa ih napada i ubija..
Molim za pomoć..

Pozdrav!

Mi to delamo ovako kad ga ugledaš tu po nečem kaj skviči tak negde 15min i otšal bu staro ali radi
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Prije dva dana, nešto mi odgrizlo jednoj patki glavu, a jučer sam drugu patku pronašao sa malom rupom na leđima. Ali je bila u komadu?
I taj dan mi je iz ograđenog prostora, vani, iz gnjezda nestalo 5 guščijih jaja. Ljudi isključeni, što je to bilo?
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
I meni svaku noć jedna prepelica manje.Samo ih nađem odsječene glave a u metalnom kavezu su!!??Ko se može provući kroz cirka 1.5 cm razmaka žice?
 

Djomlinjo

Novi član
Tu od
17 Lis 2012
Poruka
11
mislim da je definitivno lasica u pitanju. ja sam jednom prilikom svjedočio borbi lasice i moje mačke. nisam mogao vjerovati da ima tako malih lasica sve dok ju mačka nije zadavila nakon divlje borbe. imam slike na starom mobitelu, kad nađem stavit ću da vidite. mislim da je dimenzija rupe kroz koju je prošla veličine malo debljeg palca
 
Na vrh