• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Oranje,oranje,oranje...

kako si zadovoljan sa tim massey-om što se tiče mjenjača.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Oranje,oranje,oranje...

josip123 kaže:
kako si zadovoljan sa tim massey-om što se tiče mjenjača.
Mjenjač 8+2 je tu...
Nikad problemi s mjenjačem,lako se šalta,ako paziš bez ijednog krčenja mjenjača....
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Oranje,oranje,oranje...

ja sam prije ganjao MF 595 i imao je 6+2 brzine i multipower,osobno uopće mi se nije sviđao jer sam tada dosta radio u šumi,a kad mu je bio uključen multipower nisam smio ići nizbrdo jer tada uopće motor nije mogao zadržavati traktor(kao da nije ubačen u brzinu).traktor je dovežen iz njemačke i ovdje mu je bila rađena generalka.mjenjač mu je bio iskakao iz druge brzine,i taj traktor se nije mogao upaliti na guranje i to mi nije jasno da li je na svima tako ili je to bio slučaj samo na ovome.poslije je prodan u kompletu s kvernelandovim plugom negdje oko nove gradiške za nekih čini mi se 4800e.nikakvi novci ali i traktor nije bio za ništa.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ovo je MF 590...
Velika razlika između 595 i 590...
Imam i MF s mjenjačem 6+2 i multipower,i isto tak radi kako si i ti opisao,samo kaj ne iskače iz 2brzine..
Taj koji ima mjenjač 6+2 se teže šalta od ovoga kaj ima 8+2..
Ja nekaj malo radim po šumi,ali nema toga hrasta kojeg ne mogu izvuč van..
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Oranje,oranje,oranje...

ma sve je to u redu i sve ja razumijem ali kakav je to sistem da sa traktorom ne možeš ići bezbrižno nizbrdo.
ljudi su se sa puno manjim traktorima spuštali niz brdo gdje ja sa tim massey-om nisam smio ni pomisliti a kamoli se spuštati.mislim da su takvi traktori totalno profulana seria.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Oranje,oranje,oranje...

josip123 kaže:
ma sve je to u redu i sve ja razumijem ali kakav je to sistem da sa traktorom ne možeš ići bezbrižno nizbrdo.
ljudi su se sa puno manjim traktorima spuštali niz brdo gdje ja sa tim massey-om nisam smio ni pomisliti a kamoli se spuštati.mislim da su takvi traktori totalno profulana seria.
Uključiš power i blokira getribu ko svaki normalan traktor...
Takvi traktori su nešto najbolje što je napravljeno pred 30godina,uzmi u obzir sad nekog kineza koji je star 1-2god,nije ni do koljena MF-u...
Treba je samo pametan čovjek koji ima malo volje za takav traktor i on radi čuda ;)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Oranje,oranje,oranje...

neznam kako tvoj traktor ali onaj se definitivno nije mogao nazvati prvim strojem zbog tromosti,velike buke i vibracije u kabini,pa i tog mjenjača kakav je već bio,nije baš bio ni štedljiv traktor i imao je dosta loš krug okretanja.
malo smo sa ovim skrenuli sa teme Oranje,oranje,oranje pa ću iskoristiti priliku da to prekinem i otići sa ženom da proslavimo novu 2010. :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

Jedan video od oranja, laka zemlja, tu je na proljeće pokošen grašak, i posijana sudanska i evo oranja poslije sudanske, nazalost 3 otkos nije pokošen jer ju je mraz spržil
Orano u 10 mjesecu


[youtube:17wig85e]mQb-we8jO5Q[/youtube:17wig85e]
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Oranje super light... Ovako sto kod mene mozes vidjeti samo u rijetkim godinama...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
Oranje super light... Ovako sto kod mene mozes vidjeti samo u rijetkim godinama...

Mislim da je ovdje veliku ulogu odradio grašak i sudanska,pa zatim to što je orano u 6 mjesecu, pa se zemlja nije stigla sabiti, i ova parcela nije nikad obrađivana premokra.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

fino izorano to netreba brana, kod mene tako nije niti nakon mjesec dana mraza :mrgreen:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ore se kao da je negdje u Alziru, kod mene je dosta laka zemlja za obradu ali ovo je nevidjeno
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kićo kaže:
Ore se kao da je negdje u Alziru, kod mene je dosta laka zemlja za obradu ali ovo je nevidjeno

Sad če jos ispast da imam najlaksu zemlju na forumu :lol: :lol:

Nisu sve takve, a vjerujem da su ovi gore čimbioci puno pomogli da se tako lako obrađuje. I ipak je proslo samo 4 mjeseca od proslog oranja.

MOram isprobati grasak i 2 oranja godisnje na teskoj(150 ks ima kaj vuči 3 brazde) zemlji, pa da vidim rezultate.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ljepo se oralo vidim... :D
Koliko km/h?
Dubina?
Zahvat pluga?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko93 kaže:
Ljepo se oralo vidim... :D
Koliko km/h?
Dubina?
Zahvat pluga?

Dubina oko 30, zahvat 3X14 cola, brzina 7-8km/h
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

mario kaže:
Kićo kaže:
Ore se kao da je negdje u Alziru, kod mene je dosta laka zemlja za obradu ali ovo je nevidjeno

Sad če jos ispast da imam najlaksu zemlju na forumu :lol: :lol:

Nisu sve takve, a vjerujem da su ovi gore čimbioci puno pomogli da se tako lako obrađuje. I ipak je proslo samo 4 mjeseca od proslog oranja.

MOram isprobati grasak i 2 oranja godisnje na teskoj(150 ks ima kaj vuči 3 brazde) zemlji, pa da vidim rezultate.

a ha sam ti reko da nakon graška a pogotovo sirka se lako ore :!: :D
nekad valja poslušat :D

na toj teškoj zemlji isprobaj tehnologiju grašak, pa sirak, pa ljulj, razbit će zemlju u prah, pogotovo sirak

zato se kod mene podosta lagano ore :D

hehe, supač oranje mario :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Oranje,oranje,oranje...

Opet unakazuješ temu rusom :lol: :lol: :lol: :lol:
Daj nas razveseli i zakapči XA86 ;)
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko93 kaže:
Opet unakazuješ temu rusom :lol: :lol: :lol: :lol:
Daj nas razveseli i zakapči XA86 ;)
A nije baš svejedno kad s rusom cijeli dan potrošim 30l goriva ili s hurlijom 60 :mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh