• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Arsa kaže:
Gde ti je prednji disk ?

Skinut, sto ce mi prednje crtalo? IMT je iz samo njima poznatih razloga prednje crtalo na plugovima isporucivao manjeg proimjera, nego zadnje, te se ovo nisko samo stopa kad ima malo vise mase za zaorati. S crtalom ili bez, daske mu se jednako trose, tako da zadnje crtalo ima ulogu samo da ostaje cista brazda i da je oranje udobnije... Potrosnja daski me uopce ne brine, tak da je prednje crtalo u cijeloj prici samo visak.

Jednobraznjak je dosao bez crtala, pa je sad to malo na njemu i sve za 5 ;)
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ev par slikica današnjeg oranja ledine,,,tuje oko 25 godina bila šikara,kupina divlje šljive i slicno,,,sada posijat repicu pa u 11mjesecu duboko jos izorati i evo vinograda nagodi nu....
u glavnim ulogama 577 i Šofer Rade

na kraju je polomit plug , i smotana jedna daska

moto_0073.jpg

moto_0074.jpg

moto_0075.jpg

moto_0077.jpg

moto_0078.jpg

moto_0082.jpg

moto_0084.jpg

moto_0085.jpg

moto_0087.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Lijepo sređen IMT 8) 8)
ne bih to bio 577 da nešto ne polomi :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Taj traktor kad je bio novi je imao tvornicku gresku da je dosao bez jednog zupcanika u uljnoj pumpi a dosta dugo je razradjivan pri manjim okretajima da se to prije nije moglo primjetiti. kad je imao oko 150-200 sati isli su stajnjak razbacivati i traktor je zaribao. Nisu dali vlasniku novi motor, vec su na ovom uradili generalku. Covjek je po svim zivotnim pitanjima "ladovina" pa je pristao i na generalku, i kako cujem da od tada nema s njim problema.

Postavio sam davnoh dana slike tog 577 na forum i na farmphoto odakle je neki baja ukrao moje slike i ubacio ih u svoj video uradak na youtube-u...

[youtube:1fim2xps]OFk7QApG-xY[/youtube:1fim2xps]
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Izgleda za pohvalu, jer "sofer Rade" ima jos jedan 565 sa 577 naljepnicom koji je samo za rad u sumi, jer su svima gore drva glavni izvor prihoda... Njihova zemlja je puna kamenja, i 577 je dobrano muci sa 2x12" plugom tamo. jedan covjek je sa 558 u danu polomio 3 pluga ta je od ta tris sastavljao jedan da moze nekeko poorati zemlju... uzasna je tamo zemlja, puna kamenja... Vidio sam par njiva gdje su kukuruzi sijani i uzduz i poprijeko njive, jer drugacije ne moze, a redovi PREPUNI kamenja razno raznog... Tamo nisam vidio manji traktor od 558 ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

eto zašto ja volim slavoniju ;)

Bez uvrede svima
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
Izgleda za pohvalu, jer "sofer Rade" ima jos jedan 565 sa 577 naljepnicom koji je samo za rad u sumi, jer su svima gore drva glavni izvor prihoda... Njihova zemlja je puna kamenja, i 577 je dobrano muci sa 2x12" plugom tamo. jedan covjek je sa 558 u danu polomio 3 pluga ta je od ta tris sastavljao jedan da moze nekeko poorati zemlju... uzasna je tamo zemlja, puna kamenja... Vidio sam par njiva gdje su kukuruzi sijani i uzduz i poprijeko njive, jer drugacije ne moze, a redovi PREPUNI kamenja razno raznog... Tamo nisam vidio manji traktor od 558 ;)

542 bez kabine
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nisam primjetio... Znam da Rade ima i nekog klinca s kojim samo djubre tovari, ali to ne racunam pod traktor...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
Re: Oranje,oranje,oranje...

ne rade,neki Franekić,oro neki dan strnjak ispod škole gore
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nisam na Radu ni mislio... on ima nekog zetora malog il tak nest slicno s prednjim utovarivacem... mislim da tam o542 nema sto traziti, jer sam obilazio tamo oko njiva i kad sam vidio s cim imaju posla cudom se cudio...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
Re: Oranje,oranje,oranje...

Možda je imo,sada đubre tovari bagerom,,ima nekog volva od 180KS,,11tona mrcna
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

Oranje kod mene
Plug je susjedov
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
DUBINA :D
Obrisan neispravan link.

VIDEO
[youtube:1e9v1z76]To-Xokl5fFE[/youtube:1e9v1z76]
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Oranje,oranje,oranje...

prilično duboko oranje...to jesenska brazda?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

abrkili kaže:
prilično duboko oranje...to jesenska brazda?

To je orano prije tjedan dana, tu ide ljulj, dubina 35cm.
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Hehehe... Ne moze talijanski plug plitko orati ;) Taj ili ore ili ne ore, sredine nema...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

majek ti što ide lambo???kolko je to cm duboko?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh