• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Za kamen što kraći lemeš i bolje mi se pokazao na 2 vijka kad što je na novom tipu Slavonac kao gore kod kolege.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,674
Ima plocicu pa nek poslika.
Neki dan sam isao uzimati posavca 2x14..
Covjek ni sam nezna ni sta prodaje ni s cime radi..
Onda je i sam skuzio da je plug 12c.
14c imaju masivniju gredu na kopcanju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
14" imaju dvodjelne, spiralne, daske, kakve su na slici kolege @juzny90 ,na prethodnoj stranici.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Špicevi su prava stvar . Napravljeni su od materijala bože sačuvaj.
Samo malo naprijed zavariti vrh lemeša uz špic da se ne zaglavljuje trava i smeće
Šurak ima taj plug , renovirati smo ga i opasno je dobar.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Evo prinove za malog newholland tn75.
Olt 2x14, prijedlozi za web trgovinu koja prodaje lemeše za njega i ove špice za kamen iako su ko nove.
View attachment 56508 View attachment 56509 View attachment 56510
To ti je 2x12,imam istog i super je plug,špicevi ti ne trebaju novi nego ih samo izvuci,a sa tvojim traktorom i ivim plugom problem su ti glave na plugu jer im je izgleda u proizvodnji falilo željeza da stave neke masivnije glave,ali možeš ih pojačati,ali nebi ti zgoreg došlo i da ga malo opteretiš sa težinom jer puno ljepše održava dubinu u tvrdoj zemlji
Inače je za naše potrebe solidan plug,ali nakon dorada ja sam zadovoljan,doduše moj je već kod prijašnjeg vlasnika proširen na 2x13
Čestite na kupnji
Nek te dobro služi
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Plug slavonac 12, stariji tip. Koje su njegove karakteristike? Ne nalazim ništa o njemu konkretno. Ja bi ga koristio za prvo oranje krčevine jer mi djeluje čvrsto.
 

Prilozi

  • plug-slavonac-2-slika-78945223.jpg
    plug-slavonac-2-slika-78945223.jpg
    64.9 KB · Pregleda: 25

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Uzeo sam nove lemeše za posavca, ali sad se pojavio problem, ona špica više ne odgovara.
Postoje li drugačiji lemeši od običnog olta posavca i ovog sa špicama?
Šta je bolje napraviti, staviti nove bez špice ili? 20230210_163844.jpg 20230210_163858.jpg 20230210_163000.jpg
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Možeš fleksom isjeći dio lemeša koji smeta ili tražiti original(teško za naći)To bi trebao biti posavac s y oznakom
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,208
Tesko da bude nasel original...ja sam imal problem na jednobraznom 16 cola...uzeo isto novi lemes i nisu pasale rupe...to mi je bilo malo cudno ali proizvodili su vise serija sa razlicitim razmakom rupa...odnio kovacu pa mi slozio nove rupe prema starom lemesu...

Zvao sam ja za neke dijelove direktno u olt, iako sad rade pod novim imenom...uglavnom za plugove nemaju nista...sve se radi samo prema uzorku kod nekih drugih majstora...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Zakrpaj dasku i postavi ove lemeše. Ako hoćeš, kupi dodatne špice, pa ih zašarafi odozgora. Vjeruj, bolje je od onih kilavih špica.
To smo imali i izbacili, tj, zamijenili takvim, duljim, lemešima.
 
Na vrh