• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Odgoj bika ili junice s elektrošokerom

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
.. da li koristite tu spravicu i ako da koju marku , koji napon itd..?

Možda bi mogli raqspravu rastegnuti i na samogradnju šokera ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

nevjerojatno ..krave vas slušaju ili ih dresirate ko pse?

Pa batina je izašla iz raja , sigurno imate barem jedne potrgane vile
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

Za svinje zabranjen šoker za krave neznam jedino po Amer standardu nesmije batina več šoker :icon_scratch:
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

Pa nebudes zivotinju z elektrosokerom smirival zato kaj malo bolje mase repom.:mur:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

Ja kravu ili tele nikad nebi mogel elektrosokerom, meni ju je zal lupiti i lopatom..
Dok kod svinja je to vec druga prica.. Ta gamad bi i vraga strgala, zato ih vise i nemamo, a znal e su dobre batine dobiti..
I kaj se tice klanja, nikad nebi mogao ni jedno govedo zaklati, a ovo drugo bez problema..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

Za svinje zabranjen šoker za krave neznam jedino po Amer standardu nesmije batina več šoker :icon_scratch:
A da ja njih uputim u standarde pa da mirno čekaju dok im se hrana stavi na stol isto kao kaj ja čekam da konobar odradi svoje ..ja nikad konobaru ne trgam iz ruku , zašto one to rade ?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

Zato sto je to zivotinja, i od tud joj taj naziv..
Evo npr, zasto stoka koja je na vezu ne pomakne se par cm unazad i obavi nuzdu u zljeb, i nazad se vrati i legne na cistu slamu, nego se izmece pod sebe i odmah stane ili legne u to..
A da ovako napravi olaksala bi i sebi i onome koji cisti..
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

A da ja njih uputim u standarde pa da mirno čekaju dok im se hrana stavi na stol isto kao kaj ja čekam da konobar odradi svoje ..ja nikad konobaru ne trgam iz ruku , zašto one to rade ?

pa pospominaj se snjima ako ne pomore plati psihijatra
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

pa pospominaj se snjima ako ne pomore plati psihijatra
A da im denem monitor pa da same pročitaju kaj im se sprema ?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

ja ne mogu vjerovati kakve ti sve gluposti pišeš ili otvaraš teme.
Poštovano MODERATORI zaštitite nas od razmišljanja i tema psihički BOLESNE osobe.
Sad znam da će moj post biti izbrisan i da ću dobiti opomenu ali nije me briga jednostavno nemogu trpiti njegove gluparije i podjebancije:icon_fU:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

Zanimljivo kako u svakoj lovackoj trgovini ima ljudskih elektrosokera, a kad pitas za zivotinjski odma su svi veci vjernici od pape.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

A da im denem monitor pa da same pročitaju kaj im se sprema ?

Hehe, tak veli jedan da ima dve krave v stali.. A pita ga drugi pa kak, do jucer si imal jednu? A veli ovaj, pa stavil sam ogledalo pred nju.. :D:
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

Cekaj malo a zakaj da se maltretiraju zivotinje sa tim glupostima,zbog toga kaj se nekome ne svida kak stoji ili zato kaj se dere,treba joj dati jesti pa se nebude derala.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

Po u ovoj državi je sve bolje zaštićeno nego radnik,seljak ili onaj koji stvara novostvorenu (hrvatsku) vrijednost
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

Cekaj malo a zakaj da se maltretiraju zivotinje sa tim glupostima,zbog toga kaj se nekome ne svida kak stoji ili zato kaj se dere,treba joj dati jesti pa se nebude derala.
to možeš ti ili ja , ali kad moja mama umornih nogu nosi šrot ili snop kuruznice ni ja ne stignem istrgnuti špagu a gdje bi ona .
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

Kad bih to vec i morao primjenjivati,onda bi to bilo na svinjama,nigdje drugdje,jer je to najnaglija zivina od svih,a da bi sad elektrosokiral kravu,kozu,konja zato kaj muči,bleji ili frca?
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

Zake bi svinju a kravu nebi ? Šta malo su prljavije ili šta, pa odma po njima ?
Kak ju naučiš takva i bude. Ništa gorja svinja neće biti od krave (dobro ima uvijek iznimaka). Ako poštuješ s njima normalno, i donekle im u startu pokažeš šta ne smiju radit, sve ok. (dobro kod velikih farmi je drugačije, al za manji broj vrijedi).
Osim toga nijednu životinju ne treba maltretirati, više manje sve one čuju ''lijepu riječ''. I općenito sam protiv svih takvih gluposti.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

Neznam,svaku zivotinju se uspije smiriti povikom,ali svinja na to ne reagira(bar je meni tak bilo) ne smeta ti meni kaj je prljava.
Slazem se da je tak kak si životinju odgojis.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

nino , nažalost a i nebitno nisi shvatio poantu ,
Nitko ih ne bi mlastil zato jer muču ili rokču ..ali kad moraju biti mirne , moraju ..pravila su jasna
Ako mže biti nirna kad ima prste vnosu onda može i bez toga , samo ju treba naučiti .

u selu je bil rasplodni bik i pastuh , kad je došla krava na dvorište koja se tjerala istrgnul je lanac , ali kad je bil gladan ili žedan ostal je parkiran na jaslama ..to su pravila .. jer su se na vrijeme nametnula ..isto kao i kod ljudi , djece , zna se kaj se smije , kaj nesmije .
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Re: odgoj bika ili junice s elektrošokerom

Živina je živina i kako je god netko "fini" i zaštitnik životinja, dok ti junica sjebe ruku ili nogu, taj netko bude promijenio mišljenje. Na sreću u zadnje vrijeme nisam imao nekih neželjenih stvari sa živinom, ranije je znalo biti slučajeva da me krava ili junica ritne, jednom sam čak i letio van iz štale, na sreću ništa nije bilo strgano osim što sam imao gadnu oteklinu na ruci. Danas u štali imam samo jedan "slučaj" junicu prvotelku, jako je plaha i moraš dobro paziti da ne skoči u stranu prema drugoj kravi. Ta se nije dala dirati ni kad je bila tele, jednostavno nije išla rukama, i tako je ostala. Puknuti ovo bi ti moglo pomoči , pogledaj si stranicu, iako su cijene.......http://www.suzavac-argus.com/ogrlice.html
 
Na vrh