• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Marko, sto ce se sijati na ovu njivu?

Vidim da je bio kukuruz, pa mi se cini da ce tu ici zito ili jecam.


Pitam iz tog razloga jer mi nije jasno zasto uvratine odoravate "od njive" pred sjetvu?!?

Koliko znam i kako su mene ucili da se uvratine u predsjetvenom oranju uvijek naoravaju na njivu, a u svim ostalim slucajevima odoravaju...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

mi njivu svake godine oramo drugačije, sljedeče godine čemo te uvrate naoravat, tako da uvjek u dolu oramo. a tu če preksutra žito ič ako bude dobro vrijeme. a sad su dobre uvrate...malo se istruskat treba, ali onda bude dobro...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

idešššš, jel su to dva ili 3 rusa??? jel onaj na prvoj sliki i na trečoj neliče nimalo...
 
M

marioJB

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ljepo to ide zetoru,a zemlja dosta lagano izgleda
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Oranje,oranje,oranje...

da ne znam gdje sam mislil bi da orem podravski pijesak :D
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Oranje,oranje,oranje...

malo jucerasnjeg oranja za psenicu..
mf 3050 i kverneland 12-16 cola

Obrisan neispravan link.


Obrisan neispravan link.


Obrisan neispravan link.


susjedov zetor 7341 i V&N 950


Obrisan neispravan link.


gemist pauza :)

Obrisan neispravan link.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

bila bi dobra kombinacija, i MF i zekan su mi super...kolko tvoj MF ima ks?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

opa 3 brazde u tako teškoj zemlj ;) ;) ipak je to MF :p
na koliko je cola bio plug??
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Oranje,oranje,oranje...

čime ste brali kukuruz ,izgeda da te kukuruzovina previše ne mući
 
M

marioJB

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko355 kaže:
mario, jel ide ferac???


zar sumnjas u ferca,plug u 3.(sporoj) ili u 2 brzoj ganja ko lud


@..ja.. dosta teška zemlja,takva slična je i moja,ali stari je oro cilinu.pa je lakše išla za razliku od kukuruzišta
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Oranje,oranje,oranje...

isprobavali smo i 12" i 14". cini mi se da je sad na 12. nije mu lako,ali ide. zanimljivo je da ga on vuce bez prednje vuce a zetor koji je 10ak ks jaci mora s prednjom vucom.
steta sto nisam slikao zetorovo oranje. njegovo se sipalo da je bila milina za gledat. a samo je 1 parcela bila izmedu njih.
kuruz je kombajniran,ali nema tarup na hederu pa je stabljika ostala dosta visoka. i ovako je dosta lose ispalo,a da nije spaljeno bilo bi katastrofa :roll:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

..ja.. kaže:
isprobavali smo i 12" i 14". cini mi se da je sad na 12. nije mu lako,ali ide. zanimljivo je da ga on vuce bez prednje vuce a zetor koji je 10ak ks jaci mora s prednjom vucom.
steta sto nisam slikao zetorovo oranje. njegovo se sipalo da je bila milina za gledat. a samo je 1 parcela bila izmedu njih.
kuruz je kombajniran,ali nema tarup na hederu pa je stabljika ostala dosta visoka. i ovako je dosta lose ispalo,a da nije spaljeno bilo bi katastrofa :roll:

ja imam isto v&n 950 rešetkasta daska trobrazni , njega munja ne osječa, a bazda je salivena, ko da je več podrljana, ja svu sjetvu nisam kopčio tanjurače sijem direkt na oranje, samo drljam sa laganim drljačama.
ah sad če neki reči da imam laganu zemlju :roll:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Lijepe slike ;)
jako je tvrda zemlja kod vas :blackeye i kaj če se tu sijat?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh