• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Z

Zlatko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Stoji koso zato što je to zglobni traktor, a plug je van osi vuče traktora pa mora kompenzirati sa volanom. To je normalno na svim traktorima samo što se na zglobnom odmah primjeti, a na nezglobnom malo kotači stoje prema nepooranom. Sa dvobrazdnim plugom bi ti se os vuče traktora poklopila s osi otpora pluga i traktor bi vozio apsolutno ravno.
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Svaka cast! Na zglob sam potpuno zaboravio :madmana:
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
Re: Oranje,oranje,oranje...

blagooo meni,,,no koji bi mi plug bio najbolji??
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
Re: Oranje,oranje,oranje...

da...
moto_0110.jpg

moto_0111.jpg

moto_0112.jpg

moto_0113.jpg

moto_0114.jpg

moto_0115.jpg


bježi mi plug u ljevo kada idem po ravnom ili nizbrdo
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

čovječe, pa jel ti vidiš da je tebi plug ravno sa traktorom!!! kolko ja znam plug bi trebo bit okomit na zemlju :scratch :blackeye
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

a traktor u prošlim brazdama nije bio toliko navrnit??
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
Re: Oranje,oranje,oranje...

s kojim plugom?onim jednobraznim??nije toje vise manje ravan teren
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

swizach kaže:
s kojim plugom?onim jednobraznim??nije toje vise manje ravan teren
ma sa dvobraznim, jel ova brazda koju si sliko, jel teren di ide točak koji neide u brazdi, jel on bio na višljem nego u ostalim brazdama?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Marko, treba samo malo odvrnut lijevu polugu na traktoru da mu se plug poravna sa zemljom kad je traktor u brazdi, a opet sve ovisi o plugu, recimo neki plugovi što su bolje nagnuti prema brazdi, tj. kako ti veliš stoje ravno sa traktorom u brazdi bolje zaoru i preokrenu brazdu, a neki plugovi moraju stati ravno, tako da kad je traktor u brazdi da plug reže paralelno sa zemljom da bi jarak ostao pod 90 stupnjeva i čist, ako ima crtalo!
 
S

seljaček

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Danas sam okino jednu tablu 5 rali za 5 sati i 15 min, brzina oko 8 km/h i dubina oko 25 cm uz potrošenih 65 litara plavog dizela uz vožnju 9 km u jednom pravcu oralo sa savršeno brazda se rasipala sutra gnoj i rotiranje a možda i posijem Ječam. Okovina se uopče nije nabijala na plug kukuruz je pobrao DF ov kum sa onim CLASOM sa slike u temi kombajni.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

seljaček kaže:
Danas sam okino jednu tablu 5 rali za 5 sati i 15 min, brzina oko 8 km/h i dubina oko 25 cm uz potrošenih 65 litara plavog dizela uz vožnju 9 km u jednom pravcu oralo sa savršeno brazda se rasipala sutra gnoj i rotiranje a možda i posijem Ječam. Okovina se uopče nije nabijala na plug kukuruz je pobrao DF ov kum sa onim CLASOM sa slike u temi kombajni.

znači i tvoj vogel salije brazdu ko da je podrljano :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ma kaj Vogel.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja sa imt 2x14 tak poorem da deda samo jednom prođe sa laganom branom i odmah sijemo, rastepe brazdu i zaore ostatke savršeno, a može i do 45 cm dubine ako je potrebno, stvarno lud plug, a Same ga niti ne osjeti, inače normalno jesensku brazdu orem na nekih 30 cm i uvijek dobro ispadne!!! :mrgreen: :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA IMT 565 kaže:
Ma kaj Vogel.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja sa imt 2x14 tak poorem da deda samo jednom prođe sa laganom branom i odmah sijemo, rastepe brazdu i zaore ostatke savršeno, a može i do 45 cm dubine ako je potrebno, stvarno lud plug, a Same ga niti ne osjeti, inače normalno jesensku brazdu orem na nekih 30 cm i uvijek dobro ispadne!!! :mrgreen: :D

rođo ti to sa same 2x14 :shock:
seljaček i ja deremo 3x14 i ide ko ludo, za moju munju je čak prelagano pa razmišljam o 3x16 na vogelu, ali ide i ovako super čak što više predivno :D

rođo dođi po moje plugove da vidiš kaj delaju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ako mi je posudiš na 3-5 dana da poorem jesensku brazdu ja 100% dojdem po njih, več mi je dosadno orati sa Sameom i 2 brazde, ali dok pogledaš, koliko je taj imt visok plug i kakvoga arbuda može zaorati i svakojako kukuruzinje, ja mislim da bi se vogel tu štopal ko vrag, mada neču reči jer nesem probal s njim orati, kod nas u prugovcu ima samo jedan vogel trobrazni, a nekek mi se neće čoveka pitat da mi ga posudi, naime imam nekih 10 rali za poorati, kaj sam mislil probati orati s 3 brazde ako ga negde uspijem posuditi, a sve ostalo kukuruzinje iza bourgoina ču ja sa IMtom riješiti s pola snage, rođo 5 radna i deri na 2000 okr., to same rastepe kaj je to milina, plug samo škriplje!!!! :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA IMT 565 kaže:
kaj sam mislil probati orati s 3 brazde ako ga negde uspijem posuditi, a sve ostalo kukuruzinje iza bourgoina ču ja sa IMtom riješiti s pola snage, rođo 5 radna i deri na 2000 okr., to same rastepe kaj je to milina, plug samo škriplje!!!! :mrgreen:

nemaš tu kaj probavat same mora iči sa trobraznim na 14 cola, za vogela garantiram, a za druge neznam

ja orem sa zetorom 4320 sa dvobraznim fužinar batuje plugovima na 14 cola, taj fužinar ima vogelova radna tjela

oba pluga su jednake visine i odlično zaoravaju okovinu, a to podosta ovisi i o oraču
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

A ma ide same s 3 brazde, nego ja još nisam oral s 3 brazde pa bi htio probati!!! :mrgreen:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

ljpo...fino plug raspe ili je do zemlje :scratch
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh