• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT GAMA 14

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Imam dotičnu sijačicu i interesira me koja se cijena kreće za nju.
P.S. Moderator ak ni u odgovarajućoj temi seli :)
Hvala!
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja sam prije tri godine prodao za 2000 kuna potpuno ispravnu zivcirao me sanduk za sjeme jer je previsok
 
V

vedo

Guest
sto vi mislite o dotičnoj sijačica,imam ponudu da ju kupim za 3000 kuna

Evo ja posjedujem sijačicu OLT GAMA 18,pa ti mogu nešto reći o njima jer su iste,samo je razlika u radnom zahvatu. ;)
Kada je budeš kupovao,pogledaj u kakvom je stanju točak,da li se okreće kako treba,odnosno da li blokira kada se okreće.Pogledaj iza ono čudo(neznam kao se zove)što zagrće zemlju,pogledaj u kakvom je stanju,pošto to lahko puca i nema dijelova za njega :(
Vidi jeli bunker za žitarice gdje napukao,da li su one cijevi gdje prolazi pšenica šuplje i sl. :)
BTW. potrebna sanga traktora je 18 kw za tu sijačicu,radni zahvat 175cm,težina 280 kg :D
 
V

vedo

Guest
hvale ti,a je li ona od 24 reda teža od ove

Bile su samo dvije vrste sijačica OLT GAMA:14 redova(koju ti želiš da kupiš) i 18 redova(koju ja imam).24 reda se nije uopće proizvodilo ;)
Ako baš želiš znati,ova sijačica od 18 redova je teška 480 kg,odnosno teža je za 200 kg od OLT Gama 14,i tjeram je sa IMT 560 :D
 
V

vedo

Guest
hvala ti puno,znači nema ni jedna od 24 reda

Nažalost nije bila,a da je bila,100% bi je otac uzeo,ali pošto je najveća imala "samo" 18 redova morali smo se zadovoljiti sa njome :)
BTW.Šta bi za tu tvoju sijačicu koju si zakapario?Hoćeš li je uzeti?
 
V

vedo

Guest
moram ju otić vidjet

Vidi,pa mi javi dojmove 8) Ako bude koja slikica,slobodno stavi na forum:gitarist:
Nećeš se pokajati i ako je uzmeš,evo mi imamo ovu OLT GAMA 18 već 20 godina :gitarist:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,690
zanima me što se dešava kada je sijačica za žito jednaka širini traktora, kao npr. OLT gama 14 i traktor razmaka zadnjih kotača (vanjska strana) 180 cm.
 
V

vedo

Guest
zanima me što se dešava kada je sijačica za žito jednaka širini traktora, kao npr. OLT gama 14 i traktor razmaka zadnjih kotača (vanjska strana) 180 cm.

OLT GAMA 14 nije sijačica za žito,i ako je jednaka širina sijačice širini traktora,onda se orijenitšeš po tragu točkova traktora ;)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Olt gama 14

pozdrav vedo ,zašto misliš da ova mala mašinka nije sijaćica ja sa svojom sebi sijem sve od žita ,sirak ,lucernu pa čak idobro očiščen ljulj po nekim ćukama mali ferdo ima i nju šta za vući:axe:
 
V

vedo

Guest
pozdrav vedo ,zašto misliš da ova mala mašinka nije sijaćica ja sa svojom sebi sijem sve od žita ,sirak ,lucernu pa čak idobro očiščen ljulj po nekim ćukama mali ferdo ima i nju šta za vući:axe:

Kada si gore napisao žito,mislio si na pšenicu??Ja kada sam pročitao mislio sam da je u pitanju kukuruz.Što da ne bi mogao sijati pšenicu,pa s njom možeš maltene sve sijati :p IMT 539 može ovu sijačicu(OLT GAMA 14) vući bez problema,jer fergo ima 28,7 kw,a potrebna snaga za vuču ove sijačice je 18 kw.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Olt gama 14

pozdrav Vedo normalno da kukuruz ne sijem sa njom ali kod nas ima takvih terena za sijanje samo kočnica i na okretanju dižeš sijačicu bez puno stajanja ,prije deset dana sijao sam prijatelju sirak ,on je kukuruze po ljulju prošo sa roto drljačom jer nisu dubro niknuli napravio je prah,tako da se ferkić gadno ukapao jer je brijeg pod nagibom od30posto na toj zemlji, kada se silira kukuruz nema vožnje bez prednje vuče a kada je pogodna zemlja ide ferkić drugom 12 na sat:partyman:
 
V

vedo

Guest
pozdrav Vedo normalno da kukuruz ne sijem sa njom ali kod nas ima takvih terena za sijanje samo kočnica i na okretanju dižeš sijačicu bez puno stajanja ,prije deset dana sijao sam prijatelju sirak ,on je kukuruze po ljulju prošo sa roto drljačom jer nisu dubro niknuli napravio je prah,tako da se ferkić gadno ukapao jer je brijeg pod nagibom od30posto na toj zemlji, kada se silira kukuruz nema vožnje bez prednje vuče a kada je pogodna zemlja ide ferkić drugom 12 na sat:partyman:

Mi imamo IMT 560 i OLT GAMU 18,o otac s njom sije u 1. brzini,a ako je ravno ide i 2. ;)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Olt gama 14

tako je ,za svaki stroj treba upariti traktor koji mu najbolje odgovara mi smo jesenos probali na našu sonaliku 60ks staviti olt18 najljepše ju pokriva tako da nemoram koristiti marker:axe::axe:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,690
Molim za pomoć. Pribavio sam si OLT gama 14 ali je izlizana pločica sa oznakama u spremniku pa molm da netko stavi sliku gdje su vidljive oznake ili da izmjeri u centimetrima gdje je koja oznaka. Ujedno molim odgovor gdje se mogu nabaviti čistači diskova odnosno oni limići između diskova odozada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh