• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrana peradi od jastreba

H

Hrvach

Guest
Gle, niti kod mene nisu napadali ovi koji su "domaći", možda jedna kokoš godišnje,al to zanemarim jel kad imaju mlade treba to nahraniti. Ovo đubre je došlo sa sljemena i sad sije paniku po okolici. Imamo jazavčarku koja je u boksu i laje kad vidi nekaj,al on nema straha. Ovo kaj veliš za zvuk za uzbunu, moj kokot ga ispusti kad vidi vranu u preletu,a za škanjca da ne govorim,ali kaj kad je tolko uporan da ih naganja i nemože se skrit. Jedino Jurek, on je tolko zajeban da nema šanse da ga ulovi, kak je mali zavuče se u bilo kakvu rupu i onda kokodače da ga izaziva,a ovaj ne može do njega. Jurek ima takav krik kad ga vidi da čovjeka sve jeza prođe kad ga čuješ. Borna, jel ti možda režeš jurekima krila? Mojima nisu krila porezana i lete pa se tak spašavaju jel je on na nogama sporiji nego kad leti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
treba gledati zagrebačku panoramu i ako govore da je gradolnačenik zabranio držanje peradi u podsljemenskoj zoni navaliti masom štrajkaša na trgove i ulice glavnog grada .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
A

AGRIPLUS65

Guest
Gle, niti kod mene nisu napadali ovi koji su "domaći", možda jedna kokoš godišnje,al to zanemarim jel kad imaju mlade treba to nahraniti. Ovo đubre je došlo sa sljemena i sad sije paniku po okolici. Imamo jazavčarku koja je u boksu i laje kad vidi nekaj,al on nema straha. Ovo kaj veliš za zvuk za uzbunu, moj kokot ga ispusti kad vidi vranu u preletu,a za škanjca da ne govorim,ali kaj kad je tolko uporan da ih naganja i nemože se skrit. Jedino Jurek, on je tolko zajeban da nema šanse da ga ulovi, kak je mali zavuče se u bilo kakvu rupu i onda kokodače da ga izaziva,a ovaj ne može do njega. Jurek ima takav krik kad ga vidi da čovjeka sve jeza prođe kad ga čuješ. Borna, jel ti možda režeš jurekima krila? Mojima nisu krila porezana i lete pa se tak spašavaju jel je on na nogama sporiji nego kad leti.
a zakaj ti je jazavcarka u boksu a ne na slobodi?
 
H

Hrvach

Guest
Nismo ograđeni, pa je preko dana vani kad smo i mi vani ili kad smo doma, a kad nas nema je u boksu. Buraz je gazda,ima papire za nju i kujica je prepametna samo ima dosta radnika u okolici pa nismo sigurni da ju ne bi popalili. Čisto za primjer, danas mi je pobjegla jedna prepelica i nisam ju mogao nać jel je već padao mrak. Ona je došla, potražila ju, našla ju i živu je donjela natrag.

treba gledati zagrebačku panoramu i ako govore da je gradolnačenik zabranio držanje peradi u podsljemenskoj zoni navaliti masom štrajkaša na trgove i ulice glavnog grada .

Jbt. to mi nije palo na pamet, možda jastreb sluti izbore i još veću glad pa se ide najest dok ima jel posle pitaj boga kad bude jel:rolfer:
 

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
Evo nakon 2 tjedna kako su jureki i katice bili pod mrežom danas ih napokon pustim cijeli dan jer je bila velika magla pa sam pretpostavio da grabljivice ne love. Dođem sad u kokošinjac i vidim da jedan jurek fali. U ovih 2 tjedna kako su jureki bili zatvoreni velike kokoši nije dirao.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
imam ja jedno provjereno rješenje za jastrebe,a to su obične domaće guske.

...jednostavno ostaviš dve guske i jednog gusaka i pustiš ih na dvorište nek žive,vjerujte nebude se jastreb ni približil,a i đukci budu dvaput promislili prije nego se približe:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
H

Hrvach

Guest
Guske su jako dobre jel dižu uzbunu,ali mislim da za ovoga ne bi pomogle. Iduće godine ću nabaviti pure i guske pa ćemo vidjeti kakva će biti situacija. Jel mi može neko reći di nabaviti prave domaće guske i pure, neću ove hibride koji se prodaju.
 

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
Ovo za guske kod mene nije upaljivo. Imam 15 komada gusaka i ništa to ne smeta jastrebu.
 
T

tile

Guest
Ovo za guske kod mene nije upaljivo. Imam 15 komada gusaka i ništa to ne smeta jastrebu.

za guske ne znam ali za tuke (zagorske)........vidio sam svojim očima kako brane svoje jato, pomladak; i to u borbi u zraku; dok se ovi ne sklone.........a tada je već opasnost prošla;
i općenito..........jato koje vodi tuka........(pilići ili purići) vrlo rijetko se dešava da im jastreb napravi štetu.
rekao bih da pomaže i kod odraslih ali tuke su uglavnom u grupi.......ako su zajedno s kokama...........pa su ostali van njihovog dometa nezaštićeni, ne pokrivaju cijelo područje.
 
H

Hrvach

Guest
Po tome je pura isto ko i biserka (perlinka). Biserke isto imaju taktiku da je napad najbolja obrana, ako bog da nabavit ću ih par komada da mi rade reda među peradi
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Ma biserke su lude kad imaju mlade,mojoj baka kad su imale mlade svaki put su napadale bakinog psa kad im se priblizio.
 
H

Hrvach

Guest
hahahah Pernati pit bull, zato ćemo na proljeće trgovat s njima :)
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Kod mene je šuma na 3 km, ali u zadnjih 7 dana pomama jastreba za pernatim ljubimcima, to leti na sve strane, ko švabe sa meseršmitima, samo preletavaju, ja nabavio pračku, ali je preslaba, samo ga mogu preplašiti da se makne sa čeke. Koke mi nemogu normalno na doručak ujutro izaći a da ovaj ili ovi ne stoje po drveću i vrebaju. Susjed malo dalje ima guske, stari moj , pa to ni muha nemre preletiti a da se ove ne deru, ni deca mi nemreju spavati kak su glasne. Ali , kaj to vrijedi, kad se majstor ne obazire nego samo svrati do moje jabuke i čeka.
 
H

Hrvach

Guest
Marco, jako mi je poznato to kaj govoriš.. Kod mene isto preljeću zadnje dane, baki je digo katicu. Kod mene nije šuma nego šikara i đubre ima skrovište pa ga perad ne vidi do zadnjeg časa. Po cijeli dan su u grmlju jer se boje izać na otvoreno. Znaš kolko je sati kad stojimo vani na dvorištu i ovaj sleti na 15m od nas i ne jebe ga živa sila...
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Idem ja van pogledati kako moje koke pasu, popušit koju za dušu i tijelo, i odjednom ptice se raspričaju, koke gore glave dignu, pijetlovi se rogobure, daju onaj zvuk upozorenja, svi stoje kao ukopani, kad eto ti njega, zajurio se frajer sa grane i zum na jednu koku nesilicu, ajde, skočim ja preko ograde, ali je i on skužio da je frka samo je perje letilo na sve strane i drugi puta u sezoni niš nije pokupio sa sobom.
U proljeće im stavljam mrežu na ograđeni dio. Ogradio sam 10x10 za jato Hrvatica koje više nemam, pa ću im sad staviti mrežu, ali ne cijelim djelom, nego svakih 2 metra po zraku, pa nemre valjda đubre slalomirati između mreža ?
Mislim, koliko sam vidio kako dojure, oni trebaju imati slijetno uzletnu stazu, inače su naderapali.
Netrebam sve nadkriti?
 
Posljednje uređivanje:

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Napravi mitraljesko gnijezdo i nabavi šarca iz II svjetskog rata.Ja sam imal problema sa lisicama i lasicama, pa sam stavil pesu sajlu od 45 metri i sad nema nijedne na vidiku.Potamanile su mi mrcine preko 20 komada peradi.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
i ja sam za obranu od jastreba imao biserske ili morske kokoši kako tko voli i stvarno fukcionira, ali imam jedan savjet za one koji misle nabavljati te životinje, trebate nabaviti jaja i staviti pod kvočku da vam se doma izlegu, jer ako donesete od nakog prijatelja one ćeju vam odletit ma koliko daleko on bio
 
H

Hrvach

Guest
Magla, ja ću nabaviti jaja od Filipa i poleći biserke doma u inkubatoru, ko zna kak ih on trenira doma pa će me pojest jedno jutro kad ih idem hraniti hhahahahaha

Donmarco, najbolje su mreže za tuču ili one za sjenu, ima ih po trgovačkim centrima i cijena je stvarno sitnica, ja imam natkrite divlje patke s tim već 3 godine i ne smeta niti snijeg niti ništa,a učikovito je. Moje kokoši su se nakon ovih nemilih događaja tak istrenirale da ih stalno par drži stražu (najčešće jureki) dok ostale jedu. Nesmije vidjet avion u zraku već su sve u grmlju ili pod voćkama,a pošto mi je aerodrom lučko na 1km zračne linije sirote nikad nemaju mira :) Mreže mogu biti razmaknute ali opet treba paziti da nisu previsoko postavljene da ne bi podletio pod koju. Najbolje je napraviti jedno 4-5kvadrata skroz nisko na nekih 60-70cm,a ostale na normalnu visinu.

I za kraj jedan događaj od prije par dana:
Kokoši su bile vani i ja izađem i vidim da jastreb kruži, ove su ga skužile i sakrile se u grmlje,a Đuro (jurek) je ostao na drvima kukurikati. Kad ga je jastreb skužil zaletio se je prema njemu,a jurek ja napravio ko salto u natrag da mu izmakne,a kak je odmah iza drva kontejner od susjeda jastreb se je pod punim šusom zaletio u njega. Ja brzo potrčim da dođem do njega da ga dokrajčim ali je došo k sebi i digo se je prije nego kaj sam došo. Jurek je ostal čitav ali malo prestrašen. Ja luđeg kokota nisam imal u životu, neki put imam osjećaj da točno kuži kaj treba napraviti da zajebe nekoga i obrani jato.
 

Najnoviji postovi

Na vrh