• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA IMT 565:zašto oreš tak duboko rekao si malo prek 30cm :scratch :?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ne orem duboko, normalna zimska brazda, dubina je naštelana na točno 30 cm i večinom je tako, ali naravno ima odstupanja od 27-33 cm, kako gdje!

Brzina oranja je fenomenalna, pošto je traktoru na lakšoj zemlji prelako orati s te dvije brazde, mažem večinom u 1V i to prema onoj tablici iznosi negdje oko 9,5 km/h, a u 5N je nešto malo preko 10 km/h pri 1900-2000 obrtaja motora, teže zemlje orem sve u 4N, a to je negdje oko 7,5 km/h :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Uuuuu, što se ova neće rasipat, imam i ja takve, hehehe
Nego jel istrune ova kukuruzovina što je ostala ne zaorana prek zime?
 
Č

Čugi

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

@jokapz

Ista kombinacija kao kod mene :) , nego reci mi imaš li pločicu na plugu i vide li se podaci na njoj, ako ima ajde poslikaj nju i ceo plug, treba mi jer vodimo neku raspravu o Leopard plugovima kod mene na forumu.
 
J

jokapz

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA IMT 565.
još je sad i dobra kak se nekad zna ljepit budu komadi slane po 2-3 m...
baš i ne istrune al onak bude suva pa u prolječe kad zatvaram zimsku brazdu brnaće ju usitne i nikad nemam problema s njom... jel skekti Same kad dode u taku zemlju???


ČUGI.
Joj neznam jel imam ploćicu al pogledat ču. uslikam ti nema problema imam i 12" i 14" pa ti uslikam obadva
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

jokapz kaže:
ŠANANA IMT 565.
jel skekti Same kad dode u taku zemlju???

O da, kad orem takve zemlje, mažem u 4 radnoj, sa 2x14'' i to ne na maloj dubini, derem ja i na 35 cm, to su jaka tla, vrjunske plodnosti, samo ih treba uvijek duboko obrađivati i dadu se fino napraviti, zna doči i teško Sameu na nekim mjestima da prokliže u mjestu, il se recimo onak malo strzne pa se automatski hidraulika koji centimetar digne i maže dalje, takvu zemlju nikako nebi mogao kvalitetno obraditi sa 3x14'', nema šanse sa 95 ks traktorom! :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Jučer sam poorao 5 rali!
Slijedi pokoja slikica, bilo je svega!

Obrisan neispravan link.
Kukuruzovina se naravno lijepo zaore zbog ovog:
Obrisan neispravan link.
istrošena povišenja brazdi se savijaju prema iza te više ne mogu gornji sloj zabacit pod brazdu, pa sam navario flah na njih i dijelo je uspjelo, nema ni listića gore!
dokaz direkt iz brazde da stvar funkcionira, ovo je sječkao moj zmaj tak da me toliko ne brine, vidjet ću kak če iza bourgoina sad zaorati, al trebalo bi biti dobro.
Obrisan neispravan link.
jedna pri kraju
Obrisan neispravan link.
malo prije samog kraja, počelo malo odpadati s pluga!
Obrisan neispravan link.
pa ajde doma malo varenja i udri nazad
Obrisan neispravan link.
i za kraj dana malo nočnog oranja! :lol:
Obrisan neispravan link.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

malo ti je povijen kotač na plugu ili tako mora stajat :scratch
opet mi se nekako čini da ti prednja brazda slabije grabi :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko hurlimann xa86 kaže:
malo ti je povijen kotač na plugu ili tako mora stajat :scratch
opet mi se nekako čini da ti prednja brazda slabije grabi :scratch

Kotač je tak kak je, možda i je malo povijen jer su u prošlosti neki divljaci orali s time plugom, pa je valjda zato, al bitno da se on lijepo vrti!
Prva brazda bere čak malo i više nego zadnja, koliko si ju popustiš na španeru toliko ti bere, istina, malo sam ga pritegnuo jer sam prije te zemlje oral jednu težu pa da mi prva brazda dobro zameče, al poslije sam ga malo popustil, vjerojatno ti se čini da malo bere, slika vara!
:mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo nešto smo danas malo orali...
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

@zrine: dobar pravac ;) ;)

Oranje livade...
DSC07417.jpg

DSC07413.jpg

DSC07416.jpg
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko hurlimann xa86 kaže:
OLT 2×14..


to je najgori plug koji postoji...zasto ga koristis? ja ima 3x14 isti takav i nikada neradim s njime...ni neznam da postoji :blackeye :blackeye
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh