• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

dečki fala fala...vrijeme je ono dobro za oranje..malo ima vode al fergo to ni ne poznaje ;) :p
evo još malo:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
Å

Željko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Marko, imaš super zemlju, ali zar ti se nije dalo uskladiti lijevu i desnu stranu ili je to nemoguće na tom plugu? :scratch
Vidim da ti zadnja brazda ide dublje kad oreš na lijevu stran!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

dečki fala na pohvalama...
Željko: malo ti se ćini da reže više,ajd malo negdje je moguče da reže više al ne svugdje...
to te ona slika možda zbunila kaj gdje sam samo plug slikao,tu je malo bolje grabila al ne cijelo vrijeme..inače imaš sliku cijele zemlje pa vidiš da ne grabi više ;)
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

upravu je zeljko...bas se na slikama vidi da je grbavo...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ma malo je na valove, ali to rotobrana narovna ili koji drugi alat. Dobro je.
@Marko šta nemaš ti i 3br okretač? Negdje sam ga vidio na tvojim slikama kad oreš sa dvobraznim?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

toma84 kaže:
Ma malo je na valove, ali to rotobrana narovna ili koji drugi alat. Dobro je.
@Marko šta nemaš ti i 3br okretač? Negdje sam ga vidio na tvojim slikama kad oreš sa dvobraznim?
ma gledate te sitnice koje su nebitne..1 prohod gredom niti se neče znat kak je bio poorano.. ;)
imao sam ali sam prodao,,,eberhardt 2+1 je bio...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pa jel ti claas nebi mogao vuči 3 br okretaača???
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA IMT 565 kaže:
Pa jel ti claas nebi mogao vuči 3 br okretaača???
morao bi ga pitati :mrgreen: :mrgreen:
kako da ne bi mogao vuč.orao je on s tim 3 braznim i išlo bez problema nema frke..
al su drugi razlozi kaj sam ga prodao a ne vučna sila ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Il plug ne valjal, il nemaš dost velike parcele za 3 br plug :?: :?: :?: :mrgreen: :lol:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA IMT 565 kaže:
Il plug ne valjal, il nemaš dost velike parcele za 3 br plug :?: :?: :?: :mrgreen: :lol:
il se je za dobre novce prodao :mrgreen: ;) 8)
valjao je plug nije billlo zamjerki,tip koji ga kupio je zadovoljan s njim i nije mu žao kaj ga kupio...
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Danas sam i ja isao malo orati...

Uzeo od jedne bake iz susjednog sela zemlju u zakup, i da to prije zime poorem, nek malo izmrzne. Koliko sam vidio da je uvjek imala dobre prinose na svojoj zemlji, oducio je to zakupiti.

I tako ja orem, ide kao podmazano, i odjednom traktor stane u brazdi, malo zavrti tockovima i krene dalje... okrenem se iza sebe i imam sto vidjeti:

Obrisan neispravan link.

Lemes je uredno "podrezao" panj od stare sljive, za koju mi nitko nije rekao. Za usporedbu nisam imao nista drugo, osim sarafcigera, pa eto... Lemes ja malo "dobio" no nista strasno...

Da stvar bude bolja, ovo je usljedilo u iduca dva kruga oko njive s te strane gdje sam panj izvadio:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Abrkili ce se sjecati kad sam mu pricao da plugom izoravam panjeve od sljiva, a on se cudio... Ovdje sam izvadio cjeli red, doduse pomalo trul, ali ipak red sljiva.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

svih 8 slika samo panjevi :| :|
a gdje je malo IMT i plug???? :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pa kak, ček malo, kak su orali prije tu njivu, vjerojatno su i oni odorali te panjeve, ne znam :scratch :scratch :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

fino fino----
vidim žalio si se na plug aa još ti pravac dobar ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

@Sanana: Da, ova njiva j orana svake godine i ja se ne sjecam da su tu ikada bile sljive, a moja baka se sjeca. Dubina oranja nije bila preko 15...

@marko hurlimann: Malo sam razmisljao o plugu, i nije mi vrag dao mira i isao sam kod susjeda izmjeriti kako je jaram na njegovom plugu nastiman (koliko je mjesto kopcanja udaljeno od rame) i vidio sam da je moj plug bio rasiren za nakiih 7-8cm vise od normalnog. Jos uvijek je zadnja brazda pomotana, ali sad plug ore puno bolje nego prije. Po mojim saznanjima, plug je tako bio pomaknut namjerno, jer drugacije nije mogo orat?!?

@suljos: Nekih 25-28cm, a to nije preduboko nikako, samo dublje nego je ova njiva to navikla ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh