• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT PSK sijačice

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Ja sam tu navaril nož od jedne stare kosilice.. Mogu reći da dosta dobro drži.
Koliko košta taj jedan raonik? Tip koji se zavaruje? 🤔
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ljetos kad sam sijao postrnu soju mi je ispao jedan klin pa je baterija visila samo na jednoj strani i savio se taj nosac gdje ide klin, pa sam to skinio i ispravio
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Jel probao netko oba tipa ulagača, kraći i duži? Imam ovaj novi tip, kraći jel, pa bih probao možda ovaj duži, kakva su iskustva?
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja imam duži i sad sam stavio opet takve,kakva bi trebala opće biti razlika i u čemu? Ja sam sijao i suncokret i kuruzu i sve je bilo normalno
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Pozdrav ekipa, zanima me gdje kupujete crijeva za zrak, za sijačice, znači svi drže one fi 45, tvrda plastika, jednostavno ih ne možeš nabiti dolje na baterije, jer je ona tvrda plastika unutra i kad ih staviš u vruću vodu, apsolutno se ništa ne rastegnu, a ako ih griješ brenerom, propališ ih između tih "rebara".

Idealno bi bilo fi 47, ali takve nitko ne prodaje, a nekad su postojale, jer u firmi na sijačicama su takve fi 47.

Možda netko od vas ima nekakav dobar savijet?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Pozdrav forumaši..
Što mislite o pretvorbi 2 redne olt pneumatske sijačice u 4 rednu?
2 rednu imamo već desetak godina i ide bez problema, pa mi se čini kao dobra opcija nadograditi ju..
Da li je neko radio? Što je sve treba?
Baterije se znaju po oglasima vrtit.
I hoće li moći to ferko nosit? Bez kutija za gnojivo
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Pogledaš četverorednu i znaćeš šta ti treba za prepravku.
U principu još 2 baterije, šira greda, nove pogonske osovine i nosači za iste.
Trebao bi ju fergo nositi, kod nas nose sa kutijama za đubrivo, ali stavljaju tegove napred
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
Mi smo jednu sezonu sijali sa 539 i kutijama za gnojivo pa mu nije bilo baš bajno,onda je došao case jx 75 i on sije sa njom,natovarimo pune kutije gnojiva i siješ bez problema
 

Najnoviji postovi

Na vrh