• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

zrine892 kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
OLT 2×14..


to je najgori plug koji postoji...zasto ga koristis? ja ima 3x14 isti takav i nikada neradim s njime...ni neznam da postoji :blackeye :blackeye


Dooobar je to plug. A s čim ti oreš zrine?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

zrine892 kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
OLT 2×14..


to je najgori plug koji postoji...zasto ga koristis? ja ima 3x14 isti takav i nikada neradim s njime...ni neznam da postoji :blackeye :blackeye
ma kakav najgori :?: :?: po čemu???
moj ide ko mina to možeš i po slikama vidjet...jedino što me malo vuče na brazdu a nije mi se ga dalo štelat..
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko hurlimann xa86 kaže:
zrine892 kaže:
[quote="marko hurlimann xa86":178mvenn]OLT 2×14..


to je najgori plug koji postoji...zasto ga koristis? ja ima 3x14 isti takav i nikada neradim s njime...ni neznam da postoji :blackeye :blackeye
ma kakav najgori :?: :?: po čemu???
moj ide ko mina to možeš i po slikama vidjet...jedino što me malo vuče na brazdu a nije mi se ga dalo štelat..[/quote:178mvenn]


Da nisu možda španeri??? Moj stric kad je oro španeri bili zategniti i prednji točak koji ide kroz brazdu je cjelo vrijeme derao po pooranom...Onda je tek skužio, sve je probo, onda je rek vidio španere...

Evo slika dok su bili zategnuti:
Obrisan neispravan link.
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

toma84 kaže:
zrine892 kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
OLT 2×14..


to je najgori plug koji postoji...zasto ga koristis? ja ima 3x14 isti takav i nikada neradim s njime...ni neznam da postoji :blackeye :blackeye


Dooobar je to plug. A s čim ti oreš zrine?


vidim da je dobar...imam takvog istog...da zeljezo hoce gorjeti vec bi se lozio na taj plug...:) orem sa vogel not 950...



marko hurlimann xa86 kaže:
ma kakav najgori :?: :?: po čemu???
moj ide ko mina to možeš i po slikama vidjet...jedino što me malo vuče na brazdu a nije mi se ga dalo štelat..

eto tako jer ja imam takvog i nikako ne ore...isto tako ore kao sto ti ores i nimalo mi se nesvida kako ore...težak plug,i jednostavno nikako ne ore...barem moj...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

Čista brazda...a vidim da se nerasipa baš...kao kod mene :mrgreen: ali to kada izmrzne bit če zakon...na prolječe ;)
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Marko355 kaže:
Čista brazda...a vidim da se nerasipa baš...kao kod mene :mrgreen: ali to kada izmrzne bit če zakon...na prolječe ;)


hvala bogu da se ne rasipa jer to odmah nakon kiše orano...;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kad ga dobro složim,ore ko metak, zaorava sve živo, lijepo frče brazdu i ništa ne gleda van ispod nje. Plug je fenomenalan. Zapadni su dosta skuplji, a pošto ja orem oko 10 rali godišnje to mi je čist dovoljno.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

da zrine892 težak veliš ;) normlano težak kad imaš malčice slab traktor za taj plug :mrgreen: a tvoj vogel je plug koji se lako vuče tak da si ti zato mislis da je težak za vuč :blackeye
nego daj ga slikaj kojom prigodom i postavi slike..... :!:
i kaj se ti ne sviđa kako ore?????
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

A težak je za vuć ako oreš 30cm+, ovisi o zemlji dosta toga. Rus ima 82ks i da vuče 3x14, to mi se čini previše za traktor. Ide ali polagano oranje. Vogelom nikad nisam oral. Ima jedan 20 km od mene I Lambo R4 105 s njim ore. Ovdje oru na farmi od Pivca sa 150 ks i 3 brazde na 16". Znam samo da se lik s Zetorom 80ks Cristalom koji ima masu na 3x12 muči i jako polagano ore. Ljeti nema ni kaj tražit u polju ako suho.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Oranje,oranje,oranje...

nek proda plug i bavi se lončarstvom :lol: :lol: :lol:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

breza kaže:
nek proda plug i bavi se lončarstvom :lol: :lol: :lol:

Na koga misliš?!?
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

toma84 kaže:
A težak je za vuć ako oreš 30cm+, ovisi o zemlji dosta toga. Rus ima 82ks i da vuče 3x14, to mi se čini previše za traktor. Ide ali polagano oranje.


rus ima 92 ks....i vuce ga odlicno...puno bolje i lakse nego olta...i bolje zaorava masu...i mogu ga vuci i do 10 km/h ali ja ne orem tako...ja orem oko 7,5 km/h
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Oranje,oranje,oranje...

toma84 kaže:
breza kaže:
nek proda plug i bavi se lončarstvom :lol: :lol: :lol:

Na koga misliš?!?
na cristala,ciglu od te zemlje ni atomska bomba valjda ne bi rasturila :lol: :lol:
 
Č

Čugi

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

tonko kaže:
http://i398.photobucket.com/albums/pp67/Chugi_79/Oranje/PICT1997.jpg

znam da nije tema ali bih li mogao postaviti slike di si točno spojio grijanje

Na fabričke izvode na motoru, koje se koriste i kod originalnih kabina za sistem grejanja.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

:shock: Tu bi ja s Agrotronom sa 6 brazdi bez problema...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

DF&Torpedo kaže:
:shock: Tu bi ja s Agrotronom sa 6 brazdi bez problema...
5 i ništa više....zemlja se jako rassipa jer idem prek 10km/h.. :mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh