• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,222
A oko maline posla ko i oko trsa
Koliko sam skužio nije problem rad, već računica, a kod tih kupina i malina valjda bude dobiti ionako čitam da je na tržištu manjak domaćeg jagodastog voća.
Kolega Kupljenec čelom naprijed,
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Po meni sa malinama je vise posla nego sa trsima, sitne treba je brat vise puta a opet bez spricanja nema nista
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Koliko sam skužio nije problem rad, već računica, a kod tih kupina i malina valjda bude dobiti ionako
Pa cijena malina na malo se kreće do 40kn/kg ;)
Po meni sa malinama je vise posla nego sa trsima, sitne treba je brat vise puta a opet bez spricanja nema nista
Pa i nije ako posadiš jednorodne kakve imam ja ;)
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886

Kupljenec

Koju sortu grožđa imaš? Ja imam direktor i uopće nemam puno posla oko njega. Nikada ga nisam špricao, možda u 20 godina jednom pognojio. Obrežem ga i dva ili tri puta prođem sa trimerom. Svake godine imam oko 200 litara crnjaka za obnovu krvi i unutarnjih organa.

Inače ove godine će se prirodno odmoriti, vjerojatno neću imati ni grozda ali nema veze, nadamo se boljoj drugoj godini.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Više nemam ništa, imao sam sve cijepljene čokote, graševina, pinot i onaj neki šardone ili tak nekaj, i još koje neznam, sve to bilo mješanoga.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ma zasadi direktor i nemaš problema, ako nećeš vino imaš kvalitetnu rakiju. Ja inače ne volim lozu ali kada sam jedne godine ispekao par kotlova rakije od direktora(od vina ne tropa i bez cukera) to je u rangu šljivke. Ona se mora prepeći tako da sve teške arome i okusi nestanu, imaš lijepu pitku i jaku rakiju koja ima blagi okus grožđa.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ali imal i taj direktor, to mi bilo staro trsje, imal oko 200 komada, i to izvadil, imam još oko 80l rakije, od pravog direktora 😉neznam kaj bum snjom.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Proširi glas, spusti cijenu, neka ide po 40kn ako se tržište nećka. Ja sam prodavao šljivku po 50kn, više neću. Druge godine ako rodi ide na 60kn. Sve ode. Rakiju od direktora sam imao za sebe a od dijela sam radio medicu. To je bila rapsodija. Ako rakija ne ide onda ni drugo nećeš moći prodati po realnoj cijeni.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Inače mislim da je pravilniji naziv moje sorte Izabela. Tako da se zna točnije o čemu se radi. Crna sorta.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Moram reći da sam ove godine(prošlogodišnja berba) imao vino do drugog mjeseca i bilo je još slatkasto i vrlo pitko bez ikakvih kiselina. Ne sjećam se kada je bilo tako pitko.
 
Na vrh