• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
D

dzeger8

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

toma84 kaže:
dzeger8 kaže:
toma, pričekaj još koji dan, gdje si to oral kaj si fotkal

Dolje ispod tvojeg šta Damir ima DTS. Tu je već tritikale 5 cm velik :) Sijano prošlu subotu. Za zimsku brazdu još neću orat, čekam veću vlagu :mrgreen:
ok
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: Oranje,oranje,oranje...

koja je norma za sjetvu tritikale tj koliko je vi sijete na 1000 čhv???
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Re: Oranje,oranje,oranje...

kikic MF kaže:
ja naivan išao probat orat s mf 560 i 2x12 dok je kiša padalu ujutro i to količinski dosta puno cijeli dan se izlijevalo ko iz kabla i ja se poveselio oranje če ič kao saliveno rekoh idem jedan mali komadič izorat ma pušatao na 25 cm niti v od vlažnoš samo gornji sloj nekih 10 cm namočilo ovo unutra suho ku barut. a cijeli dan padalo bez prestanka a lijevalo iz kabla i ništa da nekiloko dana tak pada onda da ovako ništa. evo sad vidim da opet pada jučer i danas još nek tak polagano par dana neka pada onda ču ja u oranje za sjetvu

S kišom ti je slično ko kad nekaj na brzaka spiješ. :drinkers: Nisi pijan isti čas, nek kroz neko vrijeme kad te uhvati. :rolleyess: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pričekaj, i ak nebu već padalo vlaga se bu bolje rasporedila u dubinu.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Re: Oranje,oranje,oranje...

iwanho kaže:
kikic MF kaže:
ja naivan išao probat orat s mf 560 i 2x12 dok je kiša padalu ujutro i to količinski dosta puno cijeli dan se izlijevalo ko iz kabla i ja se poveselio oranje če ič kao saliveno rekoh idem jedan mali komadič izorat ma pušatao na 25 cm niti v od vlažnoš samo gornji sloj nekih 10 cm namočilo ovo unutra suho ku barut. a cijeli dan padalo bez prestanka a lijevalo iz kabla i ništa da nekiloko dana tak pada onda da ovako ništa. evo sad vidim da opet pada jučer i danas još nek tak polagano par dana neka pada onda ču ja u oranje za sjetvu

S kišom ti je slično ko kad nekaj na brzaka spiješ. :drinkers: Nisi pijan isti čas, nek kroz neko vrijeme kad te uhvati. :rolleyess: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pričekaj, i ak nebu već padalo vlaga se bu bolje rasporedila u dubinu.

ma da ja malo nagli al drugi dan poslje kiše sam išao orat i odozgora suho ko pepeo ko da opče nije padala. a dok brazdu okreneš u dubini je suha samo nekih 10-ak cm odozgora što je bilo onako malo vlažnije. evo padal je jučer cijeli dan danas isto i za sutra su najavili pa nek tako kod mene još par dana bit če vlage taman za sjtvu. več brusim plug a i traktor lagano spremam za plug pa kad krenem sve ču odjedamput to riješit tako da nemam brige
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ja isto sam pripremio traktor samo ceka da krenem u oranje...
Cak mislim danas na probu
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nakon skoro 2 cijela dana padanja kiše,zaorao ja:
9cf094af.jpg
464fa6a1.jpg
2a01afa2.jpg


Zemlja je donekle namočena,moči če se ič u daljnje radove..
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ljepo Marko ;)
I ja bi išao orati da mi nije traktor slupan :lol:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: Oranje,oranje,oranje...

Hurlimann86 kaže:
Ljepo Marko ;)
I ja bi išao orati da mi nije traktor slupan :lol:
Sad očeš reč da Hurli nebi mogao vuč Vogela :lol: :D
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko93 kaže:
Hurlimann86 kaže:
Ljepo Marko ;)
I ja bi išao orati da mi nije traktor slupan :lol:
Sad očeš reč da Hurli nebi mogao vuč Vogela :lol: :D
Ma nebre hurli 3x14 ne ga treba odma v grob natirati :lol:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Re: Oranje,oranje,oranje...

Koliko ima ks rus? Kaj nije Hurli 86ks???
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ma vređaš :lol: :lol:
Hurli je zvijer,samo ti njemu kapči i da vidiš kak to leti.... 8)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Oranje,oranje,oranje...

@marko - lepo odrađeno, nema šta...čista petica!
Pozdrav Joe!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko odlično oranje svaka čast. nego nekak mi to sumljivo ti upregao claasa a ne mf-a ili hurlija s kojima obično oreš :mrgreen:
i da čujem dojmove kako se claas ponaša pod plugom za razliku od hurlija i mf-a
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: Oranje,oranje,oranje...

kikic MF kaže:
marko odlično oranje svaka čast. nego nekak mi to sumljivo ti upregao claasa a ne mf-a ili hurlija s kojima obično oreš :mrgreen:
i da čujem dojmove kako se claas ponaša pod plugom za razliku od hurlija i mf-a
Malo idem na komfor,klima,EHR :lol: :lol: Ne šalim se...Pa nekako mi je on bio najslobodniji..Ide to njemu ko velikome 8)
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Re: Oranje,oranje,oranje...

jedno pitanje momci,vidim da vas dosta ima plugove okretače
pored toga što je zemlja okrenuta na istu stranu i nema brazdi
dali je oranje okretačem brze nego ravnjakom u ˝krug˝
tj. dali je vreme potrebno da se okrene traktor i plug u mestu kraće nego
orati normalno i praviti sve manje ili veće krugove.
planiram kupovinu jednog okretača ali neznam dali ću se manevrisati brže sa njim nego sa običnim.
radi se o ursusu 1224 koji baš i nije za puno okretanja i ima klasičnu hidrauliku bez ikakve elektronike.
znači šta je brže
1.digni plug,skreni na drugi kraj njive ,spusti plug
2.digni plug, skreni levo ,okreni plug, rikverc desno, napred levo,spusti plug
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Cuj, sto veca njiva, to si s okretacem brzi, jer nemas puno putovanja po uvratinama do iduce brazde. S okretacem nema jaraka po njivi, uvratina se gazi ravnomjerno, daske traju duplo duze, posto ih ima duplo vise ;). Jedino ako ti smeta sto ces trebati ostavljati malo vecu uvratinu, da imas mjesta za okretanje, posto i sam kazes, da taj ursus nije za puno okretanja. meni to ne bi smetalo, a ti sam odluci.
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

toma84 kaže:
Koliko ima ks rus? Kaj nije Hurli 86ks???
Rus je 105 ks njemu je malo premali plug ,a hurliju mali veliki, ali ipak ja danas odlučio na oranje :mrgreen:
Utovarivač uzeo dole i deri nebre se več čekati :D
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: Oranje,oranje,oranje...

I još k tome veča uvratina ima samo prednosti. Ježim se samo dok vidim da ljudi odoru dvije tri brazde na uvratini. Nit za obradit tanjuračom, nit za ostaviti. Uvratina od bar 10 brazdi je najbolja, naravno za dvobražnjak ravnjač.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh