• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT vs V&N

B

Bobo

Guest
Evo, nedavno smo raspravljali o kvaliteti i ljepoti OLT i V&N plugova, pa sam ja igrom slucaja bio u trgovini gdje su obadva izlozena jedan kraj drugog, te sam si uzeo vremena da ih poslikam. U drugoj poslovnici iste firme stoje 3-brazni modeli, takodjer jedan kraj drugog, ali je i kod jednog i kod drugog sve na isti kalup, tako da i ovi 2-brazni mogu docarati situaciju.

Dakle, netjecatelj broj 1: OLT

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Natjecatelj broj 2: V&N

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Dakle i dalje stojim kraj toga da bih dao 3 000Kn vise i uzeo V&N prije nego OLT... Nekako mi je i lijepsi i cini mi se bolji za amaterske potrebe...

Komentari dobrodosli
 
B

bajki

Guest
Bobo bi dao 3000 kn više samo radi crvene boje, a ne zbog kvalitete!
 
B

Bobo

Guest
Pa ako sam na pisao da mi se cini bolji, onda valjda mislim i da je kvalitetniji... To sam vec do sada bezbroj puta napisao...

Imam dosta OLT prikljucaka po dvoristu, i mogu vam reci da nisam ni s jednim nesto prezadovoljan... No nije bilo izbora, a OLT je cijenom najpovoljniji i za tu cijenu najbolji...


Da sam mogao birati OLT ili nesto "s imanom" ne bih OLT niti gledao...
 
R

Ratarko

Guest
Meni Olt izgleda jači konstrukcijski ali teško je reči sa slika . Te plugove nikada nisam gledao iz bliza . Sa slika se vidi da V&N ima bolju završnu obradu , boja mu je sigurno duplo izdržljivija na hrđu i slično .

Bobo ti si ih vidi iz bliza , daj mi reci da li su daske na V&N krače nego na Oltu ?

Oltove daske mi izgledaju duže , kao i plazovi iza lemeša . Uopče ne dvojim da su oba pluga sa slika dobra .

Kod nas se V&N pokazao kao jako dobar zaoravač biljne mase , ljudi su pričali da uspješno zaorava stoječi kukuružnjak , znači stabljiku ručno obranog kukuruza !!! Još je na dobrom glasu kao dobar slagač brazdi , iza njega ostaje izgledna njiva koja mami poglede . Druga strana medalje bi bila kod večih V&N plugova njihova konstrukcijska slabost ili se možda radi o šparanju novaca pri kupnji pluga pa se kupi onaj sa slabijom gredom i slično ili pak traktor bude prejak a možda je i orač životinja pa bi pokidao i gevikt , sve u svemu kod nas se nisu pokazali . Radi se o uzorku od dva pluga , okretači sa 4 brazde da ne bi ljudi mislili da ih se sto komada polomilo ...
 
B

Bobo

Guest
Da, jesu, duze su daske na OLT plugu, te su plazovi duzi...

No na ovdasnjoj zemlji je ovakav plug VJECAN i OLT i V&N, samo je pitanje covjeka koji kom plugu vise vjeruje te ce taj i kupiti...

Ja znam da bi uzeo Vogela, a i jedan sam od onih koji lome nakovnje i gevikte... (Bar ljudi tako pricaju po selu ;))

P.S. sto se tice uspravnih stabljika kukuruza uz malo poteskoca i moj IMT 2x10 ih zaorava, a da je Viskoki Klirens, zaorava ih bez problema, i niti jedna ne viri van ;)

Pa i stabljike duhana koje su ziva pizdarija za zaoravati, ne vire van previse. Ove godine sam nasao gdje ce mi covjek posuditi tarup, i mozda mi ga prodati pa nema vise problema sa zaoravanjem ;) 8)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Jos jedan veliki plus za V&N je da isporucuje daske i ostale dodatke po zelji kupca dok to kod OLT-a ne rade
 
R

ROKI

Guest
Imam jednobrazdni OLT 16 coli Y baza i plug mi je samo kolega sa Massey Fergusonom 1114 uspio malo pokidati kad smo orali na 45-50 cm za vočnjak. To se dogodilo jer ga nije uštimo i pre brzo je orao( savio je ručku za fino podešavanje). Ja sam plug još malo doradio kad sam ga dovezao iz tvornice tako da zaorava sve živo orao plitko il duboko. Inače ga tegli IMT-533 i ima šta za vuč! Dvobrazni OLT Orač 14 coli nekad vučem sa Rusom i onda orem na 40 cm. Olt plugovi su super kvalitete smo treba izabrati pravi model na osnovu tipa tla i traktora koji če orati sa njim i neče biti pucanja i lomova. Zaoravaju SVE, fino okreču brazdu, dobro ju i izmrve jedino su malo teži za vuči u odnosu na IMT (imao sam i njega) jer imaju strmiju brazdu pa malo više "guraju" zemlju od IMT-a.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Nije vise V&N sto je nekad bio..OLT je po mome pitanju bolji..izgleda mi jace napravljeno..a ovo sto ratarko veli da dobro zaorava biljnu masu ne bih se bas slozio..ja sam orao s V&N 2 brazde 14cola i nije mi bas nesto zaoravao biljnu masu(kukuruzište)..ali kak se ono veli SVAKI IMA SVOJE MIŠLJENJE. :D 8)
 
Z

zrine892

Guest
majstore...jako grdno grijesis...baš suprotno...ja imam jako puno iskustva sa oltovim i vogelom...rekla bi se da ima velike razlike...i tek kako...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
zrine892 kaže:
majstore...jako grdno grijesis...baš suprotno...ja imam jako puno iskustva sa oltovim i vogelom...rekla bi se da ima velike razlike...i tek kako...
koje razlike??????samo sam rekao svoje iskustvo. :D
 
Z

zrine892

Guest
pa to sto si napisao...da nije vogel sto je bio?grijesis..jako.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Imam OLT-a 2x14" Zaorava prefektno kukuruzište, ne štopa se nista ni najmanje. Za v&n neznam nisam njime radio
 
D

dalibor1982

Guest
vidim da raspravljate o olt-u i vogel notu imam olta 4 brazde 14 coli i zadovoljan sam sa njime a za vogela neznam jer nisam radio sa njime
 
D

dalibor1982

Guest
evo da stavim sliku od svog pluga



Obrisan neispravan link.




nemojte mi zamjeriti nisam stigo pokositi
 
M

Markolino

Guest
Imam VN 1050 vario 3 brazde i jako lijepo radi,i stvarno zaore sve živo
Orao sam poslije Bourgoina 2 reda bez freze i sve je čisto zaorao bez štopanja
mislim da vn kakv god bio mađar ili austrijanac ,da malo više ulažu
u razvoj materijala,konstrukcije od OLTa
a šta se tiće zaoravanje biljne mase je bitno razmak brazdi,visina pluga ,pretplužnjaci i dubina oranja
A i naravno dobro poštelati plug

Moj prijatelj ima lemkena 8 3 br vario i mogu reći da moj VN bolje zaorava i ljepše slaže brazde
za te pare ja mislim da je VN best buy
 
Na vrh