• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pise ti da je dubina 35cm, iako se meni cini i malko dublje od toga...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
Pise ti da je dubina 35cm, iako se meni cini i malko dublje od toga...

i meni se čini da je dublje, inače za sjetvu trava nije baš preporučljivo tako duboko orati, duboko se ore za repu kojoj je cilj uzgoja korijen koji mora biti pravilno razvijen, dok kod trava zemlja treba biti malo slegnutija tj nakon oranja koje se kreče oko 25cm ostavit da se slegne (što ja ne radim), ali predsjetvena priprema mora biti na rubu prašine, sa ovakvim dubokim oranjem i to pred sjetvu treba obavit gnojidbu jer se je digao dio tla koji se zove zdravica i to je ispod oraničnog sloja, u tom djelu ako nije stalno takvo oranje takvo se talože fero i feri spojevi, i soli željeza jer se radi o pseudogleju na zaravni kolko ja vidim, a vidim da je mario izgubio mobitel u brazdi, sad sigurno zvoni na polju :mrgreen:

na kolko cola je plug :?: ja video nemrem pogledat ni jedan jer mi otvara ga satima :cry:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

Plug je 16-20 cola tu na slici, a inače je to Vario plug 12-20.
Več dosta godina se ore na tu dubinu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

SDF šta drugo za reč :mrgreen:
inače oranje je perfektno i plu ide dobro.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

To ti ja zovem oranje, a ne ko da sam sa tanjuračom prošao. Orao sam ovih dana za sijanje trave, ali ne dublje od 25cm.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pa šta ti poljaci misle da su?
[youtube:2oiyuve0]5J_zjGPhsFo[/youtube:2oiyuve0]
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo danas iso isprobati kantu od pluga,,solidan je,ovo je oran stari sljivik,,sljive sam ljetos posjeko i makno...
i AC se iga sa ovim pugom,,dubina je oko 20cm,,,
i neke slike pokazuju zasto mislim da je AC bolji od SDF ekipe
moto_0110.jpg

moto_0111.jpg

moto_0112.jpg

moto_0113.jpg

moto_0114.jpg

moto_0115.jpg
 
A

Alen

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Sviđa mi se traktor samo po meni su prednja svjetla prenisko stavljena....tik kraj prednje poteznic. Moglo bi se lako razbiti...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Mogao bi si nabaviti neko crtalo da ti je jarak ćišči!
a zašto je bolji od SDF-a????
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

swizach kaže:
zato sto AC ima oscilirajucu sasiju,,,
kaj ti to znači???
a nema kabinu :mrgreen: :mrgreen:
jel ju možeš staviti :?:
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
Re: Oranje,oranje,oranje...

evo ti slika,,ukratko prednji kraj mu je neovisan od zadnjeg,,moze ti podnesti puno vece nagibe nego klasicni bilo koji traktor,,
30169.jpg


mogu staviti kabinu ali je za to gov*o preeeskupa
 
A

Alen

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

swizach kaže:
evo ti slika,,ukratko prednji kraj mu je neovisan od zadnjeg,,moze ti podnesti puno vece nagibe nego klasicni bilo koji traktor,,
30169.jpg


mogu staviti kabinu ali je za to gov*o preeeskupa

Zašto nisi razmislio o našim traktorima? TV,PRIMA I HITTNER? Za TV znam da ima neovisan prednji i zadnji kraj za ostale neču tvrditi....
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
Re: Oranje,oranje,oranje...

Mali boj brzina, ovaj ima 12+12,,nadalje nisam siguran da ovi domaći imaju reverzor,,a i 50ks je u igri,,
gledo sam i raspitivo sam se ali...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo malo oranja za ječam od prošlog tjedna.Pretkultura je repica koju sam pustio što duže da raste radi zelene gnojidbe.Pošto se sjetva primiče a i drugi važni poslovi došao je red i na oranje.Čim prođe ova kiša u petak zatvaram brazdu neka ju vrijeme malo doradi i sjetva ječma .Dosta je suho i tvrdo tako da sam morao mijenjati špiceve lemeša.

Slika217.jpg


Slika216.jpg


Slika215.jpg


Slika210.jpg


Slika207.jpg


Slika206.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo danas sam sa stricem se provozo mlo. Oro je sa JD 4755 i OLT 4-brazdni plug:
[youtube:38mf1mi5]MtpEpmWtf1s[/youtube:38mf1mi5]
 
S

Sesva

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

KOlko je velik taj komad koji je orao , vidim da se jako dugo vozi samo u jednom smjeru , ehehe !
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pa kod mene bi se već 6 puta morao okrenut, bome ljep komad
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

komad je dugačak 500 metara, a oš nisam snimo cjeli trag....a u toj tabli ima oko 13 jutara
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh