• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta

Ivica

Novi član
Tu od
7 Sij 2015
Poruka
4
Zanima me ako mozda netko ima taj model, da mi kaze ako je zadovoljan ili ima nekih vecih/manjih problema s njime?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Motor je Lombardini, i tu nema neke velike priče.
Ostatak traktora je domaći, sa svim njegovim manama i vrlinama. Klasični TV, malo bolje ušminkan, i malo lošije napravljen.
Hidraulika je MITA, talijanska, znatno bolja od originalne.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zj kak znaš da nije dajc unutra?
Motori su im jedina svjetla točka.
Hidraulika niš posebno stalno slini na svim spojevima i crijevima i grije se ulje jako.
Diferencijali brzo prozuje.
Grijanje u kabini malo radi malo ne.
Zglob loše kvalitete,žice i struja ubi bože.
Po kvaliteti tomo serije 800 puno kvalitetniji i puno manje šarafanja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Oficir, kak znam...neznam ja niš. Sve pretražujem po Internetu, baš kak i ti. Samo ne koristim Google...
http://hittner.hr/poljoprivredni-traktori/hrvatska/ecotrac40/

Ovdje piše da je Lombardini, a ne sjećam se da sam na sajmu videl drugačiji motor na njima.
Pod hidraulikom sam mislil na stražnju hidrauliku u tri točke, s regulacijom vučnog otpora. Na njihov šlamperaj se nisam osvrtal (rekel sam malo lošije napravljen).
Videl sam ih nekoliko u primjeni i svi cure na sve strane, to je istina. No, i IMT curi pa radi.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Čujte ljudi dragi,kada u jednoj takvoj tvornici radi sve i svašta onda nije čudno da su traktori tako šlampavo napravljeni,kod nas gotovo nitko i ne kupuje te male ali i sa ovim šumskim su pretjerali sa cijenama,uglavnom znam iz pouzdanih informacija da među zaposlenima ima svakakvih likova koji tamo rade da im ide staž,pojedinci su prešli iz Prime jer su tamo sabotirali pa sada kao ovdje su vrsni znalci,ako nastave sa ovakvim načinom rada,njihovo poslovanje bi moglo izvisiti kroz jedno vrijeme,jer krajnji korisnik je najbolja reklama i on donosi novce a ne ovi kvazi menađeri i ugostiteljsko trgovačka zanimanja koji su postali radnici u takvoj tvornici,đaba Hitneru stroj od 100 tisuća europljanja ako ima samo 2-3 kvalificirana i pametna za taj stroj kada onaj u trećoj smjeni sjebe šefa i cijelu postaju
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pitam jer moji imaju u bratskoj firmi hitnera sa dajc motorom i tome 800 I vele dečki koji su na njima svaki dan.
Ja nisam nis pretražival nego iz iskustva kolega pišem!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Svejedno bil Lombardini ili Deutz, to je jedino kaj na njima valja.
Evo, Ajkula je to potvrdil.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
šanana nemoj bit neozbiljan, neče hitner propasti dok god posluje sa hš
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Ja neznam puno o tim traktorima i nisam imao prilike da ih vozim.Nisam baš ni čuo od vlasnika da se previše žale na njih bar ovdje na forumu a svaki ima neku manu.Ni jedan nije savršen,I jondir i maseferguson itd imaju mane pa ih ljudi i dalje kupuju i rade.Dok ih jedni hvale do neba drugi kažu nikad više taj.Jednostavno ako imaš sreće i paziš na stroj bit će svaki dobar:icon_pidu:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Informacije sa terena dokazuju da u HŠ rade sileđije koje ne plaćaju kvarove koje naprave zbog nemara iz svog đepa,kako drugačije recimo objasniti da vozač malog Hitnera u šumariji Velika Pisanica,dolazi sa nekoliko komada debelog tehničkog drveta na veliku nizbrdicu i umjesto da ode sa solo traktorom nekih 50 metara dolje i dovuče drva sa vitlom,on se odluči spustiti sa drvetom na guzici i stroj poleti nizbrdo ,majstor spusti prednju ralicu koja se zabija u zemlju i od velike sile otrgne se,što reći,ne valja stroj,NE VALJA VOZAČ,ali kao što karabaja kaže dok je HŠ ne bude posao propao,ali opet tko zna,kako kaže puknuti sve je to prokleti kapitalizam
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Kolega mi radi u HŠ-mehanizacija nema nekakvo preveliko dobro mšljenje o tim traktorima.Mjenjači odlaze na oko 4000sati,sredinu piksiraju svako malo kaže da je motor OK.
Da divljaci u HŠ rade na strojevima to stoji ali isto tako oni imaju normu koja se mora napraviti i njih stišću
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Lomljenjem strojeva norma se ne ispunjava, već je samo dobar izgovor kad se ista ne postigne.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma po meni hittneru fali jedan model između 120 ke i 55 ce jer je prevelika razlika između njih...120 ima 8 t vitla a 55 3.5t a 3.5t je za obim posla koji oni rade stalno na 100% opterečenja pa mislim da to bitno smanjuje vijek trajanja samog vitla, a to se odnosi i na ostatak traktora + divljaci koji ih voze uz duboko poštovanje iznimkama
 

Haxy

Novi član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
3
Trebam pomoč traktoru 30 ECO propalo mi je kvačilo išao sam ga ozračiti ali neuspijšno pa sam mislio da su cilindri u pitanju pa sam kupio obadva nova i nekako sam uspio napraviti i nakon mijesec dana rada opet mi je propalo.Pokušavam ozračivati ali ne vrijedi. Čudno mi je odmah bilo da glavni cilindar je niži od drugog što bi trbalo biti kontra.DALI NETKO IMA STIME ISKUSTVA ILI NEKO REŠENJE.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
pozz dal ko od vas posjeduje ecotac 30-40
u skoro vrjeme bih kupio zglobni traktor,pa me zanima kakvi su iz prve ruke,kvaliteta-kvarovi.
malo sam gledao po oglasima oni su medu jeftinijim,mad bi ih radije kupio i zato jer su nase proizvodnje.
uz to sam gledao i goldoni sn45,skupli je valjda i time opravdava kvalitetu.
u obzir dolazi i polovni traktor
bitno mi je da je traktor max sirine 120cm,i da mu je mali radijus okreta jer u nas u dalmaciji je sve to zbog krsa malo.
traktor ce se koristit za frezanje,i kosnju trave malcerom,nista previse zahtjevno ni previse posla
svaka preporuka je dobro dosla
hvala vito
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Prodaje ti se na njuskalu polovni 45sn ako se ne varam 2012 godiste 88 sati rada za cijenu hittnera koji se ne moze ni usporedit po kvaliteti sa eurom
Hittner ti je tomo vinković sa servom nista više...
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
tako kazes,onda cu gledat goldonia,mada u mene nece to radit previse al opet ako mu je hidraulika i mjenjac u banani od tog je najbolje odustat jer mi se neda zajebavat s tim kvarovima a niti imam vremena.
nema tog na njuskalu,nemogu ga nac,a gledat cu ili stagod polovnog ako naleti ,mozda otvorim opg pa putem mjere 4.1 provat,ako ne oda novog uzest i miran do kraja zivota.pali vozi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh