• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
IMT 533 i plug Slavonac 2x12"

Evo da se i ja malo pohvalim, slabim traktorom i solidnim plugom, budina brazde 25-30 cm..
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=jTsdkCjE6nw[/YT]
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Evo da se i ja malo pohvalim, slabim traktorom i solidnim plugom, budina brazde 25-30 cm..
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=jTsdkCjE6nw[/YT]

i osta prasina iza tebe.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Evo da se i ja malo pohvalim, slabim traktorom i solidnim plugom, budina brazde 25-30 cm..
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=jTsdkCjE6nw[/YT]

Rijetko se vidi ova kombinacija stroja ,priključka , zemlje- da tak dobro ide!!! Svaka čast!!! Da je barem tak išlo i prošle godine...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Evo da se i ja malo pohvalim, slabim traktorom i solidnim plugom, budina brazde 25-30 cm..
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=jTsdkCjE6nw[/YT]



nemaš brzinu, jer neslaže dobro brazdu do brazde......i zadnja pliće ide od prednje, treba ga malo na toplingu dotjerati........

ja nevolim takvo oranje, pa sa 533 imam 1x12 koji u normalnim uvjetima vuče ko od šale i ide 7,5km/h u 1. brzoj.......i poslije oranja njiva bude ravna ko pista.....a ovako, kada se svaka brazda vidi, to meni nije TO......
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
nemaš brzinu, jer neslaže dobro brazdu do brazde......i zadnja pliće ide od prednje, treba ga malo na toplingu dotjerati........

ja nevolim takvo oranje, pa sa 533 imam 1x12 koji u normalnim uvjetima vuče ko od šale i ide 7,5km/h u 1. brzoj.......i poslije oranja njiva bude ravna ko pista.....a ovako, kada se svaka brazda vidi, to meni nije TO......


Ima brzinu i više nego dovoljnu, a zemlja mora da je pješčana kad tako ide:drinkers:
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
E baš super da se ovdje spominje plug OLT Slavonac 2x12, zanima me gdje bi se moglo kupiti/nabaviti središnja greda za taj plug jer smo je slomili neki dan, orali smo sa IMT 577 i očito je zemlja bila malo pretvrda za tako slabašan plug :mad: :blackeye Prethodno smo slomili i prvu (istina jako potrošenu) dasku na IMT 756 plugu koja je već zamjenjena novom Plamen daskom, ali za OLT stvarno neznam gdje bih potrazio dijelove :scratch Ovaj 577 je očito prejak kad polomi sve što za njega zakvačiš :axe:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
E baš super da se ovdje spominje plug OLT Slavonac 2x12, zanima me gdje bi se moglo kupiti/nabaviti središnja greda za taj plug jer smo je slomili neki dan, orali smo sa IMT 577 i očito je zemlja bila malo pretvrda za tako slabašan plug :mad: :blackeye Prethodno smo slomili i prvu (istina jako potrošenu) dasku na IMT 756 plugu koja je već zamjenjena novom Plamen daskom, ali za OLT stvarno neznam gdje bih potrazio dijelove :scratch Ovaj 577 je očito prejak kad polomi sve što za njega zakvačiš :axe:

Pa zapregni ga z nekim trobraznim da se malo i traktor naradi.. :)
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
nemaš brzinu, jer neslaže dobro brazdu do brazde......i zadnja pliće ide od prednje, treba ga malo na toplingu dotjerati........

ja nevolim takvo oranje, pa sa 533 imam 1x12 koji u normalnim uvjetima vuče ko od šale i ide 7,5km/h u 1. brzoj.......i poslije oranja njiva bude ravna ko pista.....a ovako, kada se svaka brazda vidi, to meni nije TO......

A onda tvoj plug pri toj brzini baca zemlju metar na prethodne brazde...
Cemu zurba, polako i sve se napravi kak treba.. Nemam ja 10 hektara pa da zurim da preorem to sve..
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ima brzinu i više nego dovoljnu, a zemlja mora da je pješčana kad tako ide:drinkers:

Pala kisa tri dana prije oranja i lijepo natopila zemlju i islo ko metak...Inace nije tako rahla...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
brzina oranja za sjetvu i zimsko oranje nije ista,dali znate kojom brzinom oru u njemačkoj gdje je sipka zemlja kad oru zimsku brazdu a oru sa mrcinama od 150-200ks?(samo 6km na sat)provjerili naši ljudi na pojedinim primjerima gore ,jer im bilo čudno vidjeti ogromni traktor a on se vuče po zemlji ali tako je:partyman:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
brzina oranja za sjetvu i zimsko oranje nije ista,dali znate kojom brzinom oru u njemačkoj gdje je sipka zemlja kad oru zimsku brazdu a oru sa mrcinama od 150-200ks?(samo 6km na sat)provjerili naši ljudi na pojedinim primjerima gore ,jer im bilo čudno vidjeti ogromni traktor a on se vuče po zemlji ali tako je:partyman:

a čuj švano je švabo jer on pazi i na traktor i na plug a ne kao neki kod nas oru 10 kmh pa sjebu traktor za 10 godina ili polome plug nakon 2 godine
i ja isto volim voziti sporije kad orem i ako je zemlja od krumpirišta jer ako brzo voziš nedaj bože naletiš na kamen i sjeba plug i onda ajde kući 2 sata ravnat pa onda to ispane brzo oranje
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sa ferđom oko 7km/h, rus oko 6-8km/h.......i to mislim da je za moju zemlju optimalno.......ako ide ispod, onda neslaže dobro, vidi se svaki prohod,ako ide 10km/h onda baca zemlju na oranje.......puno sam toga probao, i ovo je kod mene najbolje, al to neznači da je i kod drugih dobro.......

tanjuranje......oko 9-10km/h sa rusom (teška tanjurača 24 diska), sa 533 oko 7km/h (olt 20 diskova SAVA)......
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh