• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
Zasto fantic? Toj srednje dobro sredstvo. A sad ti je goruce. Sto imas za pepelnicu? Koliko l vode?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Jer želim ići sistemikom u 6 mj. , a taj je bio jedini na stanju, Cosavet, 135L vode
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
Sumpor slabo. Obavezno sad metni insistemik za pepelnicu. Trebao si naci umjesto fantica recimo Mikal,orvego,forum star,zoetec vinabel-top. Fantic ti je za prelazno razdoblje pred zriobu.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Forum star je već sprican 2 puta. Mikal nemaju na stanju, sutra moram špricati.
Ili bi mogao potražiti u drugu apoteku...

Šta mislite o preparatu Nordox, bratić s time sprica cijelu sezonu...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
Nordox ti je bakar. Od svih bakrenih fungicida najbolji. Ali ti ide u pocetku sezone i zadnje prskanje prije berbe. Sad nikako. Smanjuje rast bobica i lisne mase...i on je kontakni ne sistemik. Pogledaj curzate f ili magma triple.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Išao bi sa 1L 2 puta u špricanje...uz utrošak 135L vode.

Po proračunima je 2,4L/ha Delan /643L vode.

Imam manje od 400 loza na 2000m2.
Dali je premala koncentracija obzirom da su širi redovi?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
Sta znas,mozda je kaka virnica ili zavjesa,ali da dobro zboris, ja sam jucer na 2000 panjeva utrosio 170 l vode. Spricano lednom stilovkom.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Da, za sad sve,a u planu je za četke napravit na malčeru pumpu pošto ima kardan a na traktor stavit mali kiler da mogu duže i opuštenije radit, šišač još moram dizat u zrak ovo je spušteno do kraja, jučer sam frezo i odmah sa motikom prošo al nemam slike traktora danas je najava kiša pa ću sutra nastavit.Definitivno se isplati malo uložit i radit ko čovjek IMG-20240701-WA0019.jpeg
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,491
Na četki imam vlastitu pumpu i rezervar pa s njom tjeram šišač.
1000035110.jpg
Četku planiram rasturit pa sve montirat na malčer, pumpu na reduktor, rezervar s lijeve strane i četku s desne. Pa po potrebi skidat četku ili remenje pa da ne vrti malčer.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Tako i ja mislim napravit, al cu stavit komadu i spojke da skidam četku i pumpu a rezervar će bit fiksni, vidim imaš ostarticky šišač, koliko je bio...
Evo i druga dobitna kombinacija, ovaj vinograd je bio pod vodom skoro do bijeloga od kabine i grozde je dobro i preživilo, rehuljavo al barem nešto. 20240702_145034.jpg
20240702_145025.jpg 20240702_145042.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
A znam al sam krivo napiso, sad sam tek vidio grešku kad si me ispravio, gledo sam i ja, imaju i one međuredne freze i noževe imaju dosta zanimljivih priključaka al mene duša boli kupit tako nešto novo, ja sam sve priključke plaćo cca 1000e a kad gledam novo to je boli glava a na mojih jadnih par kvadrata skoro da nema ekonomske računice a i nisu neki kompleksni priključci da se nedaju za male novce popravit ako i dođe do kakvog udesa, još da sam kupio od postenih ljudi a ne od onih Jareca iz Zeline nebi u startu moro sve krpat 🤣 al šta je tu je, mene služi za sad sam zadovoljan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh