• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nijedan plug koji je ispravan(nije pomotan) i lemeši dobri nije problem naštimat. Ali treba malo strpljenja, par puta sić s traktora (a ne bit ljen) i malo znati (razmslit). Različita dubina, zemlja, traži drukčije podešenje
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Danas si mogo orat?!?

Kod mene ne da je vlazno, nego je blato ono gadno, najgadnije... da se samo pojavim na njivi, zapeo bih na mjestu.

Blago tebi...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

pa mogao sam kako da ne,,,malo je vlažnije al nije to ništa ide prva liga..imam još neš malo pa da čim prije završim s tim
Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

KOd mene pada kiša cijeli dan, i jučer, i prekjučer, a i sutra če padat, nemože se ništ radit, samo blato, mže se samo spavat :mrgreen: , otišao sam danas na polje pogledati ječam, naravno s Yugom, jedva sam ga oprao od blata kasnije! :D ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

i kod mene pada joj :evil: :twisted: :mrgreen: imam još nekaj za dovršit s oranjem a kako se vrijeme kaže još ču malo počekati jedino ako se sam ne zapičim po blati :!: htio bi što prije to završit i oprat stroja.. :mrgreen:
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

nekužim kako je moguče orati bez španera ako nemaš španere u pijesku ili lakšoj zemlji plug oče bježati u porano tako da prednja brazda menje vata a u tvrdoj zemlji se vuče u nepoorano tako da grabi više nego što bi trebo a tu onda dolaze španeri u igru da bi plug držali u pravcu
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

kikoporto5820 kaže:
nekužim kako je moguče orati bez španera ako nemaš španere u pijesku ili lakšoj zemlji plug oče bježati u porano tako da prednja brazda menje vata a u tvrdoj zemlji se vuče u nepoorano tako da grabi više nego što bi trebo a tu onda dolaze španeri u igru da bi plug držali u pravcu
to sve drži vodu kaj si ti napisao,al ako se ti pkug tako ponaša nešt nije dobro naštelano..u tvrdome če ti ga vuč u nepoorano zato što ti nije dobro naštelan,a ako ti ga vuče unutra u brazdu neznam kaj je s tim plug,nikad nisam vidio nij edan plug da ga vuče unutra na brazdu uvijek van brazde da prednja brazda grabi jako puno..i moj plug isto uvijek ide na desno ili na lijevo al nikad ga nemam zašpananog do kraja neg uvijek ima malo lufta al isto kak u lijevu stranu tak i u desnu i uvijek se malo povule u sako stranu al ipak malo lufta ima na španeru...
nego kakav plug imaš??
 

zelenko

Član
Tu od
19 Lis 2008
Poruka
33
Re: Oranje,oranje,oranje...

kikoporto5820 kaže:
nekužim kako je moguče orati bez španera ako nemaš španere u pijesku ili lakšoj zemlji plug oče bježati u porano tako da prednja brazda menje vata a u tvrdoj zemlji se vuče u nepoorano tako da grabi više nego što bi trebo a tu onda dolaze španeri u igru da bi plug držali u pravcu

kako bi na ovim traktorima našpanao plug sa španerima?

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

pa tak da ti i prednja i zadnja brazda jednako grabe ako je riječ o 2 brazdnome pluugu..
daj reči koji plug imaš stavi sliku i to malo smo otišli off....
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Oranje,oranje,oranje...

kikoporto5820 kaže:
nekužim kako je moguče orati bez španera ako nemaš španere u pijesku ili lakšoj zemlji plug oče bježati u porano tako da prednja brazda menje vata a u tvrdoj zemlji se vuče u nepoorano tako da grabi više nego što bi trebo a tu onda dolaze španeri u igru da bi plug držali u pravcu

Pa zato ti služi ona ručka ili sl.. Da si plug u ''tvrdoj'' zemlji odbrazdiš (nakosiš da ti ide više u brazdu).

Pa pogledaj kako se plug ponaša kad pomičeš ručku i sve će ti biti jasno.... Kod mene je dosta teška zemlja i moram ga skoro do kraja ukosit prema unutra. A kad si naštimaš da plug samo vučeš u zemlji, da ti nezavlači traktor u poorano onda je to posao. Kod mene nebi ni mogao tako orat, jer je svugdje ''strana'' pa bi zapalio kočnice (ljevu) jako brzo
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ja ga uvjek malo našpanam na španerima ali traktor mi nikuda ne vuče ja izađem van i on sam ide ako hoču od kraj do kraj table imam to i snimljeno ali neznam kako to staviti na forum
plug je vogel 3 brazde rešetkaste daske c plus 1020
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

kikoporto5820 kaže:
ja ga uvjek malo našpanam na španerima ali traktor mi nikuda ne vuče ja izađem van i on sam ide ako hoču od kraj do kraj table imam to i snimljeno ali neznam kako to staviti na forum
plug je vogel 3 brazde rešetkaste daske c plus 1020

e lako je nama orat koji imamo vogela, moj je 950ls trobrazni rešetkasti 12-14-16, i imam fužinara 12-14 dvobraznog puna daska ali su vogelovi djelovi na njemu oriđiđi :D :D :D nama to ide dobro da sa biciklom ne vučemo trobrazni plug
men je oranje ustvari dosadno, sam se vozim, to se sve sipa, i tako krug za krugom, a valjd imam dobru zemlju ;)
men je draže zatvaranje zimske brazde koje nemam :mrgreen: il drljanje to je bara za čas gotovo :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

I meni je zakon zatvarajne zimske brazde, pogotova kad sam sad ĐEK sa duplim branama :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , nema na daleko niko tak napravljeno na traktoru!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA IMT 565 kaže:
I meni je zakon zatvarajne zimske brazde, pogotova kad sam sad ĐEK sa duplim branama :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , nema na daleko niko tak napravljeno na traktoru!!!!

da dobar ti je izum, moram po nacrt po to, za moj utovarivač kad dođe :D

ma šta ja imam zimske brazde, skoro ništ, tamo gdje vozim gnoj, za sjetvu jare zobi , jarog graška i sirka i sudanske trave :D kukuruzi su kod mene naknadna sjetva
tak da se uopče ne opterečujem zimskom brazdom, mene više brine kad ču kosit ljuljeve po zimi, isto tako kod mene ide i proljetna brazda u veljači za to šta imam i nakon pluga ju odma zatvorim drljačama i super je da ne može bolje :D :D :D :D
moje slike su dokumentirale sve :D :D

samo šta sam ljen da je to čudo jedno, sam se sebi čudim i svi okolo kak onda imam sve same rekorde :shock: :shock: :shock: :shock: :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Gle, tak je i kod mene, kaj me extremno zanima - nema tu lijenosti, ali inače sam lijen da je to čudo jedno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , teško mi se najesti i na WC otići :lol: :lol: :lol:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

dečki kod mene je isto prava zimska brazda :mrgreen: :lol:
kad ju idem zatvarat to s epeljam ko da je stanjurano ;)
no neg da mi ne skrenemo s teme :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

zadnj dani oranja kod mene:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Tak se orje, markiću, svaka čast, odlično oranje!!!! :mrgreen:
 
S

seljaček

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Stvarno lijepo oranje 5+ nema šta a je i vrijeme dobro poslužilo.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh