• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ružna berba, sve je u blato, sve se sporije radi...dva dana odradena jos samo 7 :p:
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 122

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Mi odradili berbu sivog pinoa.

Slador točno 20.

200 trseva je dalo točno 500kg s time da po mojoj procjeni fali 25-30% jer je barem 50-tak trseva bilo skoro pa skroz prazno
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Sladoru ne prigovaramo jer je ionako sve prodano, bitno je da ima nešto kvantitete. A nije ni kupac prigovaral :D..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hehehe, ma sve ce to bit za popit!


Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,777
Od danas sam na godišnjem odmoru radi berbe.
Danas sam krenuo s pripremama za ovogodišnju berbu.

Prva je na redu bila preša, mirovala je godinu dana i rasušila se. Iza toga je bilo flaksanje parkinga za 5-6 automobila, pod budnim okom supruge: pazi ovo je cvijeće, pazi ovo je mladi orah, pazi ovo je naš pelin susjedi su kod njih njihov preorali, pazi ovo je široko lišće, pazi, pazi, pazi i nekako sam preživio.
A onda naravno treba i nešto pojesti, pa sam pripremio (vani na iksu) nekoliko pečenih paprika "za pod zub". Ne bi imalo smisla raditi i cijeli dan biti gladan. Poslije sam pripremio i oprao nekoliko PVC bačvi za trop i ostale potrebe.
Sutra je nastavak pripremnih aktivnosti. Do subote bude sve nadam se spremno kao i uvijek, a u subotu dok se nas skupi dvadesetak - navali narode :)







 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
hvala brate na odgovoru, neki govore na proljeće ovo-ono... ja bih ipak da to sad zavrsim jer kod mene (Zeta-Titograd) nisu neke jake zime... :icon_pidu:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ma kakvo proljeće to je kasno, idealno je 12-1 i sredina 2, porežeš zavisi koja vrsta je ako pustas duzi lucanj bolje da ga ne povežeš odmah manja je opasnost od mraza, kod nas se cijelu zimu reže ovisno o količini naravno
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
je, kod vas, u crnoj gori, u slavoniji

kod mene je svake godine mraz, a zime budu i do -15
ja prije ožujka ne rezem

to samo vi imate privilegiju u toplijim krajevima taj rano rezat
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Kod mene nema takve zime, zato se i moze rezat al isto pustimo lucanj na gore da se pupovi ne smrznu ako je mraza
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja svoje trsje porezal prije dva tjedna negde,nemam baš veliko trsje al za naše potrebe i više nek dosta,evo malo slika iz trsja :)
Pa si odma jeger spekel gore u trsju.

Inače imam trsje ispod sljemena sa Zagorske strane,tj u Gornjoj Bistri.

Moja pila

Trsje by Zeleno kino, on Flickr

Klet je tu

Trsje by Zeleno kino, on Flickr

Moram ovo sve počistiti nakon rezanja malo.



Trsje by Zeleno kino, on Flickr

Sve je po pesu :)

Trsje by Zeleno kino, on Flickr

Sutra idem to zapaliti sve.

Trsje by Zeleno kino, on Flickr



Polako se dimi

Trsje by Zeleno kino, on Flickr

Jeger bum pekel,i špek

Trsje by Zeleno kino, on Flickr


Trsje by Zeleno kino, on Flickr

Trsje by Zeleno kino, on Flickr

I spekel sam,i pojel,možda bu i sutra jeger kad idem to zapaliti

Trsje by Zeleno kino, on Flickr
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da Bog da nas zval idući put u ispomoć. Pa buš videl kak se dela - :icon_jook:
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Izasli su i prvi mali lastarcici na mojim lozama... Zanima me da li se to sada treba oprskati sa nekim preparatima? Neiskusan sam :))
 
Na vrh