• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
Re: Oranje,oranje,oranje...

Jaga kaže:
Super mi je to gledati kad se ore u takvoj lakoj zemlji! Pomislio bi da je to montaža!
Kod mene iza pluga ostaju grude ko lubenica! U takvoj zemlji s mojim 4911 vukao bih 3-brazni plug! :lol: :lol: :lol:
e i kodmene je to problem pa se zato predomišljam i najvjerojatnije neču orat ( jedino ako padne malo veča količina oborina) jer onda moram tanjurat te je.... buse a nikako ih polupat,
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Re: Oranje,oranje,oranje...

no dečki da nebi bilo zabune...ima kod mene parcela gdje nemreš ni u snu ni pomišljati da bi išel orat,i pitanje je gda se bude moglo :scratch :lol: :lol: :lol:
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo malo mog današnjeg oranja.
Kiše nije bilo več jakoo dugo znate i sami ali ja svejedno išao probati i dobro je išlo samo što se prašilo da nisam plug vidio :lol:
Brzina oranja 7km/h dubina oko 30 cm :mrgreen:








 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Re: Oranje,oranje,oranje...

sad vi meni recite jel ovo zbog suše i teške zemlje, ili ja neznam orati??? :scratch :scratch
248927c7.jpg
d8ac3fd3.jpg
083ac973.jpg


ima grumenja većih od moje noge, a nosim broj 46.... :D :D

ovo je bila proba,dan prije je kišica gotovo cijeli dan rosila...
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Oranje,oranje,oranje...

Koma! Treba pričekati! Kažu da će pasti nešto kiše u idućih par dana! :) :) :)
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
Re: Oranje,oranje,oranje...

i ja bi več htio orati ali je presuho pa mi se neda prašiti,bolje počekati pravu kišu.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Re: Oranje,oranje,oranje...

danek kaže:
i ja bi več htio orati ali je presuho pa mi se neda prašiti,bolje počekati pravu kišu.

je*eš to što će se prašiti, treba tanjurati po ovim gromadama.... :twisted:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: Oranje,oranje,oranje...

Baš sam predveće gledao kuma kako ore. Ide to fino, MF 155 ks i tri brazde na 14 cola 8)
Traktoru uopće nije teško
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ovo je orano za sjetvu (bio tritikale), suho ko barut, na mjestima ni plug ni htjel na određenu dubinu :blackeye

 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: Oranje,oranje,oranje...

Razlika u zemlji,i u vlagi..
Malo ima možda i do pluga,ali najviše do zemlje..
Kiša se čeka kod mene za oranje,najavljuju nešto za sutra i nedelju,bilo bi dobro..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Re: Oranje,oranje,oranje...

Da rasipa se ali je suhi i tesko se oralo, na mjestima se komadi kidali. Na kukuruzištu bilo i većeg problema jer je još suhlja bila zemlja
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ljudi pada nam i KIŠA :D
Bit če i "normalnog" oranja ,a ne da iskaču gromade iz zemlje :mrgreen:
 
D

dzeger8

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

toma, pričekaj još koji dan, gdje si to oral kaj si fotkal
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Re: Oranje,oranje,oranje...

dzeger8 kaže:
toma, pričekaj još koji dan, gdje si to oral kaj si fotkal

Dolje ispod tvojeg šta Damir ima DTS. Tu je već tritikale 5 cm velik :) Sijano prošlu subotu. Za zimsku brazdu još neću orat, čekam veću vlagu :mrgreen:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Re: Oranje,oranje,oranje...

ja naivan išao probat orat s mf 560 i 2x12 dok je kiša padalu ujutro i to količinski dosta puno cijeli dan se izlijevalo ko iz kabla i ja se poveselio oranje če ič kao saliveno rekoh idem jedan mali komadič izorat ma pušatao na 25 cm niti v od vlažnoš samo gornji sloj nekih 10 cm namočilo ovo unutra suho ku barut. a cijeli dan padalo bez prestanka a lijevalo iz kabla i ništa da nekiloko dana tak pada onda da ovako ništa. evo sad vidim da opet pada jučer i danas još nek tak polagano par dana neka pada onda ču ja u oranje za sjetvu
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Re: Oranje,oranje,oranje...

Sad je sam gore, cmrlavo i proklizavanja ko u priči pošto nije još dosta vlažna zemlja
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh