• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: Oranje,oranje,oranje...

ma čist informativno me zanima.
jel ne izgleda mi duboko a ne kužim zakaj orat na 30cm ili više. :scratch
meni 20-25cm izgleda čist pristoja dubina.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ljepo si ti gazio po gnoju i onda fino u traktor :mrgreen: :mrgreen:
Slabo oranje,brazda se nije ljepo poklopila,jarak nije čist,same proklizava :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :roll:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

MARKO nemoj pretjerivati...ovo kod Šanane je bila extremna situacija...nije to ideal kao napr u proljeće ili jesen dok ima vlage pa sve ide po p.s.-u... :!: :scratch
Kod nas v PODRAVINI neje bilo kiše, ali prave mesec dana...tak da...ali ne žalimo se:kaj je tu je!
ŠANANA : gadno to zgleda...auuu...malo pregliboko...rado je bila 3 il 4 radna :roll: :roll: !!!!
trebal si odma v nedelju...al dobro bu...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Oranje,oranje,oranje...

BELEC7340 kaže:
MARKO nemoj pretjerivati...ovo kod Šanane je bila extremna situacija...nije to ideal kao napr u proljeće ili jesen dok ima vlage pa sve ide po p.s.-u... :!: :scratch
...
Nisi me skužio.još si "zelen" na forumu za zajebanciju :p :lol:
ŠANANA bi valjda skužio da se zezam,znam kako je sad orat i oranje je kako ima bit :)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

ma ok...nemoj zamerit...!
Najgore bi mi bilo da mi neko sad veli da sem loše zoral ovo kaj sem imal za zorati tak da mi je odma krivo dok neko to veli drugome jer znam da je to muuuuuuuuka!!!
al kužim da se zezaš...respect! :D :D :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko93 kaže:
Ljepo si ti gazio po gnoju i onda fino u traktor :mrgreen: :mrgreen:
Slabo oranje,brazda se nije ljepo poklopila,jarak nije čist,same proklizava :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :roll:

:mrgreen: bilo je extra oranje :lol: :lol: :lol: si videl :lol:

BELEC7340 kaže:
MARKO nemoj pretjerivati...ovo kod Šanane je bila extremna situacija...nije to ideal kao napr u proljeće ili jesen dok ima vlage pa sve ide po p.s.-u... :!: :scratch
Kod nas v PODRAVINI neje bilo kiše, ali prave mesec dana...tak da...ali ne žalimo se:kaj je tu je!
ŠANANA : gadno to zgleda...auuu...malo pregliboko...rado je bila 3 il 4 radna :roll: :roll: !!!!
trebal si odma v nedelju...al dobro bu...

si videl kolega da sem uspel :D , nije tak loše kak na sliki zgleda, čistam ok se zoralo s obzirom kakva je to teška zemlja, dubina isto mora biti, jer ako tu plitko izoreš, opet treba proći 2 godine da se da dobro napravit, zato dubina obavezna, bilo ljeto il zima
Da bila je 3-4 radna i solidno je išel, u 3 sam ga raspuhival pod većim obrtajima (2300), a u 4 na 2000 normalno, dubina oko 30 ;)

Tu bu rotobrana tvoja zgleda imala posla poslije dobre kiše, rano idem z sjetvospremačem zatvorit brazdu pa budemo vidli :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

ja još dremuckam, nema kiše ni kapi, ne vrijedi brljat po zemlji pogotovo kaj uopče nije tlaka za sjetvu, ima se vremena

inače sad slijedi sjetva djeteline, lucerne i ljulja, a kak ja to sve izvodim bum pooro do studenog pa opet bude super.

stoga krevet i dremanje


mislim čemu pritisak, sve je cool, ima se vremena ima se s čim, ne vrijedi pizidit po polju
kad ja vidim da susjed sije uljanu repicu u 10 mjesecu, i stvarno je bila ko grom super, onda čemu pritisak

znači moje slike oranja nekom drugom prigodom ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

ja sam svoje izoral kaj sam kanil, sad samo čekam dobru kišu :mrgreen: :mrgreen:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Oranje,oranje,oranje...

I ja čekam za rauolu. Nejde mi se mrdati traktora u polje po ovom suhom. A da imam vremena, bome teško. Nešta imam potanjurano i neću ni orati, direkt sijem rauolu u to. Ostale strnjake moram riješiti glifosatom. Friško kupljeno, a do sad u deset godina promijenila deset gazdi. Sami slak, sirak, osjak i druge piz...
 
L

las2

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo i ja danas orao prethodno gnojen strnjak. Na mjestima je bila visoka ambrozija pa malo viri. Dubina oko 20-23.
Prva brza i negdje oko 1800 rpm.
Glavni igrači:


Njiva



Gotova parcela na slici se vidi da je u početku prva brazda išla dublje a druga pliče, kasnije sam to sredio.

Evo i jedan video:
[youtube:3fmnmftk]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/JUd73-_r23w&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/JUd73-_r23w&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:3fmnmftk]
na zadnjoj slici u pozadnini radi john deree 7530 premium sa vogel plugom okretačem 4 brazde
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Oranje,oranje,oranje...

ma ti si to perfektno izorao s kakvim si traktorom orao pogotovo sad. ja sam orao prije neki dan nema slika nisam stigao slikat bila je žurba. orao sam na 20 cm stalno 3 radnom ili ti na mf-u 3A bez brige al iza mene suho ko barut prašilo se bolje nek do se rotira jesensko oranje al na mjestima mi traktor malo i zahrzao al svaka čast lijepo si se ti s malcem naorao i to dosta dobro i vjerujem da nije bilo lako meni orat s velikm traktorom onda mogu zamislit kak je tebi bilo s malim. sutra ja nastupam s zeko i potočič ( odnosno zetor i gassner). mali komadiči za orat pa mi se neda tjerat mf-a s 3 brazde kad to nije posao za njega.

JA... kolko je cola plug. vidim da ti njega ne šparaš s kojom brzinom oreš???

ŠANANA.... dobro oranje još kod vas ima vidim dost vlage a kod nas živi kamen brazdu okrenem a nutra bolje suha nego odzgora. a zašto tako duboko oreš strn ne kužim???
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

evo malo akcije od jutros , oranje za uljanu repicu torpedo 90 i v&n m1020

P1010056.jpg


P1010063.jpg


P1010065.jpg


P1010067.jpg
 
R

Rajtek

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

A na kojem se to planetu tak lijepo ore :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Rajtek kaže:
A na kojem se to planetu tak lijepo ore :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

da ima malo više vlage onda bi bilo još ljepše ovako gdje je ambrozija narasla nema vlage pa je dosta tvrdo pa baca plug van , ali sve u svemu da se radit
 
R

rakovica60

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

dal ima tko regulacijski kotač za plug? hitno

imt 12" 2 brazde kolko to vredi i dal možeš stavit slike da vidim kako to izgleda
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Re: Oranje,oranje,oranje...

Rajtek kaže:
A na kojem se to planetu tak lijepo ore :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Crvena je zemlja možda je Mars :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
Re: Oranje,oranje,oranje...

rakovica60 kaže:
dal ima tko regulacijski kotač za plug? hitno
za kakav plug?
imam ja za imt plug kao nov skoro ne koristen
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

kikic MF kaže:
ŠANANA.... dobro oranje još kod vas ima vidim dost vlage a kod nas živi kamen brazdu okrenem a nutra bolje suha nego odzgora. a zašto tako duboko oreš strn ne kužim???

Orem duboko zato jer je zemlja jako teška za obradu, ak se plitko izore onda se ugazi pa je još gore za daljnju obradu, eto zato nema neki posebni razlog ;)
Trebal bi mi dobar podrivač i to jako duboko ispodrivat, al nema nitko kod nas pa nikako da dođe na red i to da se napravi, a vjerujem da bi olakšalo obradu na toj teškoj zemlji :D
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

ja sem isto oral,u petak,odma nakon kiše...oralo se jako lepo...al da sem ostavil još koji dan nebi nikak ispalo...
Dubina 20-25 cm i milina...tata je odma iza mene išel z sjetvospremačom a Šanana je za dva dana sejal...samo da oče kiša kaj bi to bolje zišlo...!!! ;) ;) ;)

ŠANANA : znam ja za podrivača...Smaragd...Same+Zvex pa bi nekaj napravili, i k tomu pol bačve goriva...
e da prodaš Repove i kupiš Krčevinu oral bi lepo ko ja... :D :D :D :mrgreen:
Evo slike :
i645791_P14080915.1704.jpg
i645790_P14080915.1702.jpg
i645789_P14080915.17.jpg

i645788_P14080915.2201.jpg
i645787_P14080914.18.jpg

i645798_P14080915.18.jpg
i645797_P14080913.4802.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Oranje,oranje,oranje...

Dobro je to ispalo 8)
Si probal stavit Vogela na 14,16cola :?:
Ja bi svakak probao jer bi oranje bilo još ljepše...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh