• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
ad0d9f4d794dee6433ea26e861138741.jpg

Jel ovo kod susjeda buhač il kamilica ?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam špricao sa modrom galicom i sumporom.
0ad3ec46311f158e5b40508945394ed6.jpg


Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,551
Ne znam sta je. Raste uz ogradu.

Posao od danas

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=muH_mgj1Yvg[/YT]

Sutra spricanje
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,551
Ima i klima, a i vlage dosta. Gore je vec osusilo. Nije danas vruce pa mi draze otvorit sta se moze.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Eh da je meni klime...ja idem sada spricat, imaš onu četku za pod red? Sada gledamo i to uzet,al ima neke caka..ne onu sa flaksom nego onu sa gumama,mislim da je nova 1500e
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,551
Da, spolonatrice na talijanskom.
Nastavke mjenjas po potrebi. Silk, gume, trake ili kombinirano. Pogledaj na messisovoj stranici. Rinierijeva je oko 3000€ mislim, dok ima i tih po 1500.
Ja sam si gledao uzet sa vlastitom pumpom i rezervarom za ulje, slucajno nasao takvu polovnu i odma uzeo.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Moram se bacit malo na to i istražit, jedino to fali jos...cetka i sisac, samo neznam kako bi mi iso sisac na zglobnoga...sad bi odlicno bilo da ga imamo,ovi vrhovi sta su uhvatili bolest samo ih maknut da je manje mase za spricat...

E koliko trsi mozes proc sa tim nastavcima...neko mi je reko da se flaks mora stavljat novi svakih 1000komada...imamjedan u vrbniku i ta inf je dosla do mene...cini mi se da je to jako malo
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    69.8 KB · Pregleda: 83

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,551
Nemoguce. Ja sam si napravio trake iz role za kamione sto si ceradu upasu. Na 10000 trsova otpale su mozda 2-3. Do 20000 sam sve zamjenio sa gumama. Danas sam 5000 komada prosao i ne vide se znakovi trosenja.
Silk si moram nabavit bas za to pa cu probat. Vidio sam na sajmu neki njemacki, debel kao mali prst i armiran iznutra. 10-20000 sigurno mora proc.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Znaci mozes na svaku stavit bilokakve nastavke? Ako kupim sa flaksom mogu na nju stavit isto druge nastavke? Pogledaj cu malo sta se nudi
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,551
Naravno. Skida se cijev sa hidromotora i stavlja druga s drugim nastavcima.
Ili kao ja mjenjas na istoj cijevi nastavke dok ne nabavim jos jednu.

06861ae3506c9d148faac01e9c510cf3.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Eh sad mi je jasno zašto svakim 1000 stavljaju traku,njihova je zelena i vjerojatno preslaba za travi i zato se troši...hvala sad mi je vec jasnije kako to ide...pogledat cu i nadam se nac nesto dobro, kod mene je problem širina,tako da je još teže nać,idealno bi bilo da je metar ukupna sirina...metar i dvadeset max
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Evo kako izgleda mladi vinograd saden ove godine, usporila ga je peronospora al sad je ok
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    58.1 KB · Pregleda: 102

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,934
Daj mi reci razlog zašto taj mladi vinograd nisi preventivno štitio protiv bolesti, zašto moraš prvo vidjeti da je bolest nastupila i uzela maha, pa onda tek ideš liječiti? Ja to ne kužim, zašto tako.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Štićen je uredno svakih 7-8 dana isto kada i stari, slabijom dozom normalno ali eto, kod mene ove godine nema trsa koji nema tragova peronospore, na starim trsima se na vrhu vidi bolest, evo ovaj vinograd desno na slici je bolest sve uzela, istina neznam kako šprica al mi smo stvarno redoviti i pazimo na dan al ne možeš protiv prirode, kod mene je do pred 20 dana kiša padala, ovog prljeća je palo sigurno 450-500l na kvadrat, pred 10 dana smo prvi put ušli sa frezom u vinograde jednostavno je takva godina, ne opravdavam se samo pokusavam docarat kakve uvjete smo imali...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ja mislim...
da sam uspio primirit plamenjacu

u malom vinogradu di mi je sivi pinot, vrhovi grozda su bili zarazeni plamenjacom, taj vinograd je na 160mnv

veliki vinograd je na 190-209m,
tamo je bolja situacija.
ali eto, bez spricanja svakih 10 dana, odmah se razbukta...
vlaga i sparina uopce nisu prestali od pocetka lipnja

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Kod mene nema problema sa grozdom sve zdravo ali na vhovima zelene mase se pokazala ali nema vise problema, na mladima mi je jos najgore ali ne brine me to, i to je sad pod kontrolom, dobili su i prihranu, ako ne padne kisa dobit ce i kan kroz vodu...sve se to sredi
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ko nije probao karlovacku ljetnu vlagu i sparinu...
raj za bolesti vinove loze

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,551
Plamenjaca se kod mene drzi pod kontrolom relativno lako, te nema neke stete osim koje fleke na gornjim listovima. Neki kazu borba s njom je djecja igra. Dok je s pepelnicom druga prica. Tesko se bori protiv nje, a moze stvorit ogromne stete.
 

Najnoviji postovi

Na vrh