• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

mladen

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

da ti nije malo mal taj plug sa taj traktor oranje je super :blackeye
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nije mu to mali plug. Mi imamo IMT 14'' dvobrazni FOP i nekad mu je dosta teško sa njime, mada su to jako rijetke situacije kada Same nekud ne može izaći.
Ovakva crtala su odlična, mada niti nazubljena nisu loša. Po meni najgore crtalo je potpuno okruglo.

Taj FOP je trenutnu u garaži na popravku, ali kad ga uredimo budem stavil slike.

Nego oranje je odlično, nema kaj Same je Same!

Vidim imaš i 560 isti ko i moj osim što je moj 565! hehehehehe. Kak si zadovoljan s njime?
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

oho jako dobro oranje..odlicno..svaka ti cast...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA IMT 565 kaže:
Nije mu to mali plug. Mi imamo IMT 14'' dvobrazni FOP i nekad mu je dosta teško sa njime, mada su to jako rijetke situacije kada Same nekud ne može izaći.
Ovakva crtala su odlična, mada niti nazubljena nisu loša. Po meni najgore crtalo je potpuno okruglo.

Taj FOP je trenutnu u garaži na popravku, ali kad ga uredimo budem stavil slike.

Nego oranje je odlično, nema kaj Same je Same!

Vidim imaš i 560 isti ko i moj osim što je moj 565! hehehehehe. Kak si zadovoljan s njime?

Ma 560 je pilana. Jako zadovoljan s traktorom. Univerzalan traktor,manje vise za sve :)
mladen kaže:
da ti nije malo mal taj plug sa taj traktor oranje je super :blackeye

Gle ovisi kako ores, ako ide 20cm ore ko metak, a to nkad :) Na 30 cm u teskoj zemlji ima kaj vuc,a kod mene je ima. Ovih dana sam orao stajnjak, di je mokrije proklizava a kaj da je 3 brazde? Rade vucem 2x14" nego 3x12". Mislim da je bolja sira brazda nego neka uska i plitka.
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

taj plug je puno teže za vuči nego 3x14...;) ;) dokazano...a nebaš taki plug...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

Lijepo oranje, svaka cast. Kakav i koji je plug 12" ili 14"?
 
A

agrotehničar

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo da se malo priključim, slikao sam nešto zimus u oranju
Ovo je najteže tlo što imam, išlo je teško ali je išlo

Obrisan neispravan link.


Ovo je slikano neki dan, tlo je puno lakše i ovdje je traktor letio

Obrisan neispravan link.

Traktor nisam slikao jer je prljav užas jedan, sramota...
 
V

valtra

Guest
P

pf-steyr

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Valtra de mi reci kako te sluzi traktor...
koliko je star, konja, koliko imas sati na njemu i jeli bilo kakvih problema...

koji mjenjac imas na njemu??
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

agrotehničar kaže:
Traktor nisam slikao jer je prljav užas jedan, sramota...

Lijepo oranje. Daj mi reci to same koliko vidim,koji? Nema veze sta prljav,on je tu da radi. Koji je to plug?

@Valtra- Dobra ideja ovo s tanjurima od tanjurace. Sve u jednom prohodu
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Valtra da li ti plug ima crtalo i da li su se povećale bočne sile na traktor kada si stavio tanjure ?
Koji imaš problem sa youtube ? Meni ide svaki puta ...
Video bi bio više nego poželjan :idea:
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

toma84 kaže:
@Valtra- Dobra ideja ovo s tanjurima od tanjurace. Sve u jednom prohodu


ajd poslikaj te tanjurače na plugu baš ne zanima kako si to napravio :blackeye
 
A

agrotehničar

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

toma84 kaže:
agrotehničar kaže:
Traktor nisam slikao jer je prljav užas jedan, sramota...

Lijepo oranje. Daj mi reci to same koliko vidim,koji? Nema veze sta prljav,on je tu da radi. Koji je to plug?

@Valtra- Dobra ideja ovo s tanjurima od tanjurace. Sve u jednom prohodu

Skoro si pogodio, traktor je Deutz Fahr Agroplus 100, a plug je Rapid, po licenci Vogel Nota, jedino je kopirni kotač nastao u vlastitoj režiji.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Oranje,oranje,oranje...

a plug je Rapid, po licenci Vogel Nota, jedino je kopirni kotač nastao u vlastitoj režiji.

Plug ni malo ne liči na V&N :?: a kopirni točak si mogao nači nešto šire je ovdje se vidi da je on potonio u zemlju,odnosno loše kopira teren. DF 100 i plug 2br :?:
 
V

valtra

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Steyr...traktor je jako dobar....doterali smo ga 12.1.2006.....130 ks.....ima oko 2020 sati....i nikakvih problema nije bilo....a mjenjac je 36/36 s 3 powera...
 
B

bajki

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo i ja malo jučer orao. Išlo je odlično orati, ali sam uspio običi desetak puta i onda sam otkinio ventil na zadnjoj gumi, tako da sam izgubio ostatak dana dok sam to riješio. Sve u svemu jako produktivan dan!

f_Slika000m_997c554.jpg

f_Slika001m_293c9be.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh