• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

toma84 kaže:
Ko puno ore njemu je potrebniji 3 brazde plug. Mi oremo godišnje oko 10 rali i komadi su mi dosta mali pa mi 3 brazde baš ne pomažu

hehe, ja sam prošle godine i ove do sad izoral oko 60 rali s onim dvobraznim FOP-om 2x14'' :mrgreen: :mrgreen: i to samo s jednim klepanjem lemeša
a s svojim 2x12'' imt i 565 sam izoral oko 10-15 rali :D :D
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kod vas e puno ore,mi jako puno kosimo, sije se sam za vlastite potrebe, a k tome ni ne silira se
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA lijepo orenje. vidiš kako mu lijepo stoji 3 brazde još kak ih s lakočom vuče saliveno za njega
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Re: Oranje,oranje,oranje...

koliko naplačujete oranje po hektaru ,satu ,jutru?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA kaže:
cabage kaže:
[quote="ŠANANA":35aokxca]velim plug je ZVER, a traktor se igra, 100% ga vuče na 3x14'' i to na 30 cm dubine bez brige u bilo kakvoj zemlji :!: :!: :!:
Ajde kad si tak siguran, pozovem te ja na ljeto da mi izoreš jedan hektar strnjaka na dubinu od 30 cm. Ako to bude išlo tako glatko, ja ti dam da izoreš onda sve šta imam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a čuj tam kod tebe ima svakakve čudne zemlje :shock: :D , vjerojatno bi se iznenadil :mrgreen: :mrgreen:[/quote:35aokxca]
:lol: :lol: :lol: imamo mi zemlji (ne osobno) gde bi tvoj same iskre bacal z auspuha z 2×14" :mrgreen: :mrgreen:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Oranje,oranje,oranje...

O da, ima Mike pravo. Dok Valtra 133 konja na 30 cm dubine ore, motor svira jednu pjesmu, a kotači uopće ne prate tlo pod nogama :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

cabage kaže:
O da, ima Mike pravo. Dok Valtra 133 konja na 30 cm dubine ore, motor svira jednu pjesmu, a kotači uopće ne prate tlo pod nogama :mrgreen: :mrgreen:

ooooda, i to valtra ore s 3 brazde :shock:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

šanana, napokon :!: napokon si poorao da se sve rasipa, da možeš sijat na oranje 8) 8)
eto zašto trebaš imat vogela, sad si se i sam uvjerio 8)
to su babske priče da je vogel slab, netko ispriča nešto a svi povodljivi to prihvate, malo bi se dalo preispitat što je taj koji strga plug radio na polju

to što je vogel jako lagan za vuč je njegova velika pozitiva, jer ipak je vogel jedini uvozni plug koji ima daske napravljene za naše zemlje, od tud mu ta velika prednost

uopče nije fora orat tak da se broje brazde, da potrošite milijun litara na ha, več da bude brzo i efikasno i tek onda oranje nebude trošak, a u tom sudjeluje još moment obrade i silovitost orača tj njegova odmjerenost

ima svakakvih plugova ali vogel je u večini slučajeva, od šanane, seljačeka, josipa, i drugih naposljetku i mene pokazao da je oranje brzo i efikasno, na dobroj dubini, uz mali utrošak

a što se tiče oranja po ljetu u suhom, sa vogelom uzorem bilo koju staru livadu bilo kad i bilo gdje, samo treba imat tehniku, bez toga ne ide, ako je do sad orao zekan 4320 i 2x14 fužinar (čitaj licenca vogel) stare livade i to kvalitetno na dobroj dubini, a nakon njega massey i vogel ,a ja barem sijem i orem cijele godine, onda se to valjda i pokazalo u radu, ja npr nikad ne bi kupovao olt , imt, il tak nešt, to bi mi stvaralo trošak bilo u oranju ili nakon njega

bit je napravit posao dobro uz što manji trošak, ali svatko si bira šta želi, za koliko novaca želi, koje boje želi, a s tim če i raditi, možda i bolje a možda.........................


šanana 8) kupi plug 8) nemaš šta previše razmišljat 8)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ak rođo kupi 2-braznog prekretača, onda bude plug za prodati, svakako čemo ga kupit, ak nebude deda, ja ču ga osobno kupit :!:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Oranje,oranje,oranje...

bogec kaže:
šanana, napokon :!: napokon si poorao da se sve rasipa, da možeš sijat na oranje 8) 8)
eto zašto trebaš imat vogela, sad si se i sam uvjerio 8)
to su babske priče da je vogel slab, netko ispriča nešto a svi povodljivi to prihvate, malo bi se dalo preispitat što je taj koji strga plug radio na polju

to što je vogel jako lagan za vuč je njegova velika pozitiva, jer ipak je vogel jedini uvozni plug koji ima daske napravljene za naše zemlje, od tud mu ta velika prednost

uopče nije fora orat tak da se broje brazde, da potrošite milijun litara na ha, več da bude brzo i efikasno i tek onda oranje nebude trošak, a u tom sudjeluje još moment obrade i silovitost orača tj njegova odmjerenost

ima svakakvih plugova ali vogel je u večini slučajeva, od šanane, seljačeka, josipa, i drugih naposljetku i mene pokazao da je oranje brzo i efikasno, na dobroj dubini, uz mali utrošak
šanana 8) kupi plug 8) nemaš šta previše razmišljat 8)

Moram komentirat ovo :!:
DOšli smo na priču da svako fali svojega konja :!:
Nije uopče istina da je Vogel naj naj da dobro rasipa zemlju ovo ono..
Da je tako onda bi se valjda svjetski rekord u oranju radio s njim jel tako :?:
Vogel je plug koji je "lagane" izvedbe i zato se vuče ko da ga trakor ni nema.Baš smo Šanana i ja uspoređivali OLT i Vogel,takvo nešto se ni nebre usporedit.OLT ja jače izvedbe,masiviniji dajem predonst OLT-u.Pošto mi imamo dost laku zemlju(Šanana,ti i ja) Vogel svima paše jer je lagan za vuč a zemlja se sama rastepe.
Ako bi kupovao plug ne bi uzeo Vogel iz razloga jer imam i tvrde i lagane zemlje.Ima kod mene par Vogela i s rešetkastim i punim daskama.Ovi s rešetkastima kad dođu u malo tvrđu zemlju počnu pucat rešetke.

Tak da nebremo reč da je Vogel najbolji i da se nebre uspoređivat s OLT ili IMT plugom 8)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ništa, ja ću onda kupit Overum pa da vidimo zašto je taj tak skup :blackeye :mrgreen: Ima li cijena veze s kvalitetom :scratch
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko hurlimann xa86 kaže:
Moram komentirat ovo :!:
DOšli smo na priču da svako fali svojega konja :!:
Nije uopče istina da je Vogel naj naj da dobro rasipa zemlju ovo ono..
Da je tako onda bi se valjda svjetski rekord u oranju radio s njim jel tako :?:
Vogel je plug koji je "lagane" izvedbe i zato se vuče ko da ga trakor ni nema.Baš smo Šanana i ja uspoređivali OLT i Vogel,takvo nešto se ni nebre usporedit.OLT ja jače izvedbe,masiviniji dajem predonst OLT-u.Pošto mi imamo dost laku zemlju(Šanana,ti i ja) Vogel svima paše jer je lagan za vuč a zemlja se sama rastepe.
Ako bi kupovao plug ne bi uzeo Vogel iz razloga jer imam i tvrde i lagane zemlje.Ima kod mene par Vogela i s rešetkastim i punim daskama.Ovi s rešetkastima kad dođu u malo tvrđu zemlju počnu pucat rešetke.

Tak da nebremo reč da je Vogel najbolji i da se nebre uspoređivat s OLT ili IMT plugom 8)

koliko ljudi kod nas ima kverneland plugove :?: skoro nitko, a zašto ih nitko nema kad su naj naj
uopče nema veze tko ima rekord ili ga nema, vogel je plugove koje proizvodi za naše tržište napravio za naše uvijete, i od tud mu ta lakoča oranja, a pitam se zašto kad sam isprobavao olt na svojoj parceli je oranje išlo teško, i podosta loše i pitam se zašto kod nas ima jako puno vegela i nikad nikom nisu pukli a oru super i duboko, zašto kad sam probao orat sa oltom potrošio malte ne duplo goriva, po meni taj plug nema učinak samo trošak i točka

to da je on lagan, isto je težak ko i olt, 50 kila ne igra ulogu, več njegova konstrukcija i prodornost u zemlju i svojstva da sa što manje otpora naprave rad :!:

možeš ti na neki plug metnuti i utege ali ako on ne ore onda brate ne ore da je kak težak i da je za kak tešku zemlju, onda ne ore

to što je kod mene zemlja lagana, o tome bi se dalo malo prodiskutirat, budem ti poslikao frajera koji mi je međaš sa lemken plugovima 4 brazde on u zemlju ne ide i ne ide, , plug je dobar, traktor mrcina od 200ks al neide i neide, a meni preko međe se brazda sipa, to se zove stanje tla, ja koji poštivam agrotehničke rokove, brzo mjenjam kulture i desetlječima gnojim stajskim gnojem, tu se vidi razlika, ali to nema veze sa lakom zemljom ni sa plugovima, to je stanje tla, u kojem treba napravit mjere popravka tla kroz duže vrijeme pa če i taj lemken letit po polju, možda i bolje od vogela na sređenom tlu

nikog ne uzdižem ni omalovažavam, s večinom plugova se oranje dade napravit kak treba, pitanje je uz kakvi trošak oranja i zahvata nakon oranja, to je podosta bitna točka

svatko nek si kupi za šta ima novaca i šta treba , želi ili mu se jednostavno sviđa, to je meni tak svejedno, ni iz đepa ni u đep
samo kad sam ja isprobavao plugove kakve bi kupio, od svih jedino je vogel zadovoljio, a sve te stvari podosta koštaju, pa valja malo promislit šta se kupuje, a najtočnije je bilo tako što sam isprobao nekoliko njih a i vidio oranja sa dotičnim plugovima
a i na strani vogela je bio i moj fužinar dvobrazni 14 cola(vogel licenca), kojeg je zakan vukao ko od šale, a traktor je 57ks bez prednje vuče

ali ako ti marko želiš olt, svaka čast , kupi, zašto nebi kupio, tvoj novac, tvoja polja, tvoj plug :D netko drugi bi kupio regenta, ili lemkena, kuhna, sve super plugovi :D svatko po svom nahođenju, ali netko če od tih svih imat jeftino oranje i super kvalitetno, a drugi loše i jako skupo bez obzira o kojem je plugu riječ
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Imam i ja jako tvrde zemlje, u kojim je potrebno oko 50 ks po brazdi :!: , al to je oko 1/10 od svega što orem, zato za sve ovo ostalo je vogel najidealnije riješenje, ja bi se čak usudio i kladiti na nekoj lakšoj zemlji da če i imt 565 vuči vogela na 3x12'' i do 20 cm dubine sigurno :!:
Definitivno je vogel zakon za naše zemlje i cijenovno je prihvatljiv, netreba se sad razbacivat s konjima u traktorima za takov plug, 3x14'' za 95 ks i to je posel bez brige da budeš plugove polomil.
za ove teže zemlje koje treba dobro poderat, zakapčim FOP-a 2x14'' i mogu orat na 40 dubine ak oču i nema šanse da to same nebude dobro napravil, a tak i tak ti plugovi mi ostaju doma, i zato zbog toga malo tvrdog, da ne kupujem vogela, ma nema šanse :!:

za nekakve male komadiće, gdje je problem orati s velikim traktorom i plugovima, uvijek imam doma 565 i 2x12'', i to čuda radi, i dobro napravi bez pardona ;)

a ak bude došla koja bakica da joj treba vrta izorati :mrgreen: tu zakapčim na 539 1x14'' i to joj izorem i uzmem joj pol penzije i odem na pijaču :lol: :lol: :lol:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nit sam gdje napisao da ču kupit OLT nit ga ne mislim kupovati..
Samo velim da je OLT jače građe od Vogel..

ALi nečemo više o tome,svatko neka kupi kaj oče ;)
 
I

ivica

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

danas
P4090008.jpg

P4090013.jpg

P4090023.jpg

P4090031.jpg

P4090032.jpg

P4090034.jpg

P4090040.jpg

P4090045.jpg

P4090050.jpg

P2210032.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Oranje,oranje,oranje...

uffff....to,to,to se traži ....ti samo oreš...daj dojdem ja k tebi orat meni traktor samo stoji da ga malo razdelam...
usput kaj ti je vruče bilo?? :?: :?:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

fino fino ivice :D

vidim gnoj se je izvezao, el če tu bit kukuruzi il nekaj drugo :?:

na prvim slikama oranje je malo nabito od vožnje gnoja i malo mokro, al one dalje slike se sve sipa, samo tako

el to ti oreš :?:


ne bi vjerovo a još iam mokrih parcela tj zemlja u sebi još ima jako puno vlage, i mi smo danas orali isto gdje je bio vožen gnoj, al fotič je doma spavao
 
I

ivica

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

a jos mi je malo ostalo ,u jesen te pozovem, pa vruce je dok se traktor zgrije a nemam klimu

kukuruz bude ,prva parcela nije orana tri godine bila je skladiste bala itd. ,tu je kolega unutra ja slikam,

sad imam ostavljeno 4 rali da tam oko 1.5. izvezem sav gnoj da morem zgurat do jecma
 
S

strongboy

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

moje jucerasnje oranje.idealna vlaznost omogucila je da plug ide i preko 30 cm dubine.da bi na kraju zaglavio :roll: .ostala su mu oba zadnja kotaca u brazdama i ni makac dalje.izvuko me komsija sa 533-kom (i to jedva).pouka:pOSLEDNJE 3-4 BRAZDE ORATI NA MANJU DUBINU ;)
da sam bio sa tomicom,nema problema.on sam sebe izvuce za 2 sekunde :lol: ,al sa ovim nisam znao sta i kako.a nisam nosio ni asov :shock: ,i nista cekao sam komsiju :lol:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

ovo se fino sipa, el to sami buš podrljao i odmah sjetva, jer zemlja je sipka i to pravo

kaj si nasjeo ko na međi kak znadu nasjest zbog niskog klirensa traktora ili zagrezao?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh