• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Re: Oranje,oranje,oranje...

bog te kod mene u banatu nema takve zemlje.bar je ja nisam video.
...i ko ono rece da rus nevalja...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Oranje,oranje,oranje...

Rajtek kaže:

takva je i kod mene zemlja užas za orat nočas je malo kiša porosila tolko da se poznalo al je na polju ko da je padalo 2 dana i dok se ore brazde se lijepe za plugove užas živi to ipak brazdu treba okrenu a i povuč jel tako rajtek ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

petre, koji je to ursus???? i sa kojim plugom oreš?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

@kikic: Zemlja od Rajteka je pjeskulja ;)

Skoro isto kao ova
DSC07348.jpg

DSC07351.jpg

DSC07349.jpg


Ovo je teška zemlja, ali imam i još gore
DSC07289.jpg

Ove dane sam orao jednu tablu od 15 ha, 4 dana po 12 sati sa Agrotronom 165 i 3 brazde 14", a nakon toga nisam je mogao s ničim usitniti, posijao sam u gromade promjera 5-10 cm, šta će od tog biti neznam. Prošao sam sa tanjuračom 2 puta i teškom rotodrljačom i ništa... nisam mogao ni slikati od muke :(
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Oranje,oranje,oranje...

vec sam ti to rekao 2 puta,ali ajde da ponovim i 3. put :mrgreen:

kako mi se svida taj agrostar.. :p
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko355 kaže:
petre, koji je to ursus???? i sa kojim plugom oreš?
c-360, 90g, 2500h, oro sam s 2x12 imt visoki, išao sam drugom direkt na nekih 1500 okr/min, pri tom gasu je najmanja potrošnja i najbolje ide, može i trećom do nekih 25-30cm, nije mu nešto teško samo sad sam orao dublje pa....
stavit ću slike pod temu ursus pa vidi..
 
R

Rajtek

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

takva je i kod mene zemlja užas za orat nočas je malo kiša porosila tolko da se poznalo al je na polju ko da je padalo 2 dana i dok se ore brazde se lijepe za plugove užas živi to ipak brazdu treba okrenu a i povuč jel tako rajtek ;)

Ma ispizdio sam na živce s oranjem, moro sam ić sporo, ok 6 km/h jer nisam htio silit rusa, ne da nebi išo ide ona, al onda i brazde lete na sve strane, a pogotovo sad kad se sve lijepi.
Izludila me srednja brazda, na koju su se ljepile gromade i onda diži plug i odi dole i nogom mazni da se to odkelji, morat ću nabavit još jedno crtalo i montirat na drugu brazdu.
 
R

Rajtek

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

DF&Torpedo kaže:
@kikic: Zemlja od Rajteka je pjeskulja ;)

Skoro isto kao ova
DSC07348.jpg

DSC07351.jpg

DSC07349.jpg

Ma iste su :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , ja takve nemam nigdje
Ovo je teška zemlja, ali imam i još gore
DSC07289.jpg

Ove dane sam orao jednu tablu od 15 ha, 4 dana po 12 sati sa Agrotronom 165 i 3 brazde 14", a nakon toga nisam je mogao s ničim usitniti, posijao sam u gromade promjera 5-10 cm, šta će od tog biti neznam. Prošao sam sa tanjuračom 2 puta i teškom rotodrljačom i ništa... nisam mogao ni slikati od muke :(

E ovo je ultra teška kategorija. 8) 8) 8) 8) 8)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Oranje,oranje,oranje...

a nisam znao da je pjeskovita al kod nas ilovača tak izgleda dok se izore sva. svaka brazda se pozna ko da špek režeš al boga mi to trebaš poslije i razdrobiti pa ja sve izorem u jesen za zimsku brazdu jedino par komada ostavim za prolječe da imam kam đubar navoziti i zaorati al to su muke isusove za prirediti da se može sijat na to
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

petre, u trečoj oreš??? Ja sa IMT 756 visoki 2. puni gas ide fino....moj ima sad oko 3050 rh, rastu li u zadnje vrijeme.....ajd stavi slike, baš me zanima!!!
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
Re: Oranje,oranje,oranje...

Slika014.jpg

Slika015.jpg

Slika016.jpg


nemogu tj,,neznam uštelati plug,,,,nebi iso u zemlju dublje od 20-23cm da ga bog boguje,,,,
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

A skrati topling da uperiš lemeš u zemlju. Ak neće tako onda je tup ko noć. Postoji mogućnost da ga je neki jači traktor protegnuo, ali pošto je to jedna brazda treba ić u zemlju kad se toplink skrati
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ako se previse skrati top-link, dobit ces efekt ralice, i lemes tek onda nece u zemlju. Peta pluga neka bude 5-6cm od dna brazde i ako je lemes dobar mora u zemlju ici kao u margarin...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Oranje,oranje,oranje...

ne znam da li me slika vara,ali kao da ti greda pluga ne stoji ravno..
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

abrkili kaže:
ne znam da li me slika vara,ali kao da ti greda pluga ne stoji ravno..

Ne vara te slika, greda mu "puca" u prednji desni tocak...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
abrkili kaže:
ne znam da li me slika vara,ali kao da ti greda pluga ne stoji ravno..

Ne vara te slika, greda mu "puca" u prednji desni tocak...

jel,,,i šta sada?stab moro napravt?
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Onu rucku na plugu pomakni prema naprijed dok ga ne izravnas :?
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Onda, bajo, trebas na oznacenim mjestima na slici imati mogucnost da odvrnes klinove ta da ih zakosivas po potrebi. Plug je ocito bio u vlasnistvu covjeka koji je imao uzi prednji trag tockova naprijed nego nazad, il je nazad imo vrlo siroke gume, pa je plug prestelavan...

Obrisan neispravan link.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh