• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Re: Vinogradarstvo

Bagerista ideš mi na živce s tim tvojim savršenim slikama...ja da i hoću nemrem imati tak lijepe gorice...kod nas stalno nekaj pada, a trava ove godine raste ko da je ...neznam kaj...jedino kaj vidim da bu grožđa ko pljeve......
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Vinogradarstvo

Znam........:biggrin::biggrin:,,,,ala če i vaše bit kako treba samo da vrijeme napravi...:=-:
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: Vinogradarstvo

BAGERISTA@ koja je sorta u pitanju na ovoj drugoj slici.
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Vinogradarstvo

Bagerista ideš mi na živce s tim tvojim savršenim slikama...ja da i hoću nemrem imati tak lijepe gorice...kod nas stalno nekaj pada, a trava ove godine raste ko da je ...neznam kaj...jedino kaj vidim da bu grožđa ko pljeve......

Evo jedne friške od prekjučer,ma kako pupe su.....:(clap):

dq6cmp.jpg


BAGERISTA@ koja je sorta u pitanju na ovoj drugoj slici.

Muškat,,,,ima i malvazije i miješanog črnog.:(happy)::(happy):
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Re: Vinogradarstvo

izvrsno sta drugo rec
nego s cim si obradivao izmedu loza i uz lozu,ne cein se da si motikom radio heheheh
sta imas neki plug ili
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Vinogradarstvo

Sa kopačicom,i frezom,,,,,a išlo je i s matikon na nekim mijestima,,,a prvo kopanje je bilo ručno,jer je bilo bogu za plakat nakon onega daža(kiša),,koje su lile skoro svaki dan....sad je ko grom,mada nedam travi da prođe ni 5cm,,,,,jer onda je gotovo,,,,,,,,a kopano je neznam ni ja koliko put do sad.......:icon_hang:
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Vinogradarstvo

ča reč,,,,,,,kad ih je milina ovako vidit,,,,,sad ko kako voli..:eek:::eek::
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Re: Vinogradarstvo

Točno, to je TV za turiste, imam ja jedan red najbliži do ceste i mi smo ga prozvali TV - Televizija, to je za onu ekipu koja samo gleda čije su gorice uređene i sređene, na taj red se najviše obraća "pažnja" jer je tv -trač . Dakle idu susedi do svojih gorica i komentioraju" si videl kak onaj nema gorice podšišane, ili ima na 100 trsova 1 list peronospore - lug,bolesti na grozdju" i tako sam odredio da je najbolje imati taj red sređen za njih. TIP - TOP. Bronhi, lakše se diše....;O)....
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Vinogradarstvo

Da kolega,,,,imaš pravo...
Kod nas se delaju svi redovi jednako..,, a najače mi je štra je kontra od ceste najbolje grojze...:icon_weed:
A susjedi,,e to je priča za sebe,:(:,vide tuđe sve,,,a njihovo je zaštičeno.,...:(giggle)::(giggle)::(giggle):,.....
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Re: Vinogradarstvo

Danas bio u vinogradu vršikanje drugi puta ove godine, trebalo mi dva sata od 6 do 8 za tri reda, ajde barem nije tako vruće ujutro, kao do prije neki dan.
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Vinogradarstvo

I mi kolega čistili opet po neznam ni ja koji put,,,:p:,,,,za sad uredne,,,,samo me strah da če bit problema nešto se loše sprema nevrijeme za istarsku županiju,,,,,,a i još neki dijelovi........
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Re: Vinogradarstvo

Sve prošlo bez tuče, sad neka kišica sipi, grožđa ko pljeve za razliku od prošle godine.
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Vinogradarstvo

Sreča,,,vijeruj mi,,,grojza kako rečeš ko pljeve,,,,,evo puhalo,grmilo,i palo par kapi:(talk):,,,,,ali sva sreča da nije došlo gore....:(nod):

Za sada zdravo,sad čemo vidit dalje,...
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Vinogradarstvo

Ako ne dođe brzo neka kiša,,,:(nod): bit če to jako mizerna boba,,,,sad kad njoj treba vlage,ništa od kiše ni k:(:mad::,pa šta sve ove godine mora otič u papar,osušit,,,ko da je jesen izgleda sve...:mur:
 

MF 4445

Član
Tu od
19 Tra 2013
Poruka
84
Re: Vinogradarstvo

Ako ne dođe brzo neka kiša,,,:(nod): bit če to jako mizerna boba,,,,sad kad njoj treba vlage,ništa od kiše ni k:(:mad::,pa šta sve ove godine mora otič u papar,osušit,,,ko da je jesen izgleda sve...:mur:

Lijepi pozdrav.
Ja bih isto malo o kiši...pa to nema nigdje, kad je treba nema je a kad pada to pada kad ne treba...nadam se da će bar malo pasti sljedećih dana dok još može izvuči to predivno grožđe :=-: :(sweat):
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Vinogradarstvo

Nadam se i ja kolega i to duboko....:drink:
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Re: Vinogradarstvo

Tak je meni bilo prošle godine, ove godine ćemo kupovati šećer sve mi se čini, bobe su pune, što znači da će šećeri biti niski.
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Vinogradarstvo

Nebi volija da si u pravu,,,,,,ali čini mi se da če kod dosta njih bit tako...
Ovdje kiše nema ,,i nema :(sweat)::(sweat):
 

Najnoviji postovi

Na vrh