• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pazi ovako... trebam covjeku pokositi neku njivu od 3/4 jutra, sto je ravno tihi 150kn, a on bi mi umijesto novca dao taj toacak i ja sam pristao. Sutra to idem pokositi i ko ga sisa. Ako meni ne bude trebao, lako cu ga za tih 150kn prodati dalje ;) ako ne i vise...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

A jel si ga mislio montirat na onaj svoj 3brazni???
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ma, na dvobraznjaka, posto s nim velikim lemesima ne mogu plitko orati. Plaz uopce ne dodiruje zemlju koliko su lemesi veliki, pa plug ide u dubinu. Zato sam s trobraznjakom orao strnjake, jer on duboko ne moze... Kad bih imao korac na dvobraznjaku, dubina bi stalno bila jednaka i oranje bi bilo kvalitetnije...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

da ako kotač možeš nabavit to bi ti obavezno preporučao 8)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Je pa onda si stavi kotač i riješiš si problem!!! :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

eto, vec je dogovoreno s covjekom sve... kotac dolazi, samo su mi potrebni dulji vijci koji drze zadnju brazdu, posto se pod njih kotac montira. danas sam kupio novu limenku WD-40, jer znam da ona koju imam nece biti dovoljna da se kotac dovede u ispravno stanje. Na samom kotacu imaju 2-3 sitnije udubine, no ravan je te se to ne treba popravljat. Nosac je kako sam rekao malo savinut i tu ce macola imat posla, i ja skup s njom, no nista strasno... naime, sve mi se cini da je traktor koji je orao imao prisilni hidraulik, te da je nosac od takvih manevara malo pomotan... Cak na kotacu ima i cistac koji kao da nije zemlje vidio...

Sve u svemu, sutra slike, najvjerovatnije...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
eto, vec je dogovoreno s covjekom sve... kotac dolazi, samo su mi potrebni dulji vijci koji drze zadnju brazdu, posto se pod njih kotac montira. danas sam kupio novu limenku WD-40, jer znam da ona koju imam nece biti dovoljna da se kotac dovede u ispravno stanje. Na samom kotacu imaju 2-3 sitnije udubine, no ravan je te se to ne treba popravljat. Nosac je kako sam rekao malo savinut i tu ce macola imat posla, i ja skup s njom, no nista strasno... naime, sve mi se cini da je traktor koji je orao imao prisilni hidraulik, te da je nosac od takvih manevara malo pomotan... Cak na kotacu ima i cistac koji kao da nije zemlje vidio...

Sve u svemu, sutra slike, najvjerovatnije...

PA šta bi ti, kako sam skužio dobar si ti, ti i macola taman par ;) ;) ;)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Oranje,oranje,oranje...

evo i malo mojih slika(ja sam iza fotica,ne u traktoru)

brdo,3 brazde i malo teza noga sofera. tko nebi dimio.. :D
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

mf 3050
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

i neki ceski plug privat 3br.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

ljuta pila :blackeye
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

kolika je bila trava,dobro se i zaorala..
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.


edit: slike su mi odrezane s desne strane :evil:
dimenzije su 800x600
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kako vem se slike skoro svima "podrezuju"... Ja sve uredno vidim na svim rezolucijama ekrana, i pod napomenom da su mi FAVORITES stalno otvoreni... na svakoj slici vidim datum dolje, svaki traktor je na slici kompletan, nista ne fali...

Stvarno ne znam u cemu je problem...
 
S

Sesva

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

to je 75 konja ?

ili kolko ?

znam da je 3080 105 konja !
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Oranje,oranje,oranje...

Obrisan neispravan link.

Engine: 68 hp [50.7 kW]
PTO (rated): 60 hp [44.7 kW]
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Danas namontirao onaj kotac na plug, i "na prvu" sam zadovoljan. nosac je bio izmotan, to mi je covjek poravnao za dvije boce COCA-COLE. kotac je kao takav imao po gaznom dijelu nekih rupica, i sa strane jednu ogromnu udubinu, na sredini koje je takodjer bila malo veca rupa. Komad izrezan, poravnat, i ponovno zavaren na mijesto, ali ruzno izgleda, no to mene previse ne brine, glavno da je funkcionalno. Takodjer je jedan navoj bio unisten, no urezivanje novog "za broj veceg" je popravil ostvar, kao i novi vijak ;)

Dva duza vijka sto prolaze kroz gredu i to je to. Plug je malo mastan od WD-40, da ne mislite da i on pisa ulje ;)

Malo slika:
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Re: Oranje,oranje,oranje...

cini mi se da ti je plug mnogo pomeren ka oranju.koliki ti je zahvat prve brazde?
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pomotan je sav, tako da ovako mora biti, s tim da desni spaner mora biti stalno dotegnut, jer plug jako bjezi u stranu. Sve je to poslijedica neodgovornog koristenja pluga u svrhu zaoravanja sikara i cupanja kojekakvih panjeva. Pomaknut je prema oranju nekih 5-6cm, vidi se na osovini dokle je prije bio nastelan.

Prednja brazda hvata normalno, kao i zadnja, samo treba znati par caka...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh