• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Od fertine nikake koristi. Premala je koncentracija tvari u njoj,a voli praviti probleme u zastiti
"Pustite srcu neka voli", šalim se.
Ja sam na stanovištu da je korisna i zato ju koristim.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
Pogledaj si malo od yare vodotopiva gnojiva,haifina isto. Plantafol 20-20-20 vrhunski,malo je skuplji oko 90 kn je kila,al je dosta za oko 250 l vode. Visoka koncentracija hranjiva,samo sta ni jedno folijarno gnojivo nebi smio mjesat sa sumporom.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Od kad to🤔
Ja ni mlade ne kopam nego prodem sa braunom, a drugi tjedan mi dolaze braunove cetke kupio sam polovno neda mi se cistit rucno a i za travu ce dobro doc, montirat cu ih na malcer kad napravim nosac i u jednom progodu rijesit i sredinu i oko cokota, a motiku imam u planu isto tako na frezu stavit da u jednom prohodu imam kompletnu obradu
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886

Krumpironja

Niti ja ne volim motiku, ali tu smo podštihali kompost, pa sad "drač" raste kao lud, supruga je htjela da to riješimo s "motika"-nom. Između kosim s rotacionom kosilicom.

swizach

Sve OK, hvala ti, jasno mi je da imaš dobre i pozitivne namjere (y)👌
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Ove godine cvatnja bi kod mene mogla biti tek oko 10.6.; jučer sam na kompjutoru našao sliku gdje je procvalo več 1.6.2016.
Neki od trsova izgledaju danas ovako, naravno ima ih i manje naprednih:
IMG_20210604_124356.jpg

Danas smo ja i supruga završili s "motikanom", sada je red na Suncu, da ono posuši okopani korov i sve bude OK:
IMG_20210604_180240.jpg IMG_20210604_180245.jpg
U studenom (XI mjesec) prošle godine sam im dao umjetno gnojivo za vinograd, "s nulom", nedavno smo podštihali 1 kamion komposta, dobile su i dozu gnojidbe preko lista, nadam se da nisu gladne. Vide im se rane na lucnjevima od prošlogodišnje tuče, a pao je na njih ove godine i jako kasni - proljetni snijeg i sada su u božjim rukama, neka priroda napravi svoje...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Reci mi od kuda ti informacija da prihrana ne ide sa sumporom, stvarno me zanima tko i zasto ti je to reko jer ja uredno mijesam to
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
U biti struka savjetuje da se prihrana odvojeno šprica od zaštite pošto gnojiva vrlo često imaju nepovoljna djelovanja u špricu na zaštitna sredstva (koagulacija smanjenje djelovanja ili fitotoksičnost-palež lista)
Sve zavisi od tvari do tvari negdje to i prođe ali negdje se i gadno opečeš.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Za mješanje đubriva sa srestvim imate na Yara sajtu Tankmix™ . .
Samo se registrujte, jednostavno je i izaberite kombinacuju sredstva i koje prihrane, elemnta i sl želite mješati. Dobiće te podatak da li je smjesa stabilna ili ne.
Npr. element Bor ne može se mješati sa Polyram-om.

Tako da nije loša stvarčica.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Od kada samostalno vinogradarim ja uvijek miješam i prihranu preko lista s ostalim zaštitnim sredstvima u isto "škropivo". Ne pada mi na pamet prskati u istom intervalu nekoliko puta, svaki put sa drugim sredstvom, a ionako se sva ta kemija opet nađe na istom listu. Još nikada nisam uočio nikakve probleme, tako da sve te napise smatram samo kao njihove pravne smicalice, da oni sebe zaštite od nekakvih potencijalnih tužbi.
"Uzdajmo se use i u svoje kljuse."
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Također i ja i od ovih sta kupujem folijarce također kazu da nema problema i na vecini cak i pise da su okej u mjesanju sa zaštitom, do sada sam uvijek mijesao i nije se pjenilo i nije bilo problema paleži...kazem barem do sada
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Danas, još nema vidljivih znakova cvatnje kod mene:
IMG_20210607_093203.jpg
IMG_20210607_093245.jpg
Napokon se vidi da mladice intenzivno rastu, pa i pokraj žica, morali budemo za dan ili dva još malo sve to urediti, za cvatnju. Nekoliko mladica prkosi svemu i raste poprijeko u red, a ne gore u zrak "u žicu u dva reda" :) :
IMG_20210607_093323.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
A ja imam utrku sa vremenom nadam se da cu imat 50% ocisceno prije cvatnje a jos moram spricat i proc sa novom igrackom ispod redova da ocistim cokote i travu koju nije herbicid
896F4C60-06F8-4F39-B5CE-58867FAB3C04.jpeg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
A zakaj nisi prvo meknul žicu i stupe, pa onda z traktorom spukal trse van?
Imel bi više materijala za roštilj, a i orati bi bilo lakše.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Znaš kaj, jedna i za ovo našel vremena.
Kam bi došel da trs po trs vadim, odi dole sa traktora, zaveži lancem, pa odi opet u traktor. Pa kreni, pa se zmekne lanc, pa opet van, nebi nikad bil gotov.
Ovak sam porezal da mi ne potira opet po žici, i bum zoral više put po mestu, pa sfrezal, tak bu dobro. A kaj bum tam posadil još neznam ak bum kaj opće, inače komad je 2060m2.
 

Najnoviji postovi

Na vrh