• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Koja je grehota da onakva mašina bude bačena na otpad. Ako se već ne koristi, bar se može lijepo postaviti negdje kao fantastičan ukras ili eksponat, ipak to nije priključak koji se svaki dan sreće!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Tu smo prije oranja naštelavali plug pošto još nikad sa njime nije bilo orano,malo odoka,ali svedno nije bilo dobro pa smo morali ponovo na polju ga naštelat kak se spada. A sada kopči i ori!!

img066f.jpg


vidim novi plug pa su valjda i raonici novi i ne kužim zakaj si ih klepao (ak dobro vidim bili su u vatri) pa nisu samooštreči?

Pa taj plug nebi išao u zemlju sa novim raonicim koji su debeli ko prst,svi kažu da na vogelovim plugovima netreba klepati raonike ali to nije istina,moj šogor je probao sa novim plugom orat i nije išao u zemlju a kad je odneso kod čovjeka da ih naklepe kaže ide ko lud u zemlju,pa smo ga poslušali ai stvarno su novi predebeli.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Pa taj plug nebi išao u zemlju sa novim raonicim koji su debeli ko prst,svi kažu da na vogelovim plugovima netreba klepati raonike ali to nije istina,moj šogor je probao sa novim plugom orat i nije išao u zemlju a kad je odneso kod čovjeka da ih naklepe kaže ide ko lud u zemlju,pa smo ga poslušali ai stvarno su novi predebeli.

EH,sto ljudi sto čudi,sto žena dvjesto sisa,samo kaj je ovo prvo čudo koje sam čuo,treba klepat nove lemeše:madmana::madmana::oops::madmana::axe:

Pa lemeš i mora bit debeo,jer da nije mogli bi orat s papirom,unakazili ste samo lemeš i potrošili koju kunu na taj posao koji nije bio potreban.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
EH,sto ljudi sto čudi,sto žena dvjesto sisa,samo kaj je ovo prvo čudo koje sam čuo,treba klepat nove lemeše:madmana::madmana::oops::madmana::axe:

Pa lemeš i mora bit debeo,jer da nije mogli bi orat s papirom,unakazili ste samo lemeš i potrošili koju kunu na taj posao koji nije bio potreban.

Gle da ti objasnim malo, ako nisi nikad kupio novi plug onda neznaš kaki su novi lemeši,pred 5-6g. smo kupili novi imt 2x12" bili su lemeši isto debeli stari je probo orat i nije išlo,tako je i šogor kupio tu prije par god vogel l-950 2br. isto su bili debeli lemeši i isto nije htio ič plug u zemlju pa sad kas smo kupili ovaj odma smo ih skinuli a ne se zajebavat dali će ić plug u zemlju ili ne.
Stric mi ima vogela m1020 i nije sa njime mogao orat pa je otišo kuč po imt 2x12 pa je sa njime oro jer plug neče jednostavno u zemlju. To ti govorim iz iskustva nebi to radili zabezveze.
Marko možd je kod tebe drukčije jer kod vas je zemlja lakša za obrađivat nego kod nas.
 
Posljednje uređivanje:

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
onda se lemeši nikada ne bi zrebali ni klepati,nego navariš oplatu i oreš:) (možda nemaju u selu kovača,pa zato i ne klepaju)
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
dečki bez uvrede, ali kod svih zapadnih plugova,a tu ne spada imt, lemeši su samooštreči ili ti napravljeni od višeslojnog materijala gdje je gornji najtvđi i kod habanja on se najsporije troši tako da uvijek imaš oštar lemeš ne mislim ko britva ali oštar koliko treba biti naravno da je to kod novog lemeša još bolje izraženo (mislim debljina) ali s vremenom se to sve posloži, a ve si ih samo s tim kovanjem oslabio i mislim da se buju brže potrošili nisi napisal dal ih posle kleplete?
kaj se tiče dovarivanja federplate to je barem kod mene prošlost, a i kod kovača nisam bil godinama jednostavno staviš nove lemeše i kad se potroše skineš i baciš tako da ta malo veča investicija se isplati jer i ovi garantirano dulje traju od običnih da ne spominjem svako malo posjet kovaču
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Šta ja znam šta on točno radi,ali dosta ih stanji da budu fino tanki ne opet da se porežeš za nih.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
nisi napisal dal ih moraš ponovo klepati (mislim nakon nekog vremena) po mojem struktura gornjega sloja se promjeni i omekša,a ovo da ih naoštri kužim šteta ka ih nisi malo sforsilal da vidiš kak ih zemlja naoštri sutra poslikam svoje koji nisu nikad bili kovani
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Da istina, trebao si izorat par jutara ili tako nešto lakše zemlje i to je to, naoštreni lemeši.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
onda se lemeši nikada ne bi zrebali ni klepati,nego navariš oplatu i oreš:) (možda nemaju u selu kovača,pa zato i ne klepaju)

nove lemese sam uvijek nosio na klepanje, nisam imao samoostrece, mozda je sa njima drugacije i vjerujem da je, jer glupo je da plugovi iyadju iz tvornice a nsiu spremni za rad nego treba traziti kovaca, pa gdje ce ga naci u njemackoj ili engl da ne nabarajma dalje
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ljudi dragi shvatite da nije isto orati pijeskovito ,crnicu ili glinasto tlo u mom kraju je za obični lemeš norma 50 rali da ide kako treba a sve drugo je pačenje traktora i pluga,pogotovo kad se preara neki komad koji nije vidio obradu 10 godina onda se dešavaju sranja tipa da majstor uvija plug ili kolje traktor jer mu jedna brazda previše ,šta se ima vidjeti po poljima da čovijek pukne od smijeha:partyman:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Šta je , da je....posao je urađen. Kada se ovi potroše kupi nove samooštreće i Bog da ga vidi.Ne vredi sada diskutovati...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Gle da ti objasnim malo, ako nisi nikad kupio novi plug onda neznaš kaki su novi lemeši,pred 5-6g. smo kupili novi imt 2x12" bili su lemeši isto debeli stari je probo orat i nije išlo,tako je i šogor kupio tu prije par god vogel l-950 2br. isto su bili debeli lemeši i isto nije htio ič plug u zemlju pa sad kas smo kupili ovaj odma smo ih skinuli a ne se zajebavat dali će ić plug u zemlju ili ne.
Stric mi ima vogela m1020 i nije sa njime mogao orat pa je otišo kuč po imt 2x12 pa je sa njime oro jer plug neče jednostavno u zemlju. To ti govorim iz iskustva nebi to radili zabezveze.
Marko možd je kod tebe drukčije jer kod vas je zemlja lakša za obrađivat nego kod nas.

Vidio sam ja dosta novih lemeša i radio s njima,to kaj vi valjda neznate složit plug da ide u zemlju nije moj problem,kovanje lemeša smo davno izbacili jer tu nema efekta,kovani lemeš nije ništa drugo nego samo bačen novac,on ima oštricu al dođi u moju zemlju i nakon 1ha oranja on se vrača na staro,a ti lemeši kaj ti imaš takve sam vidio na 60% vogel plugova i niko nije išao kovat prije oranja,nego tako orat i oni se sami oštre.A ako govoriš iz iskustva ti nisi ni probao zaorat svojim lemešima da bi vidio kak plug ide s njima,zato nije iskustvo nego priča "odi mi dođi mi".
Sad ste samo izgubili čvrstoču toga lemeša kaj je bio na plugu i sad če ga trebat svake godine klepat.

Šta bi tak trebao ja reč,koji samo navarim špicu gore na lemeš debljine 8mm i tako idem orat,tu istu špicu nakon 50ha oranja mogu bez brige izbrusit dolje i samo navarit drugu gore jer je nema koliko se istrošilo,a zamisli samo kak bi se tu pokazao kovani lemeš koji je debljine 2mm na krajevima i manje,
 

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
Počeo orati za šenicu.
Zemlja suha i tvrda,ono malo kiše kaj je opalo samo je prašinu odzgora namočilo.
Evo par slikica:
q1mvdzrhbhb8am8stt26.jpg

b7339hmxtcvi6hh1mtq.jpg

5altkk7oj5hx7wbm6cu0.jpg

jibeefslu9nzotr8uneb.jpg
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
danas orao za sjetvu





a ovak izgledaju samooštreči lemeši, Marko ne mi je jasno zakaj federplate variš na špice kad imaš i original špice



 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
prekrasna kombinacija jozek,ide to tebi fino :D
to opal 090 ,2x14?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
danas orao za sjetvu
a ovak izgledaju samooštreči lemeši, Marko ne mi je jasno zakaj federplate variš na špice kad imaš i original špice


Nije federplata,več neki drugačiji materijal a da nije obično železo,a nemam lemeše na plugu kaj imaju špicu da se može mjenjat,neg je špica bila komplet s lemešom.

Evo kak izgleda ta špica:
19126258.jpg


Dao sam izrezat i nove lemeše na predplužnjake na 2br:
19126256.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh