• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OPG izdavanje racuna?

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Takav članak sam i tražio. Znači onda dovoljan je samo taj otkupni blok. Budem to još provjerio u praksi što kažu.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Mozes ti s njima napraviti i dodatni ugovor u kojem cete definirati da ce zaduzenje po otkupnom bloku biti isplaceno po isteku xy dana,,,
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Nisi obavezan ali nigdje ne piše da je zabranjeno poslovati računom.Svaki OPG ima žiro račun,zašto ne poslovati preko njega.
 

Xyz001

Novi član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
1
Poštovani,

Smijem li izdati ˝Otkupni blok˝ izrađen na računalu pravnoj osobi ako nisam u sustavu PDV-a?
Navedeno mi je potrebno za najam svinje za scenu dokumentarnog filma, produkciji koja snima predmetni dokumentarni film potreban je račun kako bi pravdali trošak a ja ne znam smijem li uopće izdati račun budući da nisam u sustavu PDV-a i nisam se nikad susrela sa time jer surađujemo sa fizičkim osobama i OPG-ovima međusobno.

Traže me račun na kojem će biti navedena vrijednost najma životinje i trošak prijevoza.

Vi ste mi trenutno jedina nada jer na internetu nisam našla jasnu odredbu za predmetno, a pošto mi odgovor treba sutra, ne mogu se obratiti lokalnoj i državnoj upravi odgovornoj za poljoprivredu.

Hvala unaprijed na pomoći i odgovorima.

LP
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
otkupni blok piše onaj koji kupuje robu (kupac) ili možda u ovom slučaju uslugu...ako se usluga može kupiti na otkupni?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Zasto ne ici linijom manjeg otpora?
odes uredno u najblizu knjizaru i uzmes knjigu racuna, ovjeris je u poreznoj upravi te dalje ispisujes racun kad-god se ukaze potreba za njim,,,
Knjigovodstveno taj racun i knjigu racuna arhiviras te mirno spavas,,,
Sve ostalo samo pokrece sumnju da se nesto mulja,,,
Ne sekiraj se ni ako nemas zig jer knjiga racuna moze se popuniti i rucno i vrujedi i bez ziga buduci da je ovjeena u poreznoj upravi,,,
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
Znači ja sam bio u poreznoj i pitao. Naravno da teta nema pojma ali zna da OPG koji nije u sustavu poreza ne smije izdavati račune. Svi računi koji se izdaju u RH bi trebali biti fiskalizirani. A oni koji nisu u sustavu poreza nemogu fiskalizirati račun.

Surfajući sam saznao:
Oni koji nisu u sustavu poreza mogu napisati otkupni blok. Bio je članak na agroklubu koji je to ljepo objasnio.
Otkupni blok bi trebao pisati kupac no to nitko tako ne radi. Otkupni blok može napisati i prodavač. Možeš ga napisati i na računalu ali moraš paziti da sadrži sve što po zakonu mora. ima jedna rečenica da po zakonu tom i tom prodavatelj ne podlježe pdv-u ali na pamet neznam kako glasi. Ima za kupiti gotovi otkupni blok u narodnim novinama.

OPG ima žiro račun i otkupnim blokom se može prodati nešto, a da se isto isplati na žiro račun.
OPG nema žig nego se otkupni blok ovjerava potpisom.

valjda se smije staviti link. ako ne ispričavam se.
http://www.savjetodavna.hr/savjeti/306/503/kakav-racun-izdaje-opg-koji-nije-u-poreznom-sustavu/
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Pitanjce,
ako ja preradim višak voća u džem, moram registrirati dopunsku djelatnost prerade. Da bih to mogao moram u poreznoj biti upisan u RPO (registar poreznih obveznika). Onda mogu biti paušalista, a kad sam paušalista moram po novome imati i fiskalnu blagajnu. Jesam li ja to dobro skužio?!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa, ako imaš samo preradu a ne prodaješ taj isti pekmez na tržištu, ne moraš imati niš...ako me žišku...:icon_cool:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa jel bude toga toliko da se bude na palete prodavalo, ili možeš uz drugu robu malo ispod stola nudit?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pa zar je ta fiskalna kasa toliki bauk da svi od nje strepe?
Trosak iste je cca 500-600 kn i mirno spavas,,,

Ispravak, ima ih vec po cijeni od 460 kn :wink:
 
Posljednje uređivanje:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja govorim o jednokratnoj cijeni za za pos printer a aplikacija za izdavanje racuna ima besplatnih, ako nekoga zanima koju ja koristim nek se javi na PM,,,

https://www.centro.hr/pos-prn-meta-...d-termalni-printer.aspx?utm_source=nabava.net

400_400.jpg
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
vražji proizvod...neće pod moj krov.

Zasto?

Meni se osjetno vise sviđa nego paragon blokovi,,,
Da ne spominjem da je mnogo siri spektar za manevriranje nego sa paragonima a sve legalno i jir i ostatak,,,:tongue:
Tko ti jos gleda sat i minut izdavanja istog,,,
c065.gif
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ti to mene onako malo sastrane i na suho a?
e025.gif


Ajmo reci da je to knjiga racuna, cisto nako na budemo u toku sa novim izrazima,,,
g040.gif
 

Najnoviji postovi

Na vrh