• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

kico...ona dubina baš i nije 32 cm...jer vidim da je to mali plug a vidi se koliki je traktor veli...i vidi se po nagib traktora...sto se mene tiče oreš duboko oko 28 cm....jer sam ja vidio kako se brena nakrene kad je orao 30 cm...tako da...cudno mi je to nesto...ali kako ti kažes tako ce i biti...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ratarko kaže:
Da li ima koga ? Alooo !?!
Dobro je , nema nikoga ... onda mogu staviti ovaj video da ga nitko ne vidi ;)
[youtube:br27lzfr]mHURqEtRdaA[/youtube:br27lzfr]

PS. vidim da za đonija trebaju po dvojica u kabini :shock: za MF-a je povremeno dovoljan jedan manje zaintertesiran vozač :blackeye
Zgoda je ovo,taka tri traktora na dva posluzioca,samo cekas na kraju table...
:D

Nedaj boze da se vrata zabrave,ode fegurson za Bosnu.. :scratch
 
K

krx pozega

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Slaže rujo brazdu nema šta.... ;) a ima i dobar zahvat koliko mi se čini :p
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Oranje,oranje,oranje...

ratarko video je prva liga 8)
ma nebi mf za bosnu,,ide to pravac đakovo :mrgreen: ;)
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Mario ... skoro si u pravu sa onim da sam dinosauruse izorao ali ipak ne ovaj puta jer dubina od 30 cm mi je bila nedostižna . Traktor samo stane na toj dubini i vrti u prazno a plug bude na 4x14 cola . Prošle godine sam izorao hrpu izlomljene keramike kada sam radio duboko oranje ... kažu da je na tome mjestu u vrijeme rimljana bilo naselje . A i dobro si vidio da je Fordov uteg naprijed , sa original MF-ovim nema oranja po toj masnoj zemlji :(
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ratarko ne želim ni pomisliti što bi se dogodilo da se u blatnim cipelama oklizneš kada uskačeš u traktor.Nemoj se igrati životom.Stvarno je fora hodati oko traktora dok on ore sam ali svejedno čuvaj glavu .Nesreća ne spava samo čeka.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

jd4755 kaže:
Ratarko ne želim ni pomisliti što bi se dogodilo da se u blatnim cipelama oklizneš kada uskačeš u traktor.Nemoj se igrati životom.Stvarno je fora hodati oko traktora dok on ore sam ali svejedno čuvaj glavu .Nesreća ne spava samo čeka.

Jedna luda glava manje , nije valjda da bi ti falio Ratarko :lol: :blackeye

Veća mi je fora kada vadim repu pa izađem iz Rope a ona vadi sama repu :mrgreen: kao nešto gledam na vadilici i te fore a zapravo se samo pravim važan ... kao uostalom i u tome videu sa oranjem ;) :lol:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Oranje,oranje,oranje...

Brat i ja smo davno prije dok smo bili mlađi i luđi puštali zetora u oranju .Svako bi na svojoj uvratini dočekao traktor okrenuo ga i poslao onom drugom.Ljudi su se krstili i lijevom i desnom a komentari su bili uglavnom o ludilu.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Haha , a šta vas dva mislite da li ste ludi ili ne ?
Šalim se malo ali imao sam cilj i sada je to gotovo ... neću sutra opet snimati takav video .
 
Č

Čugi

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ratarko, vidi se da ti je dosadilo oranje, pa unosiš malo razonode! :D Dobar snimak! Jel imaš možda i to sa Ropom?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nemam video sa Ropom jer to sam radio za trenutno prisutnu publiku koja mi je došla na njivu u malo većem broju . Šteta jer taj video bi bio zanimljiviji za vidjeti kako vadilica sama prati red . Napravim ti na jesen taj video , nije problem :D
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Oranje,oranje,oranje...

seljaček,znam da ti je zemlja na brijegu,ali je si li probal orat u 1. brzoj pa makar pod brijeg ? ja sam probal i bil sam vesel ko nova godina, ide to da milina ,lakše nego u 4. sporoj. brzina je bila od 8 do 9 km/h ovisno kolko ti je noga teška.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Oranje,oranje,oranje...

zrine892 kaže:
kico...ona dubina baš i nije 32 cm...jer vidim da je to mali plug a vidi se koliki je traktor veli...i vidi se po nagib traktora...sto se mene tiče oreš duboko oko 28 cm....jer sam ja vidio kako se brena nakrene kad je orao 30 cm...tako da...cudno mi je to nesto...ali kako ti kažes tako ce i biti...
Dubina je 30-32, provjereno metrom. Vidi se na posljednjoj slici gje je brazda cisca, na odronjenoj se nemoze jasno ocjenit dubina. Visina pluga je 70cm do grede. Okretaca sam imao bio jesto visi (75cm). Danas sam orao zemlju slicnu ratarkovoj bilo je povuci-potegni. Nekakva dolina uz livadu.... mokro... aaajoooojjj
Ratarko strojevi su tu super, traktor cista desetka plug isto odlican a zemlja katastrofa!!
Na takvoj zemlji budi sretan da se uopce moze orati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Re: Oranje,oranje,oranje...

Svaka čast plugu. Ova OLT-ova spiralna daska mi se sviđa. Na mojem plugu je onaj stariji tip daske (kao na IMT-ovom plugu), no nije ovoj ni do koljena. Koliko je to 2x14 ili 2x16"?
Jedino mi nije jasno kaj će ti kotač na tom plugu :?: :scratch
Mi ga nismo rabili i na trobrazdnom, s puno kraćim traktorom. Negdje na forumu ima i slika.
 
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Rekao bih da je to 2x14". Jel ti neglavi biljna masa između kopirnog točka i pluga? Nekako mi je preblizu plugu. :scratch
OLT-ovi plugovi su odlični. Imam ih dva i mogu reći da oru super, a zaoru sve živo. IMT se nemože mjeriti sa njim osim što je IMT malo lakši za vući.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

2x14" plug je milina. Zaore sve zivo,nista se ne stopa. Mozes orat odma nakon branja kukuruza,sve ide pod brazdu. Kolo sam nabavio za 300kn. Nije mi se dalo stalno stelat dubinu rucicama. Nasrelam kolo i mazi. Nista se ne stopa jedino malo propada kad je teren meksi. Danas oro kukuruzista jos malo,nista ko po betonu ide

Evo i slike

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

IMT-om sam rasipo u brazdu ureu i 3x15

Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

jedno pitanjce, da li su bolja ovakva crtala kaj ima TOMA 84 od nazubljenih, ako jesu zbog čega jesu, i kava su ta u kukuruzima, i kak se ispravno takva s tim crticama zovu :?:
 
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

To su "valovita" crtala i jako dobro režu biljne ostatke baš zbog tih valova na obodu diska. Manje se guše od nazubljenih.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

ROKI kaže:
To su "valovita" crtala i jako dobro režu biljne ostatke baš zbog tih valova na obodu diska. Manje se guše od nazubljenih.

hvala ROKI, ja sam več gledao da si kupim za fužinara al mi rupe ne pašu, inače je promjer bio valjd 51 il tak nekak
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh