• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT GAMA 14

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Olt gama 14

nadam se da se bude vidjelo inače cijela skala je duga 13 cm ,provjerite dali je spirala za sijanje žita ,a što se tiće čistača napravite sami na osnovu jednog uzorka:partyman:

Uploaded with ImageShack.us
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,687
Hvala za sliku. Pregledavajući tu sijačicu i podmazujući je migdje nisam naišao na nikakovu spiralu. Jedino što sam vidio to je klapna koja se sa ovim pokazivačem količine sijanja pomiće. Kada se kotači okreću taj dio se okreće ekscentrično. Napominjem da je sijačica proizvedena 1986. god. sa plastičnm posudom za sjeme, te da je dugo godina stajala pa ju je trebalo razraditi.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Olt gama 14

ako vam treba kakva informacija još o sijačici slobodno pošaljite pitanje na pp:partyman:
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
70
Ja sam imao gama 18.Prodao sam ju jer sam kupio rotodrljaču 2,5 m pa sam prešao na sijačicu te širine.Kod mene je bijo problem sa nekim sortama ječma nekoji je prolazijokroz cjevi a neki nije a zob nisam nikako mogao sijati jer se je stalno štopalo u cjevima.Drugo je bilo sve uredu a imali smo ju 20 godina.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
toj mašinici treba dobro dorađeno sjeme bez smeča i onog klasja na zrnju i onda ona može sijati u deku ali sigurno da su bolje one koje imaju sanduk po cijeloj širini tipa isarije ili sličnih ,pa valja nam se ponadati da čemo si moči priuštiti neku malo moderniju varijantu:madmana:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,674
Jel ona ima u tom sanduku kakva sita, pločice ili nešta? ono, neš na šemu ko sijačica za kukuruzu? Imam ju u planu isto uzimati a ne kužim se baš ništa o njoj..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,687
U sanduku OLT GAMA 14 nema nikakova ploča tipa kukuruzne sijačice, nego plastična ploča puna koja se okreće malo ekscentričmo i tako zahvaća sijeme. Kod kupnje treba obratiti pažnju da se klapna koja otvara orvor za sjeme lako miče, da se diskovi lako okreću.
Za sjetvu sam koristio otvor na br. 12 do 14 za ječam oko 230 kg ha, te 8-10 za tritikal u trećoj brzoj sa URSUS 360 znači 12-15 kn/h. Gumene spojeve cijevi sa rezervoarom i cijevi sa umetačima zamjenio sam plastičnim giblivim crijevom i ništa ne zapinje. Za sve dijelove koje treba zamjeniti može se zvati OLT centralno skladište u Osijeku 206-623.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,674
U sanduku OLT GAMA 14 nema nikakova ploča tipa kukuruzne sijačice, nego plastična ploča puna koja se okreće malo ekscentričmo i tako zahvaća sijeme. Kod kupnje treba obratiti pažnju da se klapna koja otvara orvor za sjeme lako miče, da se diskovi lako okreću.
Za sjetvu sam koristio otvor na br. 12 do 14 za ječam oko 230 kg ha, te 8-10 za tritikal u trećoj brzoj sa URSUS 360 znači 12-15 kn/h. Gumene spojeve cijevi sa rezervoarom i cijevi sa umetačima zamjenio sam plastičnim giblivim crijevom i ništa ne zapinje. Za sve dijelove koje treba zamjeniti može se zvati OLT centralno skladište u Osijeku 206-623.

a ta ploča, ona je fiksna u unutra i ne vadi se ?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,687
Ta ploča se vadi tako da se ispod sanduka odvoji remenica od osovine i sve digne gore u sanduk. Prije toga treba u sanduku osloboditi što se da lako izvaditi.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,674
Koja je gama novijeg tipa, sa kotačima naprijed i prijenosom prek kardana, ili one sa zadnjim kotačima sa remenom?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
možeš sijati sve ali ta mašina voli čisto sjeme,za lucernu i sirak koristiš drugu spiralu,malo ima manji zahvat od one za žito
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
možeš sijati sve ali ta mašina voli čisto sjeme,za lucernu i sirak koristiš drugu spiralu,malo ima manji zahvat od one za žito

gdje se nlazi na njoj za štelat i kakve su to spirale kak se dođe do njih baš sam laik kaj se nje tiće pa mi svaka informacija dobro dođe
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
unutar spremnika za sjeme imaš mali plastični spremnik i u njemu se nalazi skala za štelanje,spirala se nalazi ispod te skale na dnu spremnika,do nje dolaziš skidanjem donje remenice i tri mala šarafića koja drže nju za taj dio,uglavnom nije komplicirano
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
ok fala za sada pa kad ću imat vremena budem to proučil a u:partyman: svakom slućaju se čujemo
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
485
ok fala za sada pa kad ću imat vremena budem to proučil a u:partyman: svakom slućaju se čujemo

Spiralu ti je najbolje naručiti direkt iz OLT-a, mi smo tak za gamu 18, čini mi se da je bilo nekaj malo više od 50 kn sa poštarinom, dojde ti za 2-3 dana i nemaš brige....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Evo kolega išao sam vidjeti u knjižicu i sve je identično kao na ovoj slici što se vidi tako da ti je sve jasno :partyman::partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh