• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Mislis vise vode po hektaru? Meni dode oko 650 litara po hektaru i lijepo mi zalije mislim da je to ok, isto u punom spricanju na 5 zutih dizni
Ja nikad ujutro, ujutro je najveca rosa, ja rade idem oko 7 navecer pa do 12 bude ugodnije za radit i ne ispari odmah, upije lijepo
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Da. Ja idem s 4 zute. Po ovim vrucinama nema rose pa taman zavrsim dok ne ugrije.
Navecer ne mogu da mi drustveni zivot ne pati [emoji1]
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
A ja sa malo zakašnjenja vidim da ste Vi nadasve marljivi, da su Vaši vinogradi jako dobro obrađeni i zapravo prelijepo izgledaju. Prva ste liga kolege forumaši vinogradari.

Jučer pred večer sam ja sa suprugom uspio pošpricati naše gorice, sada se vidi da ih je snašla i malo ozlijedila rijetka tuča, ali što je tu je - jučer su gorice još uvijek izgledale sasvim dobro. Za danas pred večer nam meteorolozi najavljuju "nevrijeme", pomalo se toga bojim, vani je već sad pakleno vruće, krpao sam unucima bazen i dopunjavao sa vodom, zakuhal sam i jedva pobegel u hladovinu.
Ak' nam iza ovakve opake vrućine naleti nevrijeme "nahebali bumo" samo nije moguće unaprijed znati u kolikoj mjeri.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Ma meni ne pati drustveni zivot jer gledam da nocne radim preko tjedna a tad ni prijatelji ne idu van a subotom neka pati posao :p: od kad sam probo cari nocnog posla ne pada mi na pamet patit se po suncu hehe
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
u globalu, ako zbrojimo steta od mraza i vlažne godine, grožđe lijepo napreduje, ptice vec imaju gablec na pojedinim sortama...

jel se ovo vama čini ko pepelnica?

3a704c20e498772862fd096491ed8513.jpg


Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ovo je izolirani slučaj na jednom trsu

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Plus to je neki sarkazam ili? Jos ju nisi riješio?
Kakav sarkazam, to što sam vas pohvalio kao dobru ekipu?
Na koga se odnosi ovaj dio teksta: Još ju nisi riješio - na mene ili na kolegu koji pokazuje pepelnicu?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Haha pa sarkazm posto zadnje dve strane pricamo o spricanju a znam da nisi ljubitelj preparata, a drugi dio je za kolegu...evo ja reko neki dan da subotu ne radim kroz noc al posto je malo namočilo moro sam krenut sa obradom da to riješim za ovu godinu bez da lupam po suhome, ovdje sa proso i sa kultivatorom prije a samo ovo mjesto posto sam skuzio da prebrzo suši nebi stigo sve kasnije pofrezat tako da sam riješavo samo sa frezom, odgurio 16 sati u komadu, jučer oko 9 počeo i danas u 12 zavrsio, malo puno ali eto ja do berbe gotov...

https://www.youtube.com/watch?v=kiOJu_fDdJQ
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
u globalu, ako zbrojimo steta od mraza i vlažne godine, grožđe lijepo napreduje, ptice vec imaju gablec na pojedinim sortama...

jel se ovo vama čini ko pepelnica?

3a704c20e498772862fd096491ed8513.jpg


Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Plijesan i pepelnica....


Mi smo na vrijeme riješili i ima možda tu i tamo koji grozd načet ( na svakom 30-tom trsu možda grozdić). Parcela do moje, iste sorte prošlo špricanje je bilo isti dan a posljednje šrocanje susjed je kasnio 4 dana za nama. On ima 30% gubitka.....
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Prijateljeva kombinacija za šišanje, počeli su kupovat fiksne traktore samo radi šišača, ja mislim na zglobnoga stavit sisac vjerujem da ce to ic
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 142

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Rinieri sisat, ima sve na hidrauliku, pomak i nozevi, on ima svoju konzolu i jos je jedna na traktoru, toliko ručki da ti mozak zakuha, al nije težak barem ne izgleda tako, a da to je brzinsko riješenje,ma da sam gledo kada radi i bolje bi bilo da je bliže traktoru da manje strši, mi bi jedan takav, do druge godine moraju doc cetke i sisac, ako vise ne ide
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Kako mislis blize, nema tu bas mjesta vise, 15-20 cm do haube.
Koliko hidr. cilindara ima? Nagib,visina i?
Jel mu se ne grije ulje u hidraulici?
Radio sam s novom rinieri, cijena boli glava, svi pomaci na hidrauliku, kopca se samo sa tri crijeva na traktor prikopcas joystick na el. razvodnik gurnes ga u traktor i to je to. Ali nisam ni malo zadovoljniji nego sa ovom mojom. Iako traktor ima 50-60 litara ulja toliko se grijalo da je razvodnik otkazivao poslusnost, preteska, kopca se na prednju hidrauliku pa se sva ljulja, daleko od traktora, jedan noz na vrhu umjesto dva...
Tako da sto jednostavnije to bolje. Kako sam kupio cetku kopcam je na njenu pumpu i rezervar, cilindre spojio na hidr izvode od traktora tako da uopce nemam razvodnik u kabini.
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Mislio sam na uteg iza na zadnjoj hidraulici da puno strši
Koliko sam ja skužio ima 4 cilindra...nagib, visina, nutra-van(blize i dalje od red) i gornji nož nagin isto na hidrauliku, i cijevi od pumpi, dve su i ovaj isto ima samo jedan gornji nož..za ulje neznam ali vjerujem da bi jedan hladnjak dobro doso, ne znam koliko u komadu radi sa njime i koliko brzo se grije...ovaj mi izgleda ok sta se tice velicine nemam nista protiv da ga imam i ja cu ga montirat naprad, samo moram smislit nosac za maxtera..
A znam da je bolje ali treba vidit sta se nudi i sam si reko da je novo cijena boli glava, novo nebi ako bas ne moras, malo sam se raspito za cetke one nisu skupe nove, za 1500e je gumeni nastavci pumpa i nosac, znaci ulje od traktora...mislim da nije puno
Ja nemam nista u kabini :p:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Jedan moj prijatelj ima šišač na new hollandu a kaže da je prije imao na gusjeničaru i da je sa njime bilo puno lakše raditi jer se manje njiše.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hm...
il sam kaj smrdal u atomiziranju ili je palo prevec kise, muskat mi bas inace ni imal ovako velike grozdove

1e599d243660fbe87bc3411ccbeb14b0.jpg
020fd6864a0c4e22bf56c0de88cd313a.jpg


i sivac je izbacil na vrijeme grozde, a i kasnije nove, zbog mraza

7bf105f46255965e6aaf1b1e219c1a29.jpg
a35f5751ef85ae193afe5d0458b66009.jpg


znači, ovako ima mjestimice slučajeva

inace je sve ovako

eb54c5cbfd2fff0660dfb160bd660a3c.jpg
c76c60c13d8e7d163cdfdedc01c0327b.jpg
710ee2cfdf091de205f13ba972ed0101.jpg
f0e9133583043373ef6baba09bfe2327.jpg


Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Dobro izgleda, ti nemas problema sa pticama, meni muskat crni i bijeli ptice pojele na barsu a jos nije ni dozrio...a mislim da velicina grozda nema veze sa atomizerom :p:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma ptice sivca najvise napadaju kod mene, a srna muškat

e202068568f0fd9de943e0034130cef1.jpg


ma kaj se tice atomiziranja, sve mi je to čudno, kad prodjem izgleda ko ne pošpricano... tak poslije kad se osusi vide se tockice materijala

a muškat se raspukal, i grozd mi izgleda preveliko, pa mislim da je problem kaj ke puno kise palo zadnjih 3 dana...
ako nije to, onda nisam dobro posprical...

eto o tome gruntam

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh