• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Djed kad je prije orao sa imt 560 i 2x12'' niskim imt plugom, onim prvima sive boje, uvijek bi našao neki panj pod zemljom i uvijek je polomio drugu brazdu, koliko su se toga pluga našerafili da je to čudo jedno, a sad sa ovim novim imt 756 on još nije nikad zapeo s njim nigdje, niti sa 560, niti sa sameom, ali se je plug jednostavno s vremenom tak povinul u raširil i bere jakoo puno, ali velim rastepe brazde ko bog!
Mislim da ti novi materijali nisu toliko jaki ko nekad!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

pa moj plug ima hidraulične blokade pa se automatski otvori kad mu dođe opterčenje na brazde...
to je prednost ovog pluga..
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Re: Oranje,oranje,oranje...

Marko koji ti je to plug -mislim marka i koliko traktor ima KS.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Plug-althaus,malo nepoznata marka ali je plug kvalitetan.
MF-80ks ali vrijedi kao 100ks :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Marko, tek sam sad primjetio da ti je kombajn "sijao" u vrsidbi... Prakse treba, prakse...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pa to mi je bila prva parcela na kojoj sam stelao kombajn.. ;)
do prije sam samo vozio Zmaja 133.. :blackeye
da znam da je sijao ali kad smo ga nastelali nije vise sijao.. :!:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

mislim da ne moze brze :p :p :lol:

dobro oranje...
koliko je cola plug?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Jel to Unia 3 il 4 brazde??

Kolega, kojeg to Same-a imaš, koliko KS?? :mrgreen:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Oranje,oranje,oranje...

može brže u 1. brzoj ide 9km/h ,unia je tri brazde 14 cola(kak si samo prokužil da je unia) a same je explorer 3 96ks tad je bilo 282 sad je već 525
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Oranje,oranje,oranje...

ma orem ja svakak, i u 3. i u 4. sporoj (u 5. ne) i u 1. brzoj sve ovisi kakva je gdje zemlja
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

breza kaže:
može brže u 1. brzoj ide 9km/h ,unia je tri brazde 14 cola(kak si samo prokužil da je unia) a same je explorer 3 96ks tad je bilo 282 sad je već 525

Ma imam ti ja oko za to :mrgreen: :blackeye ( piše gore na slici na plugu naljepnica UNIA!), explorer 3 veliš, ja imam explorera 2 isto 95, al mi je želja za jedno par godin kupit i 3! :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA
Po stoti put ti govorim da je SAME od tvog ujaka :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ma znam da je :mrgreen: :mrgreen: , al kaj češ, največi mi je rod, a deda ga nikome neda u ruke osim meni, ujak radi cijeli dan, deda je več star i sam veli da bude nekaj strgal na same-u i onda samo mene zove dok kaj treba delati, jer veli da sam ja rođen za taj traktor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D :D

btw, več je djeda uspoi zapeti za samoutovarnu prikolicu i potpuno je zčerepal prvi blatobran, veli a ništ budemo zeli novi, a dok je doznal da košta ta plastika skoro 100 eura, onda je lepo Matija njega malo zakrpal i pošprical i sad to donekle normalno izleda!

a kaj češ ,malo mi izleti, moja greška, nijemoj a ko da je!, al nebudem ja sretan dok si ne kupim svoj!!!! :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

pa mora si covjek malo i zasanjat da nesto ima da mu bude ljepše. :p :p

kad kupiš svoju makinu djed če se razljutit na tebe jer mu više nečeš imati vremena pomagat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :blackeye ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

nemoj se sramotit budi muško i zakapči sameu 3brazde... :p :p :p :p :D
jer ovo izleda nepregledno za oči ;) ;) ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh