• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT GAMA 14

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Pa nisu to visoke gume, a nisu ni šire od felgi, a nije ni sijačica teška, a i guma je dosta tvrda pa ni ne sjednu skroz. Nekih 10ha žitarica, 5kj lucerne i još nešto usluga, kako koje godine. Da ne ide tako mjenjao bi ih.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
MrSima14 a da mijenjamo ja tebi losu vanjsku ti meni dobru tebi sve jedno kad vozis na praznima:(happy)::(happy):
 

Baraba

Novi član
Tu od
19 Lis 2015
Poruka
10
...izvinite moj hrvatski... ali...dali neko zna da takva sijacica je dobra za istarsku cervenu zemlju... do sad ja sam orao 2 puta, onda sam sijao sa rasipacem i istanjurao..., sve sa imt 558..i max 2 hektara
sad ima u rovinju za kupit olt gama 14 reda, i prije da trosim pare bih volijo cuti ako neko ima iskustvo sa takva zemlja...imam strah da diskovi nece dobro otvorit zemlja...freza jos nemam
hvala
 

dspacek

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
33
Pozdrav. Ima li netko upute za podešavanje za ovu sijačicu da mi pošalje ili da stavi link za skinuti. Hvala
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Najbolja uputa ti je da je sam izbaždariš prije sjetve određene kulture.
Osnovno je da izmjeriš obujam pogonskog kotača, širinu sijanja znaš, mislim da je 1,75 metra. Budući da ona nema kutiju za pražnjenje, ispod nje staviš najlon, ili ceradu, i okrečeš kotač, npr. 10 krugova. Pomnožiš prijeđenu duljinu s širinom sijačice, i dobiješ koliko je to Ara, zatim vagneš koliko je sjemena izbacila,, npr. za 10 ara utrošila 25 kg, što znaći da će za hektar trošit 250 kg. Inaće ima negdje da se kotač okrene 43 puta i dobi 1/40 potrebnog sjemena za hektar. Primjer 5kg izbačenog sjemena je 200 kg na hektar. Probaj sam, jer pitanje je dali imaš original kotač za ovaj drugi primjer s 43 kruga.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Za oko 250 kg/ha ječma ja radim na skali od 10 do 12 zavisi kakva je krupnoća sjemena, tritikal 8 do 10. Tek za orijentaciju.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Pre 5 dana postao vlasnik cuvene precizne cejalice :)
 

Prilozi

  • 20171022_151056.jpg
    20171022_151056.jpg
    53.7 KB · Pregleda: 91
  • 20171022_151104.jpg
    20171022_151104.jpg
    45.9 KB · Pregleda: 97
  • 20171022_151109.jpg
    20171022_151109.jpg
    40.6 KB · Pregleda: 81

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Ajde nek služi :) Bilo bi poželjno prije početka rada rastaviti pogonski mehanizam sa sredine osovina kotača i malo masti podbaciti unutra, na mojoj je poprilična suša bila, jel nema nikakvog podmazivanja izvana.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Hvala Zetorboy.
Kod bivseg vlasnika je bila garazirna i odrzavana. Napomenuo mi je covek da je skidao pogonski zupcanik radi podmazivanja.
Dobio sam prsten plasticni za zito i lucerku,stim sto sam odmah stavio za psenicu prsten.

Plasticno bure vs metalno, ima i mane i prednosti,ali bitno je da u oba slucaja ce da vrsi posao za koji je namenjeno.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Pitanje za informisane clanove, jel OLT Osijek jos radi? Tj jel imaju u prodaji rezervne delove?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
OLT više ne radi ali djelove možeš naći kod onih koji su kupili skaldišta. Samo ukucaš OLT dijelovi i pojave se.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Mislim da dijelova još uvijek imaju, slali su mi ponudu za plug. Future machines se zovu sad.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
OLT više ne radi ali djelove možeš naći kod onih koji su kupili skaldišta. Samo ukucaš OLT dijelovi i pojave se.

Rade, neki dan sam narucio od njih.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Čovjek je iz Srbije i ako nema nekoga da mu to dostavi koštati će ga ko dragi kamen. Evo nekakva firma Agroart iz Stare Pazove i Pla Men prodaju osnovne dijelove za gama sijačice.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Mislim da dijelova još uvijek imaju, slali su mi ponudu za plug. Future machines se zovu sad.

Veliš.. Future machines...s tehnologijom iz 70-tih do dan danas... prigodno im ime nema šta :D:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
I dalje Olt plugovi mogu stat pored drugih po kvaliteti rada, velike Olt ete isto, psk sije kukuruz dosta precizno, tanjurače su isto ok teže i tako.. Nisu za bacit, a rezervnih dijelova ima.. Da i podrivači su im odlični, mogu parirat poznatijim proizvodima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh