• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT GAMA 14

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Sto se tice agroarta poznati su mi,imaju svasta nesto.
Ne bi isao na dostavu,posto ponekad putujem u HR i BiH,verovatno bi svratio u Osijek ako mi usput.

MilanZetor, koristim tanjiracu OLT,drljacu 4 krila OLT, zavrsavaju posao za koji namenjeni. Sejalicu OLT godinama koristim,a od pre neke nedelje sam i vlasnik doticne.

Inace od delova mi treba,tj za rezervu,one metalne plocice sa dve rupe za slovo U,oce nekad da puknu kad napete a grudve nalete. Ako znate na sta mislim.
I onu plocicu sa brojevima bi uzeo.
 
Posljednje uređivanje:

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
I dalje Olt plugovi mogu stat pored drugih po kvaliteti rada, velike Olt ete isto, psk sije kukuruz dosta precizno, tanjurače su isto ok teže i tako.. Nisu za bacit, a rezervnih dijelova ima.. Da i podrivači su im odlični, mogu parirat poznatijim proizvodima.

e moj Milane, treba delat i s boljim strojevima od olta i zetor pa onda reći kaj može stati uz kraj čemu
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Pogledaj slobodno slike kako Olt slavonac ore ima ih po forumu, a ima i od drugih plugova.. Ne znači uvijek da je najskuplje i najbolje.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Obično kad delam bilo kakav posao s različitim alatima ili alatom , onda mogu reći i prosuditi šta je bolje od čega i zbog čega. Ovo sve drugo i ostalo je rekla-kazala.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,691
Mnogi koji su imali veće oči od usta, odnosno htjeli kao poznate marke strojeva danas imaju i kuću i grunt pod hipotekom. Lijepo je sjesti na veliki traktor, zaći na brazdu a kada dođeš na drugi kraj već je posijano. Mnogi kupuju na kredit takvu mehanizaciju a znaju da ju ne mogu otplatiti za pola života.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
e moj Milane, treba delat i s boljim strojevima od olta i zetor pa onda reći kaj može stati uz kraj čemu

Upravo kad probaš delati sa svime i svačime, shvatiš da je ono najjednostavnije zapravo najbolje.
Ako to možeš shvatiti.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ee tu smo.. Treba love za probavanje svega i svačega to je prva stvar.. I nakon toga dodješ do ovog što je @Gogo rekao.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,691
Zašto je WV buba dugo vremena bio pojam dobrog narodnog auta, a tako se i zvao. Jednostavan za održavanje, dugovječan, zrakom hlađen. Za popravak su bila dovoljna kliješta, šarafciger i čekić. Onaj tko je dao ideju za njega te karakteristike je i tražio. Mogu razumjeti da netko tko obrađuje sto i više hektara zemlje ulaže u skupu mehanizaciju ali ne mogu onog tko skupo kupuje za desetak hektara. Da uzgaja zlatne jabuke ne može povratiti nekoliko desetaka tisuća eura uloženih u mehanizaciju u razumnom roku. Što je prije tridesetak godina otac obrađivao Zetorom dvadesetpetakom, sin sada mora obrađivati dupljakom od sto konja i cijenom od puno eura, a urod im se nije značajno povećao.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Nebi se složil s tobom.
Ak stvar nije na kredit (tj. otplaćena je), možeš imati i stroj od 500 konja.

Grdo mi videti ove naše lokalne "farmere" s skupim autom, u kojemu dopeljaju 10 litri nafte za ulijati u (pra)stari traktor, obavezno Fendt, koji je ostal bez goriva :icon_mrgreen:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,691
A šta će ti puno konja za malo hektara. Ili sam sebe mrziš pa daješ silnu lovu za nešto što ti se ne može otplatiti u razumnom roku. Ovo nije odgovor direktno tebi nego općenito.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Jasno, ali ugodnije, udobnije i lakše je raditi u jačem i modernijem (novijem) stroju.
Logičnije mi je kupiti bolji traktor nego bolji auto, u kojem se malo voziš.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Vjerovatno imam duplo jaci traktor(veliki) nego sto mi treba, a isto tako i mali. Al ih imam. I preveliku prskalicu, rasipac, kombajn...Sve je uredno placeno pa ne vidim problem.
Manje je sve optereceno i iskoristeno, pa su kvarovi i odrzavanje rijetki i jeftini.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
S čim je najbolje podmazati čistače na ulagačkim diskovima? Podmazival sam s uljem, al nakon pol rali opet cviliju....poludel sam dok sam sijal za zelenu gnojidbu :mad::
Ili je jedino rješenje malo odmaknuti čistač od diska?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Malko ga odmakni ali ne previše da se ne nakupi zemlje na diskove. A da ne cvile ležaji ?
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Pozdrav svim clanovima.
Zamenjene pojedine lule koje bile izlomljene(teleskopske). Stavio sam fabricke tj na dve cevi. Stavljen disk za zito,za detelinu okacio na ekser,jedan tanjir pritegao.
Plus sam poceo praviti zamenske plocice za drzac opruge(deblji koji mm nego fabricki)
Sipao ulje da se kupaju konusni zupcanici i masti na sam zupcanik naneo.
Ojacao malo ram,sutra da zamenim unutrasnju gumu.
I sejalica spremna da je mali ursus vuce :D
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Imam,ali imam problem sa uploadovanjem slika. Kako najlakse ubaciti slike a da ne moraju se smanjivati dimenzije,ili kako smanjiti najlakse dimenzije na 800x800 da bih mogao ubaciti?
 

Nikola59

Novi član
Tu od
8 Ruj 2017
Poruka
14
Pozdrav
Kupio sam nedavno sijacicu olt gama 18 reda,pa me interesira kako zamjeniti pločicu za djetelinu.
Ako netko može da mi objasni.
 
Na vrh