• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

BELEC7340 kaže:
ja sem isto oral,u petak,odma nakon kiše...oralo se jako lepo...al da sem ostavil još koji dan nebi nikak ispalo...
Dubina 20-25 cm i milina...tata je odma iza mene išel z sjetvospremačom a Šanana je za dva dana sejal...samo da oče kiša kaj bi to bolje zišlo...!!! ;) ;) ;)

ŠANANA : znam ja za podrivača...Smaragd...Same+Zvex pa bi nekaj napravili, i k tomu pol bačve goriva...
e da prodaš Repove i kupiš Krčevinu oral bi lepo ko ja... :D :D :D :mrgreen:

Lepo se bome oralo, a i priprema je bila odlična, sejal sam ko po oblaku :lol: :lol:

Misliš na Sarajinog Smaragda od 3m :?: :blackeye , čuj ona ga vleče z 5465 (120ks) i veli mi Saša da mu je do jaja :roll: , mi bi ga pošteno vlekli z 180 ks :shock: :D :D :D

Nedam ja Repove, nebude nigda na Krčevini vrodelo kak v Repovu :mrgreen: :mrgreen:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ma šalim se ja za Krčevinu...samo ti nedaj Repove,tak treba...!!!!a šalim se i za Smaragda...dober plug i zdravo! :p
Lepo je ispalo kad se voda slegla,neje otekla...bilo je dobro,baš po švapski! 8)
MARKO : oral sem ja na 14, i to prve godine,kak smo zeli pluga, i to prvi puta na toj zemlji...išlo je al ga oseti
malo više, a sad da sem išel za 3 rali štelat pluga...nema smisla...dobro je i ovak...kaj ne? :|
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Oranje,oranje,oranje...

Vogel i pozna ga na 3×14 :scratch
Slab je onda nekak zetor,,daj ga stavi na 16 i daj ga Šanani u ruke da razdela malo Samea :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko93 kaže:
Vogel i pozna ga na 3×14 :scratch
Slab je onda nekak zetor,,daj ga stavi na 16 i daj ga Šanani u ruke da razdela malo Samea :D

Oolleeeeee, oleeee, oleee, oleee :lol: :lol: :lol:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

kak misliš slab...????dosta mu je 3x12...za tu brzinu kojom ore.išel bi 3x16 al 5 spora...al čemu to kad je ovak super,kompliciraš previše... :|
El ti z Hurlijem vlečeš 3x16?!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Oranje,oranje,oranje...

Vučem z MF 3×16...
U kojoj brzini onda oreš s 3×12...Govorim zbog toga jer ako je veča colaža ima više zemlje i daska bolje zasipava,u tvom slučaju rešetka...
S Hurlijom sam vukao 3×12..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ne verujem da bi išlo nekaj lepše...al ko zna!
Idem v drugoj,dosta brzo...al nemrem drugač...
Vidiš i ti si vlekel 3x12, i kak bi mu bilo 3x16?teže nego Zetoru...sigurno...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Oranje,oranje,oranje...

BELEC7340 kaže:
Ne verujem da bi išlo nekaj lepše...al ko zna!
Idem v drugoj,dosta brzo...al nemrem drugač...
Vidiš i ti si vlekel 3x12, i kak bi mu bilo 3x16?teže nego Zetoru...sigurno...
Neču da velim kak bi mu bilo kad nisam probao..Kao prvo lagan ja za takav plug,išlo bi ali ne na svim zemljama..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

Točno...ne na svim zemljama...zamisli da ti je negdi breg na zemlji,pa moral bi ga spustiti 2-3 brzine niže i povečati okretaje...!
Za traktora 80,85 pa ajd i 90 ks plug 2x16,2x18,3x12 i zdravo...čemu muka na 3x16?naravno ovisi i o traktoru:neje isto tvoj Hurli 86 ks i neznam kolko kil, ajd nek je 2800 i Z340 KOJI IMA 3800...ima cake i kod pluga...znamo svi kak je vleči OLT-a ratara npr...
Puno caki...! :D Bolje manje col,dva nego više...
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

BELEC7340 kaže:
ja sem isto oral,u petak,odma nakon kiše...oralo se jako lepo...al da sem ostavil još koji dan nebi nikak ispalo...
Dubina 20-25 cm i milina...tata je odma iza mene išel z sjetvospremačom a Šanana je za dva dana sejal...samo da oče kiša kaj bi to bolje zišlo...!!! ;) ;) ;)

ŠANANA : znam ja za podrivača...Smaragd...Same+Zvex pa bi nekaj napravili, i k tomu pol bačve goriva...
e da prodaš Repove i kupiš Krčevinu oral bi lepo ko ja... :D :D :D :mrgreen:
Evo slike :
Ljepe slike BELEC7340. kak si zadovoljan s tim plugom? MI imamo takav samo s punim daskama i na 14 cola je , ja s njim nisam zadovoljan jedino kad orem kukuruzište jer se jako štopa , a strnjake ore perfektno :mrgreen: . Vučem ga s rusem 105 ks.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Oranje,oranje,oranje...

BELEC7340 kaže:
Točno...ne na svim zemljama...zamisli da ti je negdi breg na zemlji,pa moral bi ga spustiti 2-3 brzine niže i povečati okretaje...!
Za traktora 80,85 pa ajd i 90 ks plug 2x16,2x18,3x12 i zdravo...čemu muka na 3x16?naravno ovisi i o traktoru:neje isto tvoj Hurli 86 ks i neznam kolko kil, ajd nek je 2800 i Z340 KOJI IMA 3800...ima cake i kod pluga...znamo svi kak je vleči OLT-a ratara npr...
Puno caki...! :D Bolje manje col,dva nego više...
Pa tak da. Za jednu brazdu 40 konja je optimum. I nikak mi nejde v glavu kak se netko setil uopće na takvoga zetora prikapčiti trobraznoga pluga. No, to je pijesak, tak da... Videl sem ja i zetora 12045 s 5 brazdi :lol: :lol: :lol:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

Hurlimann86: Dobar je plug...perfektan! Lepo zameće,super rasipava(rešetka dela čuda...), to kaj veliš za štopanje zna negdi zezati,gde je baš veeeeeeelika masa...a čuj ništ ti neje savršeno! :cry:

Cabage : Veliš ti 40 ks po brazdi! OK, al moraš znati da neje isto brazda 10" i 18" npr., bolje bi bilo v colima govriti ;) ...el ne?
Neje kod nas pesek :!: :cry: !Lepa,laka za obradu zemlja koja daje vrlodobre prinose...ponosimo se z njom-to je kod nas! Pitaš ko se je setil?! Pa zakaj ne, kaj fali? Kod vas takov Zetor vleče Vogela 2x16...kolko je razlika=4 cola? E pa za toliko je Vaša zemlja teža, tj. naša lakša... :D
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Oranje,oranje,oranje...

Mislio sam na nekakav prosjek od 14 cola, koji su najtaman za svakakvo oranje. I za lake i za teške zemlje. Što se mene tiće, da je kak jak traktor nikad ne bih išao na više od 14 cola. Koja je razlika između dvobraznog i trobraznog? Nekako mi se čini da je puno više od ta 4 cola, jer ipak su tu tri daske, a ne dvije, a nekakva prevelika razlika u njihovoj veličini ne postoji.
No, ako ide neka ide. Nemam ja ništa protiv. I kod nas ore jedan sa 7340 i trobraznim vogelom, pa neka ore. Svatko valjda zna kak je njemu najisplativije i najbolje. Ta, neće meni netko reč da bolje ore neg ja :mrgreen: 8) ;)
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

meni je isto najljepše orati na 14 cola , pogotovo kukuruzište taman hvataš red kukuruza i ljepo se zaore
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Oranje,oranje,oranje...

Eto istomišljenika. Takvi su nekakvi i moji razlozi, sam je u pitanju zaoravanje ostataka kupusa i kelja
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

cabage kaže:
Eto istomišljenika. Takvi su nekakvi i moji razlozi, sam je u pitanju zaoravanje ostataka kupusa i kelja

kakvo je stanje sa kupusom i keljom , mi smo nekad sadili kupus pa smo ga redovito zaoravali jel ga nisam imao kome prodati ,
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Oranje,oranje,oranje...

A ono, uvijek se nešto zaore, ali u suštini ipak uspijem nešto zaraditi. Sad ide i kupus i kelj pogotovo. Imam nekakvu bijesnu sortu kelja. U ovoj paklenoj suši uspio je ne narasti već čak i prerasti standarde, pa moram kombinirati glave u gajbu da dobijem 8 glava u gajbi, a sve bez navodnjavanja :scratch
 
R

rakovica60

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

buban kaže:
rakovica60 kaže:
dal ima tko regulacijski kotač za plug? hitno
za kakav plug?
imam ja za imt plug kao nov skoro ne koristen


dal možeš stavit slike i dal bi ga prodo i za koju cijenu?
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

kisa nijepadala sigurnih mjesec i vise dana a ja isao probati orati i evo ih rezultati ispitivanja:







 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh