• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ograda u voćnjacima

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
evo da i ja otvorim temu
nagodinu sadim lješnjake pa me zanima koju ogradu postavit a da zaštiti od divljači i naravno da nije prevelika cijena
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ja sam ogradio sa farmercom najjeftinije-meni bilo
-kupio u otpadu cijevi od vodovoda ,centralnog kila 4kn(nabio ih u zemlju)
-farmerica 7 kn/m bila,rađena u popovaći po naruđbi(do 40cm oko 5x10,od 40 do 60 -10x10 i od 60 do 120 20x10 to su oka-znaći žica je ukupno visoka 120cm , a buntove radi najviše do 50m,uglavnom zec ne može proći,a za sada nije niti jedna srna uskočila -šteta:D
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ja sam ogradio sa farmercom najjeftinije-meni bilo
-kupio u otpadu cijevi od vodovoda ,centralnog kila 4kn(nabio ih u zemlju)
-farmerica 7 kn/m bila,rađena u popovaći po naruđbi(do 40cm oko 5x10,od 40 do 60 -10x10 i od 60 do 120 20x10 to su oka-znaći žica je ukupno visoka 120cm , a buntove radi najviše do 50m,uglavnom zec ne može proći,a za sada nije niti jedna srna uskočila -šteta:D

pri zemlji ti je 5 x10 cm???

samo sanjaj da zec nemože proči:mrgreen:
a ako je farmer žica motana (ufrkana)onda ok, ali ako je punktirana (po cijeni bih rekao, motana je skuplja, a punktirana bi trebala bit jeftinija) ako je punktirana onda sanjaj i da srnjak neće proći

ja sam uzeo limpres stupove limene, 50 cm zabio u zemlju i ogradio punktiranom žicom
uletio srnjak , zaglavio s rogovima , 15 m žice uništio i tri stupa iščupao, tako da sam več požalio što nisam pletenom žicom ogradio

evo da i ja otvorim temu
nagodinu sadim lješnjake pa me zanima koju ogradu postavit a da zaštiti od divljači i naravno da nije prevelika cijena

savjet koji ti mogu dati ,blizu ti mađarska , u moje doba tamo je žica bila 100-120kn bunt 25m, a kod nas isto 200-300kn, pa si pogledaj
a za stupove mogu ti pogledati negdje sam vidio 20-25kn od 2,5m betonske (samo neznam gdje:oops:)
e sad jedino ako trebaš račune, onda ti neznam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Kod nas je ograda ukupne visine 120cm, 100cm pletena zica i na 120cm bodljikava zica. To predstavlja onako osrednju zastitu klase B4 (ako poredimo sa pancirnim automobilima) ako srnadac naumi uskociti to ga sigurno nece sprijeciti a ako je malo veci snijeg za zeca je to tek toliko da zakoraci. Opet daleko da to nije zastita vocnjaka, ako se tako ogradi unutra ce ulaziti samo zec koji se navadi, a takvoga malo protijerate :axe: a ako je bas uporan zna mu se :mrgreen:. A u maldom vocnjaku je i niza ali je ograda od bodljikave zice, jer je to prije bio pasnjak za krave, i na tu zicu je nakacena bodljikava.
Da se pohvaliom cijelu godinu (od proljeca pa na ovamo) smo imali jednog zeca u vocnjaku, pravo se udomacio i za zivo cudo nije dirao ni jednu sadnicu. Ali preko zime nevjerujem da bi odolio tako da ce biti rijesen dok je jos lovna sezona ;)
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ilegalac- onda su kod tebe srnjaci križani s nosorogom,kod nas su mirniji
-ja mu kažem kak sam ja ogradio ,najjeftinije je a što je najbitnije učinkovito
-nemam šta sanjat da će zec ući kad je ograda već 2 god.pa nema nikakvih sranja
-oko ograde ima tragova,ali divljač kad osjet žicu ne provaljiva,okrene se i ode dalje tražiti hranu
-tko ne vjeruje slobodno može doći pogledati
-tvoj savjet je dobar ali preskup,imaš još i betoniranje,a stupci su 45kn/kom
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ilegalac- onda su kod tebe srnjaci križani s nosorogom,kod nas su mirniji
-ja mu kažem kak sam ja ogradio ,najjeftinije je a što je najbitnije učinkovito
-nemam šta sanjat da će zec ući kad je ograda već 2 god.pa nema nikakvih sranja
-oko ograde ima tragova,ali divljač kad osjet žicu ne provaljiva,okrene se i ode dalje tražiti hranu
-tko ne vjeruje slobodno može doći pogledati
-tvoj savjet je dobar ali preskup,imaš još i betoniranje,a stupci su 45kn/kom

kod mene dvaput srnjak uletio u žicu, vjerujem da su gas psi natjerali, inaće vjerujem da sam nebi se zaletio u žicu
uletio je glavom i rogovima na mjestu gdje su kocke cca 10x15 cm
glava i rogovi su prošli, ali nazad nije znao
i onda je nastao lom
tri stupa izvaljena a jedan od njih i savijen (limpres stupci imaš na internetu)

drugi put je uletio u sam kut ograde i stradala žica jedan stup i 2,5mm žica za napinjanje , u snijegu je bilo puno tragova pa zaključujem da je bilo cijelo krdo srna koja kod nas budu i do 15 komada

onaj prvi se nije uspio oslobodit več su ga lovci priklali

inaće stupci su bili 28kn nisam ih betonirao več samo zabio
ograda je punktirana farmerka i koštala je 300kn -50m, tako dsa nije skupo, ali puuno je slabija od pletene

i vjeruj mi kroz 5x10 zeko ide sam tak
 

palfinger

Član
Tu od
8 Lis 2009
Poruka
77
kod mene dvaput srnjak uletio u žicu, vjerujem da su gas psi natjerali, inaće vjerujem da sam nebi se zaletio u žicu
uletio je glavom i rogovima na mjestu gdje su kocke cca 10x15 cm
glava i rogovi su prošli, ali nazad nije znao
i onda je nastao lom
tri stupa izvaljena a jedan od njih i savijen (limpres stupci imaš na internetu)

drugi put je uletio u sam kut ograde i stradala žica jedan stup i 2,5mm žica za napinjanje , u snijegu je bilo puno tragova pa zaključujem da je bilo cijelo krdo srna koja kod nas budu i do 15 komada

onaj prvi se nije uspio oslobodit več su ga lovci priklali

inaće stupci su bili 28kn nisam ih betonirao več samo zabio
ograda je punktirana farmerka i koštala je 300kn -50m, tako dsa nije skupo, ali puuno je slabija od pletene

i vjeruj mi kroz 5x10 zeko ide sam tak

imaš li sliku od ograde, zanima me kakva je to punktirana farmerka, pozz
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
imaš li sliku od ograde, zanima me kakva je to punktirana farmerka, pozz

slikat ću danas ili sutra , a imam zanimljivih stvari pa će mi neki ovdje reći da sraxkam
imao sam prije primjera da mi srna digne onu plavu mrežu oko debla (za zaštitu)
a danas sam zateko da mi je najvjerojatnije zec skinuo mrežicu s sadnice i pojeo i sadnicu i pola plastične mrežice:mad:
e pa ovo stvarno nije normalno,pa još ni snijeg nije
i najzanimljivije je da je mrežicu baš pojeo jer joj nema traga, samo se vidi da fali
i sve to u ograđenom i cca 200-300m od sela

http://www.univerzal.hr/pletivo_farmer.aspx imaš ovdje nešto o ogradama
dakle imaš pleteni farmer, ta žica nije varena već motana
i punktirani (vareni)farmer
po meni pleteni je daleko bolji ,dok punktirani jako puca ,jednom da savij i puca, a znaju i varovi da nedrže, puca zato jer vjerojatno žicu prepali i oslabi
 
Posljednje uređivanje:

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
evo kolega je prije 3 godine staljo ogradu u voćnjak, znaći betonski stupci i farmer ograda visine 120 cm i koliko sam upoznat nije mu jos niti jedna divljač uništila ogradu i ušla u voćnjak.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
evo kolega je prije 3 godine staljo ogradu u voćnjak, znaći betonski stupci i farmer ograda visine 120 cm i koliko sam upoznat nije mu jos niti jedna divljač uništila ogradu i ušla u voćnjak.

uništavanje ograde se desi slučajno, vjerujem pošto ima jako puno pasa lutalica da ih oni naganjaju, nekoliko puta sam to imao priliku vidjeti
na žičanom pletivu gotovo ništa nemogu napravit osim "udubine" uvaljeno mjesto
samo na jednom mjestu imam da je takva ograda probijena a zašto neznam, priča se da se pojavljuju ponekad i divlje svinje kod nas, pa je možda to
ili možda dvonožna životinja:mad: pomogla
na ovoj punktiranoj farmerki se najčešće desi da srnjak turi glavu kroz rupu i nezna van, a žica je dosta slaba

imam ogradu 1,2 i srna preskaće bez nekih večih problema
samo što me brine ove godine kako su rano počele napadati na vočke
obično se to dešava kad zapada snijeg, što mi je razumljivo
a ove godine ni s od snijega a več štete
najvjerojatnije zato što je pšenica slabo ili nikako niknula zbog suše pa je nedostatak hrane a ni repice uopče nema (ništa odsuše ni niklo)
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ilegalac,na koliki si razmak stavljao stupce,ja sam na 2m,tak da i nisam koristio žicu za špananje

da ponovim - ograda stoji već 2 god.,a zec nije ušao niti jednom,a prije dok nije bilo ograde ,godišnje po 40 kom oguljeno i još srne pobrste vršne pupove,mazao sa onim kulilentom ali to nije puno pomoglo i zato stavio ogradu,jedino što imam od štete to je suša jer nemam navodnjavanje i kod mladih sadnica koje sam mjenjao voluharica je kod nekih presjekla žile
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ilegalac,na koliki si razmak stavljao stupce,ja sam na 2m,tak da i nisam koristio žicu za špananje

3 m pa kod farmera se i nekoristi žica za špananje, a pogotovo kod limenih stupaca jer oni imaju kvačice za vezanje na svakih 10cm, tako da ih nekih 7-8 žica nosivo
 
P

PileR

Guest
Ima čova, u Bosni(B.Dubica). Plete žicu. Našao sam ga na njuskalu, pletena žica.
Kupio sam kod njega žičanu ogradu 1,00 x 25m, dobio povrat PDV-a. Račun nije prelazio 1000kuna, pa na HR carini nisam platio ništa. Tako me bunt izašao 172kune i super. Ima i naš mobilni (vidi na njuskalu). Dobra žica, ja ću otići po još bar 4 bunta. Nije farmerska (meni lično ne odgovara), nego ovo obično univerzalno.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
evo kolega je prije 3 godine staljo ogradu u voćnjak, znaći betonski stupci i farmer ograda visine 120 cm i koliko sam upoznat nije mu jos niti jedna divljač uništila ogradu i ušla u voćnjak.

A zeko:scratch što on napravi štete.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Povrat dobijes kod njega gdje si kupio zicu! Kupis zicu i sa zicom i racunom na granicu, tamo ti moji prijatelji to ovjere i onda odes kod covjeka i da ti pare nazad! Ili ako je ugran, odmah ti da cijenu zice bez pdv-a a on to sam rijesi na granici!!
Ja sam inace 20km od bos.dubice!
 
P

PileR

Guest
Kroz ovu zec ne može, a gdje se dobije povrat PDV-a i koliko?
Kupio sam 8 buntova. I platio 1616 kuna. Išli smo ja i frend, pa je napravio dva računa. Na svakog po 808 kuna. Na Bos. granici sam ovjerio račune, kod nas nisam platio ništa. Pošto sam bio sa teretnim vozilom, nisam mogao preći preko grane. Ostavili smo vozilo pred nekim bircuzom i pješke preko mosta. Čovjek nas sačekao. Otišli do firme. Odradio papire, natovario na svoju prikolicu i vratio nas u HR. To je naplatio 100 kuna, platio nam :partyman: i vratio mi 240 kuna PDV-a.
1616kn-240kn=1376kn(8 buntova)
100kn-40kn :partyman: =60kn(prevoz)
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Nadam se da čitaju to naši proizvođaći žičanog pletiva,pa neka se malo zamisle i oni plate repromaterijal po istoj cijeni a izlazni proizvod 100% skuplji.Neka se Naši igraju s PDV-om i maržom neće dugo od sada i ja uzimam gdje je jeftinije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh