• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

evo malo akcije od danas ,

SDC11523.jpg


SDC11524.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=fqa6-qTv2A8
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Oranje,oranje,oranje...

jel ti muzika toliko pojacana ili je tako tih u kabini?
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

nije tiho u kabini ,ali nije ni prebučno ....
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Oranje,oranje,oranje...

el si dodavo kakvu izolaciju u kabini ili je orginal sve, kodmene se dere u kabini ko da nije normalan a zatvorena je kabina
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

bole kaže:
el si dodavo kakvu izolaciju u kabini ili je orginal sve, kodmene se dere u kabini ko da nije normalan a zatvorena je kabina

ispod tapicitunga sam stavio 1cm spužve , a na središnjem 2 cm
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Oranje,oranje,oranje...

el imaš koju sliku iz kabine da vidim kako izgleda unutra
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Oranje,oranje,oranje...

KRESO kaže:
nije tiho u kabini ,ali nije ni prebučno ....

da, ali sam mislio da je bucniji u kabini nego sto se na filmicu cuje ;)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: Oranje,oranje,oranje...

pitanje....

imam komad zemlje,nekih 3/4 rali, nije obrađivana nekih 3,4godine, a mislim je na zimu zaorat te nagodinu sijati kuruzu....

sad, veli mi jedan stariji i iskusniji susjed da zaorem sve na jednu stranu,jer zemlja nije dugo obrađivana i da je tako bolje....

jel to istina???
jel pomaže ili odmaže to oranje na jednu stranu??

ja probao orati,povukao dvije,tri brazde i gore i dole( nije to neki brijeg,jako lagani pad ima), dole ide fenomenalno, a gore nemože dublje od 15,20 cm...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Oranje,oranje,oranje...

Mrki88 kaže:
pitanje....

imam komad zemlje,nekih 3/4 rali, nije obrađivana nekih 3,4godine, a mislim je na zimu zaorat te nagodinu sijati kuruzu....

sad, veli mi jedan stariji i iskusniji susjed da zaorem sve na jednu stranu,jer zemlja nije dugo obrađivana i da je tako bolje....

jel to istina???
jel pomaže ili odmaže to oranje na jednu stranu??

ja probao orati,povukao dvije,tri brazde i gore i dole( nije to neki brijeg,jako lagani pad ima), dole ide fenomenalno, a gore nemože dublje od 15,20 cm...
prije svega moj ti je savjet da ne siješ kukuruz ak je zemlja neobrađivana tak dugo! :scratch
sad izorati svakako,ali nije neka prevelika sila,za to još ima vremena...na proljeće gore posij zob ili takvo nekaj,pa onda tek iza toga deni kuruzu ili kaj ti već bude trebalo ;)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Oranje,oranje,oranje...

Mrki88 kaže:
jebiga, meni treba samo kuruza..... :scratch
bude te skupo došla,jer na zapuštenoj zemlji, vjerovatno i zakorovljenoj ulaganja su puno veća neg na obrađivanoj,a ak deneš zob il tak nekaj korovi nemru dojti do izražaja i posle dok to skineš lupiš s nekim totalnim herbicidom i jeftino rešiš sve korove,te onda dalje siješ kaj te volja ;)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: Oranje,oranje,oranje...

Mike kaže:
Mrki88 kaže:
jebiga, meni treba samo kuruza..... :scratch
bude te skupo došla,jer na zapuštenoj zemlji, vjerovatno i zakorovljenoj ulaganja su puno veća neg na obrađivanoj,a ak deneš zob il tak nekaj korovi nemru dojti do izražaja i posle dok to skineš lupiš s nekim totalnim herbicidom i jeftino rešiš sve korove,te onda dalje siješ kaj te volja ;)

ove godine je košena jedanput i bila je super trava, a sada na manje od pola ima onog sranja šta se vuče po podu( neznam kak se zove :scratch )....

prije oranja ću bacit pileći gnjoj, jedino se bojim da će poslje zime opet krenuti korov, jer je on jak i sve šta raste on tjera puno brže....

ja mislim da bi bilo najbolje da sada tritikal ili ječam,to bih mogao negdje utrošiti....

jel bi to bilo pametno?? hoće li pileći gnoj možda biti prejak za to??
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Oranje,oranje,oranje...

Mrki88 kaže:
Mike kaže:
Mrki88 kaže:
jebiga, meni treba samo kuruza..... :scratch
bude te skupo došla,jer na zapuštenoj zemlji, vjerovatno i zakorovljenoj ulaganja su puno veća neg na obrađivanoj,a ak deneš zob il tak nekaj korovi nemru dojti do izražaja i posle dok to skineš lupiš s nekim totalnim herbicidom i jeftino rešiš sve korove,te onda dalje siješ kaj te volja ;)

ove godine je košena jedanput i bila je super trava, a sada na manje od pola ima onog sranja šta se vuče po podu( neznam kak se zove :scratch )....

prije oranja ću bacit pileći gnjoj, jedino se bojim da će poslje zime opet krenuti korov, jer je on jak i sve šta raste on tjera puno brže....

ja mislim da bi bilo najbolje da sada tritikal ili ječam,to bih mogao negdje utrošiti....

jel bi to bilo pametno?? hoće li pileći gnoj možda biti prejak za to??
mislim da to bi hodalo :scratch ...a sad za ovaj pileći neznam,ne koristim ga...valjda nebude...sam nemoj pretjerivati,jer ječam i tritikale vole poleći na jako gnojnoj zemlji...(treba ih prskati sa sredstvima za zaustavljanje rasta kaj ne polegnu,al to je već viša tehnologija :lol: :lol: :lol: )
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Oranje,oranje,oranje...

Danas sam orao za crnu zob! Izmalčirao sam kukuruz i posudio od prijatelja trobrazni plug! I... KATASTROFA!
Zemlja je super, ali plug ne valja ništa! Ne zaorava kukuruz već se štopa da poludiš! Šteta što nisam slikao jer sam bio previše ljut! Uglavnom plug ima na vrhovima lemeša neke okomite noževe,a samo na zadnjoj brazdi tanjur! Koma, koma...
:x :x :x :x :x :x :x :x
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Oranje,oranje,oranje...

Jaga kaže:
Danas sam orao za crnu zob! Izmalčirao sam kukuruz i posudio od prijatelja trobrazni plug! I... KATASTROFA!
Zemlja je super, ali plug ne valja ništa! Ne zaorava kukuruz već se štopa da poludiš! Šteta što nisam slikao jer sam bio previše ljut! Uglavnom plug ima na vrhovima lemeša neke okomite noževe,a samo na zadnjoj brazdi tanjur! Koma, koma...
:x :x :x :x :x :x :x :x
a koji je bio plug u igri :scratch :scratch :scratch :scratch
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Oranje,oranje,oranje...

Neki njemački, mislim! Bude na prodaju! Cijena 1000 €! Mislim da ga treba srediti, dodati nastavke na daskama i one za zaoravanje kukuruzovine! Lagano se vuće! Sa Lindnerom mi se čini da bi mogao vući 5-brazni u lakoj zemlji!
 
S

strongboy

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

moje jucerasnje oranje ;)
na pocetku
nakon 14 minuta ;)

vec imam musterije za usluzno oranje ;)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Oranje,oranje,oranje...

nakon 14 minuta ;)

vec imam musterije za usluzno oranje ;)[/quote]

Kaj to zaoravaš da ti je toliko ostalo vani? Zadnje brazde su dobre. Jesi nekaj poštelal ili nije bilo toliko mase? Samo napred! 8)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh