• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OPG- promet do 85000 kn - van sustava PDVa

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
ovo je genijalno.živi primjer da dečki točno tako i rade kakv im je i naputak. bravo! :lol: :mrgreen:

a što kaže kontam o zatvaranju nije nažalost daleko od istine. ja sam zatvarao obrt jednom prilikom i tek da vidite taj cirkus. ako bude i upola problema oko zatvaranja opg a jao si ga nama. a što se tiće savjeta dotičnih smiljan ima pravo. ja se baš i nebi obazirao na ¨što će biti možda nekad¨. u zemlji čudesa ne može znati ni dokle će sutra raditi trgovine a kamoli što će biti za 2g.



ili prevedeno na jezik "naputka"

Suprotno od da, u mojoj percepciji osjecajnosti ne postoji prostor u kojemu se osjecaj mrznje mapira niti na pojedinacnog drzavnog zaposlenika radno aktivnoga u Ministarstvu finacija odnosno preciznije Poreznoj upravi nit se postupkom poopcavanja to moze protumaciti kao poopcavanje na sve drzavne zaposlenika radno aktivne u Ministarstvu financija odnosno preciznije Poreznoj upravi. Zaposlenicima Ministarstva financija na duznosti u Poreznoj upravi na radnim mjestima Referenta je u obavljanju njihovih svakodnevnih poslova i radnih zadataka posao skopcan sa nizom okolnosti koje cine da je za izvrsavanje svih zadaca potrebitih da bi se uspjesno zavrsila pojedina aktivnost neophodna visoka psihofizicka koncentracija. Nadredjeni organi kako kao pojedinci u svojstvu nadredjenih tako i kao grupni organi u svostvu zakonodavaca svakodnevno generiraju niz dokumenta koji su neophodni nizerangiranim sluzbenicima u obavljanju njihovih radnih zadataka, a na educiranje i samoeduciranje se zbog obima zadaca ne stigne svratiti duzna pozornost. Osnovna komunikacija se obavlja preko pismena koja nerijetko dapace vrlo cesto ulaze u osobitu i posebnu koliziju odnosno suceljavanje sa zdravim razumom i pozitivnim jezikoslovnim propisima. :lol:
 
J

jedna mama

Guest
odlučila sam da nećemo u sustav pdv ako ne moramo, dakle, ulazimo u sustav poreza na dohodak.

i sad, suprug radi, on bi bio nosioc, ja član, ja isto radim, ali postoji velika mogućnost da dobijem otkaz. svaki čas. i sad ja se prijavim na Zavod , imam pravo nekoliko mjeseci na naknadu, šta se sad događa ? Da li bih ja, zato što sam nezaposlena, morala se prijaviti kao zaposlenik OPG-a i morala plaćati doprinose, ili mogu ostati na zavodu i pokupiti svoju naknadu? i tražiti bilo što za raditi?

je naknada je glavna stvar, jer je situacija takva da u zadnje vrijeme skoro da nemam što djeci dati za doručak kad nisam dobila još ni plaću za svibanj, pa jednostavno ne bih imala od kuda plaćati doprinose

dakle, može li nezaposlena osoba koja prima naknadu, biti član opg-a i ne plaćati doprinose za staž?

strah me pitati ove naše u općini i dalje, reći će da moram bez da išta pogledaju, jer ih nije briga što su njihovi rođaci i slični uništili i pokrali ovaj kraj, dok god imaju svoje fine poslove u državnoj službi koje su dobili preko veze, božićnice bolovanja i godišnji odmor, i sve ono što mi nemamo


odo sa teme, trebala sam dobiti otkaz u petak, zajedno sa nekim drugima koji su letili van, pa sam ko zmija

aj ako netko zna
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
ja kad sam dao otkaz u poglavarstvu i otišao u biro za zapošljavanja, da se prijavim i uzmeme naknadu..žena kaže da imam registriran OPG na sebi i da ne mogu dobivati naknadu...hebiga
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
roko kaže:
ja kad sam dao otkaz u poglavarstvu i otišao u biro za zapošljavanja, da se prijavim i uzmeme naknadu..žena kaže da imam registriran OPG na sebi i da ne mogu dobivati naknadu...hebiga
Da, i ja sam negdje (pojma nemam gdje) cuo/procitao da su OPG i naknada sa Burze (rada, ne one sa dionicama) u koliziji.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
jedna mama kaže:
odlučila sam da nećemo u sustav pdv ako ne moramo, dakle, ulazimo u sustav poreza na dohodak.

i sad, suprug radi, on bi bio nosioc, ja član, ja isto radim, ali postoji velika mogućnost da dobijem otkaz. svaki čas. i sad ja se prijavim na Zavod , imam pravo nekoliko mjeseci na naknadu, šta se sad događa ? Da li bih ja, zato što sam nezaposlena, morala se prijaviti kao zaposlenik OPG-a i morala plaćati doprinose, ili mogu ostati na zavodu i pokupiti svoju naknadu? i tražiti bilo što za raditi?

je naknada je glavna stvar, jer je situacija takva da u zadnje vrijeme skoro da nemam što djeci dati za doručak kad nisam dobila još ni plaću za svibanj, pa jednostavno ne bih imala od kuda plaćati doprinose

dakle, može li nezaposlena osoba koja prima naknadu, biti član opg-a i ne plaćati doprinose za staž?

strah me pitati ove naše u općini i dalje, reći će da moram bez da išta pogledaju, jer ih nije briga što su njihovi rođaci i slični uništili i pokrali ovaj kraj, dok god imaju svoje fine poslove u državnoj službi koje su dobili preko veze, božićnice bolovanja i godišnji odmor, i sve ono što mi nemamo


odo sa teme, trebala sam dobiti otkaz u petak, zajedno sa nekim drugima koji su letili van, pa sam ko zmija

aj ako netko zna

ZAšto se prijaviti kao član OPGa? neka suprug bude vlasnik a vi pokupite to sa biroa što vas sljeduje i ako bude potrebe poslije se prijavite u OPG ( iako ne vidim razloga da ste oboje članovi OPGa, dosta je jedan član i bit će manje problema ).

druga stvar ako je OPG na vama ( ne na suprugu ) imate pravo na naknadu sa biroa bez obzira na OPG i ne morate plačati nikakve obaveze. znači za sada ne morate ništa nikome plačati ako imate OPG ( ni obaveze, ni poreze, ni nikakva davanja ). to je sto posto kod nas tako premda sam imao informacija da je u drugom gradu drugo pravilo po tim pitanjima. to je ono što je smiljan prije spominjao da ovisi na kavog službenika naletiš i dal se digao na lijevu nogu.

ako dobijete otkaz treba u otkaznom ugovoru pisati da ste tehnološki višak da bi mogli uopće ostvariti pravo na naknadu sa biroa ( na to dobro pazite jer ako otkaz bude sporazumni ništa od naknade ), i kad se budete prijavljivali na socijalno i mirov. nemojte se prijavljivati na suprugove papire nego na državne jer onda imate pravo na bolovanje bar mjesec dana preko države ( po nekim informacijama i tri mjeseca , a to će vam vaš doktor bolje objasniti ).
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ili mozda u onome sto sam cuo nije bio problem u OPG-u nego u vlasnistvu nad zemljom.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Smiljan kaže:
Ili mozda u onome sto sam cuo nije bio problem u OPG-u nego u vlasnistvu nad zemljom.

Smiješ biti i vlasnik zemlje, ništa se promijeniti neće bar što se biroa i naknade tiće. bit će da ti je činovnik neki dao krivu informaciju ( što se ne bi ćudio kao da svoje novce dijele ii ćeka da bocneš, nešto ne znam ). uglavnom je problem doći do prave informacije!
e, sad možda i postoji druga varijanta da oni na birou nemaju informacije o zemlji ili OPG, pa ako im ti to naglasiš onda ti ne daju ništa. to ne znam ( mislim da je to malo vjerojatno, jer su se dosta dobro umrežili u zadnje vrijeme i ne daju novce baš tako lako ).

isto mislim da je jedna mam navela da je suprug vlasnik OPGa a ona zaposlenica. ako je zaposlenica OPGa postoji mogučnost da nema pravo na biro jer je ipak zaposlena u OPGu i o njoj bi morao voditi brigu OPG. ( to neznam i trebalo bi provjeriti ) ali ono je sigurno što sam u prošlom postu naveo.
pozdrav!
 
J

jedna mama

Guest
aha, kužim.

Znači ne moram se prijaviti kao član opg-a. Ja sam naime razumjela da SVI članovi kućanstva moraju biti prijavljeni kao članovi opg-a. čak i djeca..... očito sam krivo čula.

dobro, znači suprug nositelj, i ništa drugo. Za roka kužim jer je vjerojatno on bio nositelj opg-a, pa stoga na neki način i zaposlenik kad je prestao raditi u poglavarstvu, i ostalo....

ma još ćemo vidjeti što će biti kod nas, s koliko god više informacija baratam, to bolje za mene
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
nevezano sa tim što sam ja dao otkaz, razgovarao sam sa kumom (koji je gradonačelnik) i tražio sam od njega da mi u raskidu ugovora napiše da sam tehnološki višak i to baš zato kako bih mogao ostvariti naknadu sa biroa....

kad sam došao u biro (poznam žensku jaaakooo duugooo) ona mi kaže da NEMAM pravo na naknadu jer imam regisitriran OPG na sebi...
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
roko kaže:
nevezano sa tim što sam ja dao otkaz, razgovarao sam sa kumom (koji je gradonačelnik) i tražio sam od njega da mi u raskidu ugovora napiše da sam tehnološki višak i to baš zato kako bih mogao ostvariti naknadu sa biroa....

kad sam došao u biro (poznam žensku jaaakooo duugooo) ona mi kaže da NEMAM pravo na naknadu jer imam regisitriran OPG na sebi...

moj roko izgleda da su ti tanke veze bile. ja sam išao redovnim putem i dobivam tu siću ( naglasak da dobivam još uvijek )nije neka lova ali veseli. znači stvar provjereno šljaka bar trenutno.

šala za veze. ne znam u čemu je bio tvoj problem. možda se neki zakon promijenio ili nešto drugo ne znam ali trenutno kod nas možeš ta prava ostvariti ( zaista ne znam da li ima kakve veze sa OPG ima ili ne ). znači ja ga imam i dobijem naknadu! međutim da ti ispričam priču sa našim uredom ( biroom ). puno nas nije moglo ostvariti kojekakva prava sa biroa i onda su ljudi počeli odlaziti u osijek i skužili da tamo mogu sve dobiti i to vrlo jednostavno i brzo . osječanima nije bilo jasno u čem je problem i kad su skužili da se našima ne radi previše napravili su reorganizaciju ( par otkaza i par penzija ) i od onda i kod nas dobiješ šta te sljeduje po zakonu bez nekih večih problema. čak možeš dobiti i savjet!

smiljane jel možda možeš iskopati kakav pravilnik o OPGima.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
napravit ću se lud i otići ponovno pitati sutra...budem joj spomenuo slučaj u osijeku pa da vidim što će reći???

dali je OPG registriran na tebe i dali si dobio kakav poticaj??
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
roko kaže:
napravit ću se lud i otići ponovno pitati sutra...budem joj spomenuo slučaj u osijeku pa da vidim što će reći???

dali je OPG registriran na tebe i dali si dobio kakav poticaj??

DA OPG na meni, zemlja na meni, poticaji na meni. sve transparentno i javno ( što bi rekli naši političari )
poticaje smo redovno dobili i bez ikakvih problema ( za sadnju, i onaj godišnji od 2.500kn po Ha ), samo moraš ići na savjetovanje da te nauče kaok da nađeš posao dva puta mjesečno. ali možda bi ti bilo bolje da napraviš kao mi i nazoveš županijski biro za zapošljavanje i tamo češ dobiti vjerojatno bolje informacije o svemu i onda stisneš te tvoje ( koliko sam skužio ovi naši samo skupljaju papire i šalju u županiju,nisu niko i ništa i oničemu ne odlučuju a glume neke zvijezde, samo što če ti reči što imaš pravo a što nemaš!

sretno!
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
upravo danas idem u žuapniju pa ću pitati... hvala na savjetu :)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
KOBAC kaže:
....
smiljane jel možda možeš iskopati kakav pravilnik o OPGima.
Nisam siguran da postoji prociscena verzija. Ovo je zadnje sto sam na brzinu nasao http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2005/2952.htm

Dakle treba rudariti kao sto pise u prvom clanku ovog gore linka
U Pravilniku o upisu u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava (»Narodne novine«, broj 128/02, 122/03, 189/03, 2/05 i 129/05)
naci u NN citirane brojeve narodnih novina i pratiti sve promjene.

Ne pitajte me sto mislim o praksi da se propisi tako mijenju :evil:
 

Najnoviji postovi

Na vrh