• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,252
Orem s posavcem 1x16cola..pomaknul sam ga na osovini da dobijem s crtalom 45cm...medutim rucka je do kraja naprijed ali jos moram drzati volan i osjecam da malo vuce prednji kraj u orano... jesam malo previse pomaknuo na osovini ili je ipak donekle normalno da jedna brazda malo vuce?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,252
Moje razmisljanje je bilo ovako...
Gledao sam.kako plug stoji u brazdi i s ruckom prema.naprijed sam.ga ravnao da.bude ravan s traktorom. Polugu sam slagao da bude plaz na zemlji odnosno mrvicu u zraku ...
ako vuce traktor u orano onda ga treba odbrazditi? Rucku prema iza???
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
981
Orem s posavcem 1x16cola..pomaknul sam ga na osovini da dobijem s crtalom 45cm...medutim rucka je do kraja naprijed ali jos moram drzati volan i osjecam da malo vuce prednji kraj u orano... jesam malo previse pomaknuo na osovini ili je ipak donekle normalno da jedna brazda malo vuce?
Dobro radis, rucka prema naprijed ali jos malo moras skratiti desnu polugu na hidraulici..krug ili 2.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,252
Ma finese su u pitanju...malo se jos moram poigrati...vuce tek toliko da moram drzati volan...brazde su jednake. lijepo zaorava. dns odradio malo vise od hektara
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Ja mislim da se ni jedan jednobrazni plug neda podesiti da nema bar malo kose vuče.
Ja sam se naoral s jednobrascom i kaj god da sam mu delal, uvijek sam moral ruku drzati na volanu jer bi traktor otisel u orano.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,252
Dobro radis, rucka prema naprijed ali jos malo moras skratiti desnu polugu na hidraulici..krug ili 2.
niti puni krug bil u pitanju... mokro bilo ali jos uvijek ispod tvrdo pa me malo bacalo i povuce jos tu i tam volan ali je jos.bolje nego bilo...🍻
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Prošlo već neko vrijeme od kada sam mijenjao lemeše na slavoncu.
Ne sjećam se da sam ih dao klepati,samo smo zašarafili i vozi...
Sad moram mijenjati i tast mi veli da se novi lemeši moraju klepati..pa me zanima da li se novi lemeši klepaju ili ne?i gdje kupiti nove?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Tako je, pašu ti od olt orač, pogledaj kod Jozića jeftiniji su, al je vjerojatno i kvaliteta lošija. Ja uzimam takve kao kod Jozića, samo kod mene u lokalnoj trgovini.
 

Najnoviji postovi

Na vrh