• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Strnjak, al koji nije ni potanjuran , niti ikako obradjen... Prva godina mi je na toj njivi, pa ju sad plice orem, a kad se spoji s ostalim njivama, imat ce jednobraznjak posla i to okomito na sadasnji smjer oranja. Na prvoj slici se vide i neki kukuruzi lijevo i desno, i te njive smo kupili, pa kad se kukuruz skine, sve se ore uzduz, dok su se neke orale poprijeko a neke uzduz.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Oranje,oranje,oranje...

kupio njive? :?: po kojoj cijeni?ja sam prije dva tjedna kupio jutro odlične zemlje i platio sam je 1000e,mislim da je to super cijena iako kod mene u selu pojedinci kupuju jutro zemlje za 5000kn što je stvarno nerealno.
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

josip123 kaže:
kupio njive? :?: po kojoj cijeni?ja sam prije dva tjedna kupio jutro odlične zemlje i platio sam je 1000e,mislim da je to super cijena iako kod mene u selu pojedinci kupuju jutro zemlje za 5000kn što je stvarno nerealno.

Kod nas je cjena isla oko 600-700€ po jutru, dok se nije pojavila jedna licnost koja se nije raspitivala koliko kosta jutro zemlje u nasem kraju, vec je dorektno bilo ponudjeno 1000€po jutru, a nasa zemlja IV klasa najbolja... Uglavnom, sad i mi toliko moramo davati, jer nece nitko prodati. Dvije njive od spomenutih 4 smo kupili, a dvije smo zamjenili po
sistemu "kljuc za kljuc" ;)
 
R

rakovica60

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

rakovica60 kaže:
buban kaže:
rakovica60 kaže:
dal ima tko regulacijski kotač za plug? hitno
za kakav plug?
imam ja za imt plug kao nov skoro ne koristen


dal možeš stavit slike i dal bi ga prodo i za koju cijenu?[/quote

javi se na 0992139535
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Oranje,oranje,oranje...

Danas sam pokušao orati strnište od zobi! Katastrofa! Tvrdo ko kamen! Odustao sam jer je plug bio od susjeda! Lindner 100 KS i plug 12 cola dvobrazni! Kad sam ga spustio malo dublje zakopalo me na mjestu! Nisam slikao nažalost! Toga nema nigdje! Zemlja katastrofa! Neznaš što više cvili; plug ili zemlja! Šta mi je raditi do čekati kišu ili možda na silu pa ako pukne pukne!
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ja danas uredno zavrsio oranje bez ikakvih problema... kad god prolazim kroz selo s prikopcanim plugom, zaustavljaju me i pitaju jel sam bas toliki optimist i dal sam uopce normalan po takvoj susi ici uopce i probati orati...

Danas pricam s jednim covjekom i kad me pita sta sam radio ovih dana kazem mu: zaoravo sam djubre po strnju, on se samo nasmijao i okremuo se, probavali su s 560 i trobraznjakom i s deutzom 120ks takodjer trobraznjak i plugovi samo pisali po zemlji, od oranje ni O...

kad ih pitam gdje je slama, il zapaljena il dali susjedima da voze. Ja lijepo orem da je milina...
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Eto prednost kod rusa stisneš plug dole i mora ič u zemlju pa da je i bez lemeša :lol: :lol:
Ja ču za koji dan morat ič orat za trave nešto ,ali prvo treba gnoj navozit :mrgreen:
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
Ja danas uredno zavrsio oranje bez ikakvih problema... kad god prolazim kroz selo s prikopcanim plugom, zaustavljaju me i pitaju jel sam bas toliki optimist i dal sam uopce normalan po takvoj susi ici uopce i probati orati...

Danas pricam s jednim covjekom i kad me pita sta sam radio ovih dana kazem mu: zaoravo sam djubre po strnju, on se samo nasmijao i okremuo se, probavali su s 560 i trobraznjakom i s deutzom 120ks takodjer trobraznjak i plugovi samo pisali po zemlji, od oranje ni O...

kad ih pitam gdje je slama, il zapaljena il dali susjedima da voze. Ja lijepo orem da je milina...

kod mene je tako tjedan dana , jedino ono što je ispodrivano ide
 
L

las2

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ja sam orao prije nekih 5-6 dana (str. 140). Poslije zetve sam razbacio slamu i zatanjuro. Sacekao dobru kisu i izvezao gnoj, nisam odma izvozio gnoj poslije kise nego jedno par dana poslije (4-5). Zemlja je bila dosta vlazna, tako da se super izoralo. Kod mene svi koji su potanjurali su mogli dobro orati.

Dok susjed do mene nije nista dirao (strnjak mu zaraso, slamu je samo pokupio) odma poslije kise prosao sa tanjuracom i krenio orati isti dan. Jedva je izorao orao je na nekih 15-16. plug nije htio u zemju, traktor se patio itd. Njiva mu je puna busa, trebat ce to potanjurati
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Svoje strnjake sam sve potanjurao, na neke njive posijao repicu i prosao jos jednom tanjuracom. Krenuo sam sjeckati slamu "helikopterom" ali nije se cinilo da je ima puno, pa sam odustao od toga. Al sam se iznenadio kad je tanjuraca pocela dizati slamu odmah mi pao mrak na oci. Pretanjurao sam i ostavio, u svem oranju plug se 5-6 puta zastopao i nisam ni jednom izlazio iz traktora da ga odstopam sto je po meni odlican rezultat.

Ove njive koje sam sad orao, nisu bile tanjurane i vozen je gnoj na njih u manjoj kolicini te je kisa samo porosila malo daleko od toga da je padala. Isao probati i oralo se super. Ljudi iz sela ne zele ni pokusavati, jer su palili strnjake i ostala gola zemlja oja je sad suha kao barut, dok je slama ipak malo ocuvala vlagui sprijecila isparavanje. bar mislim ;)
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ja sam slamu potanjurao nakon žetve, ali svejedno koma! Kažu da bude za vikend malo kiše pa ću probati u ponedjeljak na silu i sirovu snagu! Moram ako mislim posijati travu! Vjerojatno ću pomotati plug - ima željeza! :) :) :) :)
 
Z

zekan7711

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ja nemam brige sa slamom kombajn ju je zasjeckao :D
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Oranje,oranje,oranje...

Danas stric probao orati strnjak koji je tanjuran teškom tanjuračom i neide, nako je suho. Imam dvije slike smao su loše kvalitete pošto su slikane sa starim Sony Ericssonom T630...a kako sam prebacio nepitajte:
slika4.jpg

slika5.jpg
 
Z

zekan7711

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

kaj ste i spricali? :scratch

kisa mora padati bar dva dana da ce se moci orati
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Oranje,oranje,oranje...

Šta smo špricali? Suho je jako skače traktor, šlajdra...nevlaja nikako.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Oranje,oranje,oranje...

ko veli da nejde oranje,evo friške slikice od danas 8) :mrgreen: :mrgreen:
1809091105.jpg

1809091104.jpg

1809091132.jpg

1809091135.jpg
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Oranje,oranje,oranje...

ljepo ljepo ja se još predomišljm orat ili podrivat :scratch :scratch :scratch
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Oranje,oranje,oranje...

Super mi je to gledati kad se ore u takvoj lakoj zemlji! Pomislio bi da je to montaža!
Kod mene iza pluga ostaju grude ko lubenica! U takvoj zemlji s mojim 4911 vukao bih 3-brazni plug! :lol: :lol: :lol:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh