• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
Malo jace od 2 tone...
a de su one tvoje na deku????? :mrgreen: :mrgreen:
ima malo malo više od 2tone.. :scratch
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ajd...

U prospektu kaze:
549 2WD - 2020kg
549 4WD - 2200kg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
Ajd...

U prospektu kaze:
549 2WD - 2020kg
549 4WD - 2200kg
e to je posel..
malo nekak ima kg al dobro nije ni velik to stroj..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

fino ljepo se ore ;) ;)
i sad je zekan sigurno ko momak :mrgreen:
odma je i ljepše orat s njim... :p
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
Ajd...

U prospektu kaze:
549 2WD - 2020kg
549 4WD - 2200kg

skroz mi na pameti ono tvoje vald lanjsko oranje duboko ono,,,naime Rade je mom bratu duboko oro (45-55cm max) i jednom komšiji ( a zemlja mu je čista pjeskulja) sa 577 i onim kelanovim plugom (neznam koji ,ali za budoko oranje) i znam sam da se telio ko vrag stari,,,na 3000kvadrata je spizdio 95litara plavog,,a nije nesta poorano,,,jedva 50cm,a zemlja je dobra,stim daje prije tog oranja na ljeto preorano plitko 25cm i posadi perko,,,
 
J

jokapz

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ma ide milina malo smrzlo tak da nije balavo...
šta vi mislite šta je bolje za zimsku brazdu orat je sad u ovo vrijeme kad slaže brazdu do brazde il poorat u 11 mjesecu kad se sve onak saspe i poslje prve kiše bude ko beton.....
 
A

Alen

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
Ajd...

U prospektu kaze:
549 2WD - 2020kg
549 4WD - 2200kg

Pih.... i moj rus je teži......
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

2006.g. kraj 12. mjeseca. Pretkultura zito, zaorano na 25cm odmah poslije zetve.

Plug jednobrazni IMT 610.10 (16") i 1.5ha sam pooro za dva dana i spalio 95 litara plavog. 3. spora, 1800 okretaja prednja vuca i spera cjelo vrijeme. Na mjestima i 2. spora al 3. 90% vremena.

Ujak mi je mjerio dubinu, i kretala se oko 50cm, negdje malo plice, negdje malo dublje, al to je to...

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
B

Branimir 105 s

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Joka, jeste možda probali orati s Hurlimannom :?:
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
Re: Oranje,oranje,oranje...

e da toe to,,,kako bilo da bilo njegovo oranje je ku****naspram ovim
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

jokapz kaže:
ma ide milina malo smrzlo tak da nije balavo...
šta vi mislite šta je bolje za zimsku brazdu orat je sad u ovo vrijeme kad slaže brazdu do brazde il poorat u 11 mjesecu kad se sve onak saspe i poslje prve kiše bude ko beton.....

Pak je dobro i to tvoje oranje asd po smrznutom, netko tak ne izore niti u normalnim uvjetima :mrgreen:

A gle, ja sam više pola preorao u 11 mj., a sad ču krajem 1. i početkom 2. mjeseca ostalo, nisam primjetio neku razliku, bitno je da se zemlja dobro promrzne tokom zime i da se na prolječe zatvori zimska brazda da drži vlagu, isto tako i s ovim oranjem sada u 12., 1., i 2. mj.
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko hurlimann xa86 kaže:
ajd zakaj tak duboko????
ma dečki je je 50cm....


Zakaj, pitas se?

Za sadnju vocnjaka, vinograda... U biti trajnih nasada. Poboljsavanje strukture tla, poboljsavanje vodozracnog rezima, ma nema losih strana u dubokom oranju...

zasto neki ljudi svake 5. godine podrivaju na 50-60cm?!? da ne valja ili ne treba, ne bi to nitko radio...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

pa oni podrivaju a ne oru ;) :mrgreen:
podrivanje inače prethodi oranju kao posebna operacija..
 
J

jokapz

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Joka, jeste možda probali orati s Hurlimannom :?:
misliš na xt 105 je već je oro Ivo s njime ide super milina al nije ga htjeo jako forsirat dok nenapravi prvi servis... bit će slika sam da odem do njega pa da mi prebaci slike...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Oranje,oranje,oranje...

[youtube:3vi5e9yi]LYzGHYdfUX8[/youtube:3vi5e9yi]

jos kad bi se vidilo nesta bio bi dobar :blackeye
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh