• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo ak nekog zanima ako se sprema na skijanje ;) ,novih pozitivnih je danas u 19h 143tj 1% vise al je testirano u odnosu na juce 20.2% vise ljudi odnosno 6015 osoba,umrlih 410ukupnpo ili 17 vise neg jucer ili 4.3%.Tak da nije strasno buju oni uveli strance pa budu v plusu.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Dali je Korona rjesenje za nas galopirajuci svijet?
Dali je to sve djelo B.Gatesa& kompani za zlatnu milijardu ljudi??
Ova teza mi se namece ko rjesenje i izgleda da nam drugog izlaza nema :unsure: .Dali on to radi po planu naseg boga jer smo postali drugi Babilon,:confused:imamo puno laznih bogova i idola,ubijamo jedni druge zbog pohlepe,iskoristavamo djecu i slabije umno i fizicki od nas.Zatvaramo oci pred nepravdom,zaboravljamo svoje roditelje i bliznje,bludnicimo i uzivamo bez mjere u jelu i picu.
Da kolege moje sve je to istina a dali imamo bolje resenje od BiIla,dajte predloge inace svaki sedmi putuje,baj ,baj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Hotela, ideja ti štima ali ono kaj je krivo je to da ne bi Bog dopustili baš bogatima da koje sudbinu sirotinji.
Sjeti se psalma iz Starog zavjeta...pobi prvorođence egipatske...a oni su bili elita, odnosno: lakše je devi kroz iglenu ušicu proći nego bogatašu ući u kraljevstvo Božje... ne može se služiti Bogu i Bogatstvu...
 
Posljednje uređivanje:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ko bi ga znal,cudni su putevi bozji i Savao je proklinjal boga pa postal apostol Pavao.Nekak mi se cini da je dosad Socijalizam bil najpravedniji sistem, no su ga kapitalisti potkopali.Niti se ja slazem s idejom da 1mil. bogatih uziva u znoju 999mil. ostalih, no ideja da nas je previse koji nismo zavvrijedili hodati po ovom svijetu mi nije luda.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Dali je Korona rjesenje za nas galopirajuci svijet?
Dali je to sve djelo B.Gatesa& kompani za zlatnu milijardu ljudi??
Ova teza mi se namece ko rjesenje i izgleda da nam drugog izlaza nema :unsure: .Dali on to radi po planu naseg boga jer smo postali drugi Babilon,:confused:imamo puno laznih bogova i idola,ubijamo jedni druge zbog pohlepe,iskoristavamo djecu i slabije umno i fizicki od nas.Zatvaramo oci pred nepravdom,zaboravljamo svoje roditelje i bliznje,bludnicimo i uzivamo bez mjere u jelu i picu.
Da kolege moje sve je to istina a dali imamo bolje resenje od BiIla,dajte predloge inace svaki sedmi putuje,baj ,baj.
Kolega, zabrinut sam za tebe, odjednom pišeš kao da si odjednom popio "sve četiri dobivene uskršnje buteljke". Pazi da ti austrijski šef nije umiješao u njih nekakvu ludu travu. Bolje ti nategni iz flaše Jegera, ili naše domaće tropice - moram te malo zajebavati i fpičiti :).
Danas sam gledao naš večernji Dnevnik, pokazali su ispitivanje javnosti na "njihovom" uzorku koji daje točnost oko 95%, ma nije to bitno.
- Bitno je da NAŠ STOŽER ima podršku anketiranih cca 80% (ima i dalje i moju osobnu i to 100%)
- Bitno je da su sadašnje vladine mjere podržane sa isto tako veliki cca 80%, te još nekoliko takvih tema.
- Za mene, ali i tebe i za sve nas je jako problematično, da je na pitanje: da li su za trenutno zadržavanje mjera "ja budem to nazvao poštivanja i samokontrole" od svih anketiranih građana samo njih 49% rekli da jesu, a 48% je reklo da su za momentalni prekid pa i pod cijenu da se svi razbole. Malo preko 2% anketiranih je reklo da nemaju pojma kaj misle???

E pa vidiš, tu se otkriva problem, nedostaje nam razumijevanja, pameti i samodiscipline. Nismo (to su oni anketirani u onoj kvoti "nediscipliniranih" od 48%) zadovoljni što smo trenutno, definitivno svjetska avangarda, u borbi protiv korona virusa, pod dirigentskom palicom NAŠEG STOŽERA, ne, mi odnosno ONI žele jesti govna, oni žele sve ono što pametne ljude straši i zabrinjava. Nije im dovoljna pouka zlo koje vide u zemljama "BAHATE" Europe i Amerike, ne, ne, po njihovom tko jebe Beroša, Capaka, Markotičku i Božinovića.
U ove dane: svaki normalan i pametan građanin iz bahate Europe sa ljubomorom prati naše dosadašnje rezultate i mnogi razmišljaju da bi s povjerenjem krenuli na godišnji odmor baš u HR, a zašto, valjda su rezultati Stožera i Građana na to bitno utjecalji.

Meni ste pisali "neka se ja opustim", a djeluješ mi sada u ovom tekstu jaaaaako napeto, odjednom spominješ naše roditelje, bližnje itd.

Ja sam zaista opušten čak me supruga špota da sam i previše. I danas sam pio kavicu na našoj vrtnoj terasi sa našim omladincem od 82, te omladinkom od 75, jučer su mi bile unuke, prekjučer unuci i unuka. Obiteljske kavice, uz domaće palačinke, kupicu vina, sok za unuke, igre s pesekom, macama, "zajcima", pa kak ne bi bil opušten. Za sutra se najavio i sinek iz ZG, mora preobuti auto u ljetne cipele, treba mu i malo vina, kakvi te spopao B.Gates& kompani, trenutno smo mi Hrvati u modi, baš kao da je svjetsko nogometno prvenstvo, penjemo se prema finalu borbe protiv korona virusa.

hotela dok dojdeš doma dojdi do mene na terasu na kupicu vina, vrag ti tuduma (hotelu) :)
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Brez mojega tuduma nejdem nikam,i mene zanima cije je bolje,veli se prvo reci hop pa onda skok. ;)
Inace v AT. prosli cetvrtak od 6000ispitanih 143 pozitivnih kak sam pisal a pri nas od370 mi se vidi negdi 35 uglavnom negdi 9% a u AT negdi 2,5% ak sam dobro zracunal.A ovo da smo u modi,da nismo malo umisljeni,stigla bu i jesen i gola istina znjom nazalost.No ti i ja smo stari borci i dost toga smo zgurali pa bumo i Koronu i njezine posljedice. :ppozdrav:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Oboje. :hahah:

Hotela,
naši nemaju dosta testova pa šparaju. To je objavil sam Capak, kad je na jednoj konferenciji rekel da imamo optimalnu stopu pozitivnih u odnosu na broj testiranih (7-10%) te da bi niža stopa (1-3%) značila neracionalno trošenje penez.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Evo da se i ja javim s nekim razmišljanjem, zovem ja moju rodbinu u grad, da im kažem kako stoje stvari s njihovom poljoprivredom, i pitam kad smjeraju doć i pozabaviti se nekim stvarima, odgovor je bio: ".... NE NE NIŠTA DOLAŽENJE, JOŠ S NIKIM POSLA NEMATI, IZ STANA NE IZLAZE, OD NIKOG NIŠTA NE PRIMAJU...".
Nemam ja ništa protiv toga da se ljudi čuvaju, naprotiv to je u redu, al pretjerivanje opet nije rješenje, a malo se to veže i na vjeru, ja osobno vjerujem da neću umrijeti ni jedan tren prije nego mi je Bog odredio kad sam začet, e sad hoće li to biti od koronavirusa, u prometnoj nesreći, od infarkta, hoće li me možda neki ljubomorni muž ubiti ili kako, ja to neznam, ta pisano je bdijte jer ne znate ni dana ni časa.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Koronavirus prošla, temu bi trebalo zatvoriti, ionako nitko više ni ne spominje.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Koronavirus prošla, temu bi trebalo zatvoriti, ionako nitko više ni ne spominje.
Ma jok,,,, rano je temu zatvarati
Kažu u pandemiji se povećala potrošnja toalet papira!!!
A Zašto?????
Zato što jedno kad kihne,,,,
troje se usere!!!!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma neće se smiriti dok nas ne ubodu u guzicu. Jer to je glavni cilj , jel?
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Ma neće se smiriti dok nas ne ubodu u guzicu. Jer to je glavni cilj , jel?
A joj Savo ,,, malo si me razočaro,,,,
name nedavno si izjavio da si vlast,,,
ti bi rješio problem sa koronom,,,
I ja sam očekivo da bi ti to rješio
"referendumom"!!!!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Dobra večer svima.
1.
Gledao sam dnevnik na tv i vidim "vijest" da se autobusni prijevoznici bune, da im treba više iz "društvene / državne blagajne" pomagati, jer oni jadni nemaju koga voziti, nema turista, a oni imaju autobuse na lizing, treba platiti rate lizinga, te treba uplatiti plaće zaposlenicima itd.
2.
U Hrvatskoj bi skoro nestalo zaraženih korona virusom da nismo u zadnih par dan napravili UVOZ ZARAŽENIH, neki to bolje pametni od mene navode kao "povratak naših radnika doma" iz "napredne i turbo pametne Švedske" itd.

Dopustite mi molim Vas da "natipkam" moje osobno radničko /seljačko / umirovljeničko mišljenje.
1.
Ja kao "još uvijek pri zdravoj pameti" građanin na to gledam ovako: autobusni prijevoznici koji se bunite, kako zapravo izgleda Vaš poslovni plan? Dok god je teklo med i mlijeko, Vi ste jako pametni, ubirete vrhnje, ulazite u zaduženja / lizinge, evidentno bez pokriča. OK, iznenada, višom silom presušila pipa, odjednom nema turista, nemate koga voziti, a Vi "nemate ama baš nikakvi rezervni plan poslovanja", pa što sad to mene, ili meni slične treba zanimati? Vas nikada nije zanimalo, nimalo, ako ja recimo dignem kredit za obnovu kuće ili vikendice, pa u međuvremenu izgubim posao, ali moje rate kredita ostaju, dolaze na naplatu, meni ili mojim jamcima. Niste imali vremena i primijetiti da smo ja, ili mi takvi neki, tada / sada u nevolji, jer ste morali užurbano mlatiti lovu. Korona nas je, a još više Vas opako prizemljila. Što sad dragi ljudi? Razotkrivaju se lažne konstrukcije, klimavi, ili nikakvi poslovni temelji i planovi. Sad trebate solidarnost iz društvene kase, koju se sve vrijeme poslovanja zdušno trudite ŠTO MANJE PUNITI. Ostavljam cijenjenom forumaškom društvu neka dalje ima vlastito mišljenje o ovoj problematici.
2.
Tamo neki Šveđani su naglo htjeli uzgojiti krdo imuno na korona virus, sve i po cijenu da zabrane staviti starce na respirator, ili one mlađe s nekim drugim opakim boleštinama. Pošto je dobar dio naši građana iz HR napustio svoj dom i zemlju, otišli gore za kruhom bez motike, da budu sluge pokorni (ovo je moje osobno mišljenje i ne mislim ga mijenjati), sad su se odjedenom gore našli u problemima. Jer, gore se "u tim demokratskim, komfornim uvjetima i slobodama, gdje se diše punim plućima" jako lako zaraziti. Jebiga, ali se jako skupo liječiti i odjednom se pojavila nostalgija za obitelji, prijateljima i domovinom, HELP, vrnite nas doma, ovdje je korona. I kaj sad, došli neki jako pametni, potrpali ih zaražene u avion i "vozi miško" doma u HR, rapatrijacija ili tak nekak. E, dragi moji, pa što niste sad ostali gore, u toj Švedskoj, platite za svoje ozdravljenje. Ja sam cijeli radni vijek plaćao nekakvu generacijsku solidarnost, a sad eto i Vas na grbaču da i Vas ovdje liječimo. Ali niste baš previše punili našu kasu za zdravstvo, jer trpali ste eureke u svoj vanjski i unutarnji džep, te svesrdno potpomagali Šveđane, a sad sirotinjo Hrvati, spašavaj moju koronom zaraženu guzicu.
Također i ovo ostavljam forumašima da si naprave osobne zaključke. (Lijepo Vas samo molim prisjetite se barem nekih mogućnosti, ili razloga dok donosite sud, te POŠTENO ODVAGNITE kako je i zašto sav taj narod pohrlio van, za kruhom bez motike...)

Evo prelijepog primjera iz HR:
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Kolega Plus, s ovim se zadnjim baš i ne bi složil.
Neki su otišli iz obijesti, no mnogi su otišli iz potrebe jer ovdje nije bilo posla. Mnogi su pošiljali novce u HR i tu se od njih punila kasa pdv-om.
Isto tak kak se i tvoja generacija "Jugošvaba" dolazila doma liječiti i popravljati zube. More im se to jedino naplatiti, jer nisu ovdje punili zdravstveni fond.

Glede prijevoznika: i oni bi svoj dio kolača, jer ga je država šakom i kapom dijelila Tifonu i McDonaldsu. Ak je moglo njima...
Da se razumijemo, ne slažem se s nijednim, jer bumo to svi morali platiti, baš kak i svaku drugu potporu.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Kolega Plus da mogu stisnuo bi ti ruku.!
Svaka ti na mjestu. Dijelimo mišljenje!
E moj narode... 🇭🇷
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Ja bih to generalo prokomentirao ovako :
Država je dala plaće firmama, dobar dio njih je radio normalno, znači država me plaća a gazdi radim stvaram nekakvu dobit.
U mojoj firmi inače jedna od najvećih autobuserskih je bilo ovako, godišnji odmor (u daljnjem tekstu GO), mi je država isplatila, i to GO tako što su me poslali kući zbog situacije izazvane covidom19, znači država je pomogla mojoj firmi da mi potroši GO, kad ja to ne planiram i ne trebam, a kolege koji nisu imali više GO, njihova je šifra covid19.
I sad je nešto minimalno linija pokrenuto, putnika je malo, za gorivo i autoput se ne zaradi, rukovodstvo kaže dobro dok država plaća radnika.
I na kraju država i resornno ministarstvo su trebali pomoć pružiti, ali uz uvjet da svaki poslodavac koji dobije pomoć, mora radnike poslati na čekanje, onoliko mjeseci koliko ih država plaća, jer ovo nije bila pomoć radniku nego medvjeđa usluga poslodavcima.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Isto tako kao idemo pomoć onima najbitnijima koji ne rade, onda isplaćujemo Grubnića, Severinu itd. pa mislim koji k?!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh